Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 17 592

О, за мен изобщо няма съмнение, че листовката на лекарството - което и да е - не може да замени лекаря!
Само че не винаги е възможно / удачно да се потърси такъв - както в конкретния случай с конкретния тип медикаменти.
Идеята е, че научаваш за съществуването на даден тип - не непременно на конкретна търговска марка - медикамент от ... някъде, по-добре от реклама, отколкото от улицата - и по възможност после питаш лекаря си дали това лекарство е подходящо за теб. При липса на възможност за разговор с лекар на момента питаш фармацевта И четеш листовката. Но, ако нямаш никаква предварителна информация... както казва една моя приятелка, от де да ми хрумне да те питам дали леля ти има воденица.

Както можем да сверим от заглавието на темата, не става дума, дали за теб важат определени правила, а за цензурата по принцип - защото, ако ти нямаш проблем с подобен вид реклами, т.к. твърдиш, че имаш достатъчно задръжки и интелектуална основа, за да не се подвеждаш по тях, това не важи за всички зрители. Би трябало да умееш да правиш тази разлика.
И от кога посещението на лекар се съобразява с критерии от рода на "удачно" или "удобно"?!


Откогато гафовете, водещи до необходимостта от след-актово предпазване, обикновено се случват в часове от денонощието, изключващи възможността за търсене на лекарска помощ. Ако се появите в 12 през нощта в спешното на Майчин дом - там понякога (но не винаги, приятелката ми анестезиолог е дежурила също) може да има гинеколог - с оплакване "спукан презерватив", не ми се мисли къде ще ви пратят... и с основание.



Ери,
Телевизията не е и не следва да се вживява в ролята на възпитател. Нито на непълнолетни, оставени без родителско възпитание, нито на възрастни с ограничен интелект. Който не се чувства дорасъл до нея просто гледа Дисни и Ник и разни там русалки, гимназиални мюзикъли и каквато друга боза има. "Смело сърце" не е в тази графа - това е сериозен филм, със сериозно съдържание - и определено не-детски кадри. Ако можеш да обясниш на 11 годишната си дъщеря масово изнасилване или клане, смятам, че ще си в състояние и да й обясниш кога, защо, как и колко от даден медикамент може или не може да се взема и защо.

Аз лично НЕ желая да плащам данък Обществена Телевизия и Радио, независимо дали ги гледам или не, както е в Германия и Англия. Да, предаванията на ББС не се прекъсват от реклами. Но аз не желая да заплащам цената. А няма как да се направи специална телевизия само за неискащите реклами и само те да бъдат обложени с данък. Затова изхода е - ами, пуснете си ББС, Дойче Веле или друга телевизия, в която няма реклами. Просто е.






Още нещо.
Спрете да ги развявате тези ниско интелигентни възрастни като флаг и да обяснявате как, видите ли, високо-интелигентните ВИЕ ще ги спасявате и ще определяте до каква информация да имат достъп и до каква - не. Обидно е. И... рисковано. Това е било "благородното" оправдание на не една и две диктатури. И не една и две диктаторски глави са паднали - на ешафода, до стената за разстрел... Недейте така. Пълнолетните хора сами определят какво да гледат, как да го интерпретират и с какви действия (или липса на такива) да им отговорят.

Последна редакция: ср, 18 ное 2015, 15:36 от katiABV

# 46
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Прочетох заглавието на темата, първите постове и си викам, ей сега ще се ъпдейтна какво става в предаването Съдебен спор.  smile3508
Но прочитайки всички мнения по темата, вече си мисля, че съм бременна. Crazy

Мисля, че в интернет има по-вредна информация отколкото по телевизията.

# 47
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ще спукаш презерватив и ще тичаш към спешното в Майчин дом Shocked. Абе, Кате, ти наред ли си? 72 часа след полов акт без предпазни средства се взема коментираното хапче. Или в рекламата са пропуснали да те осведомят? ooooh! Майко, колко мъка има по тоя свят....

Цецо, тичай бързо, докато не са затворили спешния кабинет, да ти изпишат аспиринче.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592

Личи си кой не е чел подробно листовката.
Те са ДО еди-колко си часа. Най-добре веднага. Хайде, стига се чуди какво да измислиш, ами проведи важния разговор с детето си. Приеми, че рекламата е имала допълнителната положителна функция да те подсети, че трