Каква суха храна купувате за кучета?

  • 103 994
  • 419
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 269
Скрит текст:
Сега като разгледах съдържанието и аз клоня към Акана.
Кучето ми е енергично, козината е лъскава, мека и смея да твърдя, че това куче...на куче не е миришело никога Satisfied Има един аромат на захарен памук, който и други собственици на кучета са ми споделяли, че усещат.
pearlguacamole, тотално ме отказва от Хилс мнението ти, благодаря. Ще видя как й се отразява само Акана и ще се интересувам за grain free храните в магазина.

Здрави и щастливи да са кучовците ни Innocent
Моят лабрадор хапваше Акана преди, сега, за съжаление - по-рядко, тъй като идва малко скъпичка. Чудна храна е, както бях писала и по-горе някъде. Иначе, да, добрите кучешки храни са грейн фрий, отразяват се много добре на кучовците.

Antoaneta453, каква храна даваш в момента? И аз съм с лабрадор, и съм си мислела евентуално да давам Акана + някаква друга отново grain free. Чудех се за Ownat, но ми направи впечатление, че е с много висок процент протеин и не знам дали няма да се отрази негативно.

# 181
  • Мнения: 200
Скрит текст:
Сега като разгледах съдържанието и аз клоня към Акана.
Кучето ми е енергично, козината е лъскава, мека и смея да твърдя, че това куче...на куче не е миришело никога Satisfied Има един аромат на захарен памук, който и други собственици на кучета са ми споделяли, че усещат.
pearlguacamole, тотално ме отказва от Хилс мнението ти, благодаря. Ще видя как й се отразява само Акана и ще се интересувам за grain free храните в магазина.

Здрави и щастливи да са кучовците ни Innocent
Моят лабрадор хапваше Акана преди, сега, за съжаление - по-рядко, тъй като идва малко скъпичка. Чудна храна е, както бях писала и по-горе някъде. Иначе, да, добрите кучешки храни са грейн фрий, отразяват се много добре на кучовците.


Antoaneta453, каква храна даваш в момента? И аз съм с лабрадор, и съм си мислела евентуално да давам Акана + някаква друга отново grain free. Чудех се за Ownat, но ми направи впечатление, че е с много висок процент протеин и не знам дали няма да се отрази негативно.

Сега е на 1г.6м., храня го с Акана винаги, когато имам възможност, а, когато не - му взимам насипна храна, която да е грейн фрий. Близо до вкъщи има зоомагазин, където продават качествени храни, та не ме притеснява, че е насипна. Друга много добра храна е Ориджен - дори по-добра от Akana, но и по-скъпа. Лабчовците са много енергични, трябва им протеин, давай смело. Може да добавяш и масло от сьомга към храната, има го на добавка. И грамажите съобразявай задължително, че са лакоми, а лесно претоварват ставите, ако напълнеят прекомерно Simple Smile

# 182
  • Мнения: 269
Moята е на 1г 2м Simple Smile Да, Ориджен е още по-скъпа за жалост, те май с Акана са от един производител. Благодаря ти, ще проуча още grain free храни, може пък да намеря нещо добро.

# 183
  • Мнения: 200
За нищо Simple Smile С каквото мога да бъда полезна, ще се радвам да помогна. Изчетох доста неща за храните преди време - така осъзнах, че Роял Канин е маркетинг и нищо друго - пълно е със зърно и прахов протеин. Но мнозина се лъжат по рекламата. Хубавата храна за кучета е грейн фрий, това е най-общо казано.

# 184
  • София
  • Мнения: 2 801
Ние на нашето 4-месечно кученце даваме Хилс и се харесва много, но сега мъжът ми реши да минем на Акана и закупихме, но още имаме от старата храна. Колко време трябва да ги смесваме и да преминем към новата?

# 185
  • Мнения: 269
sise_to, аз смесвам храни на различни марки така - първи ден в съотношение 9:1 стара към нова, втори ден 8:2 и т.н. Като преминавам от един на друг вкус от същата марка, смесвам в първия ден 4:1, после 3:2, 2:3, 1:4 и накрая вече се дава само новата храна. Но зависи и какво количество имате от старата - ако е малко, може би вторият вариант е по-оптимален, защо за по-малко дни ще стане смяната.

# 186
  • Мнения: 200
sise_to, аз смесвам храни на различни марки така - първи ден в съотношение 9:1 стара към нова, втори ден 8:2 и т.н. Като преминавам от един на друг вкус от същата марка, смесвам в първия ден 4:1, после 3:2, 2:3, 1:4 и накрая вече се дава само новата храна. Но зависи и какво количество имате от старата - ако е малко, може би вторият вариант е по-оптимален, защо за по-малко дни ще стане смяната.
Това е най-точният начин, да Simple Smile Подкрепям

# 187
  • София
  • Мнения: 2 801
Благодаря, имаме достатъчно от старата, така че по-постепенно ще я караме.

# 188
  • Мнения: 1 502
Да дам ъпдейт по храната на моето куче. От 5 дни постепенно заменям старата с Акана за дребни породи и се изненадах колко бързо се видя ефекта. Вълнува се за храната, както когато беше бебе и няма търпение да й сипя. Спазвам грамаж според активност и години и въпреки, че й правя редовната разходка това куче има повече енергия отвсякога и все носи играчки да си играем. Изхожда се нормално, толкова осезаема разлика и аз не очаквах. Настроението е на макс и много ни развеселява точно в тази тегава обстановка Smile

# 189
  • Мнения: 200
Да дам ъпдейт по храната на моето куче. От 5 дни постепенно заменям старата с Акана за дребни породи и се изненадах колко бързо се видя ефекта. Вълнува се за храната, както когато беше бебе и няма търпение да й сипя. Спазвам грамаж според активност и години и въпреки, че й правя редовната разходка това куче има повече енергия отвсякога и все носи играчки да си играем. Изхожда се нормално, толкова осезаема разлика и аз не очаквах. Настроението е на макс и много ни развеселява точно в тази тегава обстановка Smile
Да, и моят лаб беше същият с Аканата, светнаха му очите. Онзи ден взех някаква българска, също грейн-фрий - харесва му, хапва я с кеф Simple Smile

# 190
  • Мнения: 33
Аз съм с малка порода - улична прекрасна, хапва Хилс и е много щастлива. Така вече 6 години. Козинката й лъскавка, здравичка е и си хапва с охота.

# 191
  • Мнения: 989
Здравейте,

Какво мислите за храната Brit? Имам куче от около месец и все още се ориентирам. Някъде четох че била висок клас, но виждам че изобщо не е скъпа. В момента сме на Пурина, но май и тя е повече реклама, от колкото качество.

# 192
  • Мнения: 1 502
Не е задължително да е скъпа храната, за да е най-добрата. Каква порода е кучето, колко месечно е  ?
Виждам, че е без зърнени продукти и това е добре. Следете как се развива кученцето, има ли енергия, изхожда ли се нормално, козина, дъх и т.н.

# 193
  • Мнения: 989
Не е задължително да е скъпа храната, за да е най-добрата. Каква порода е кучето, колко месечно е  ?
Виждам, че е без зърнени продукти и това е добре. Следете как се развива кученцето, има ли енергия, изхожда ли се нормално, козина, дъх и т.н.

Гонче на 3 месеца. Има огромен апетит, от както сме я взели това е четвърта храна, и всичко яде с огромен апетит. За сега не излиза, но енергия не ѝ липсва Simple Smile Изхожда се редовно и нормално. Имаше един период заради Гиардия се подриска за два дни, но последва лечение и лечебна храна, и вече всичко е нормално. Отново на пурина след лечебната. Но днес прочетох за тази че била висок клас и ми хареса цената Simple Smile

# 194
  • Мнения: 1 502
Най-добре ще е да пробвате да опита. А и до годинка си имат апетит като цяло Simple Smile
Моето е малка порода и беше доста капризно, не харесваше всичко, но се научи.

Общи условия

Активация на акаунт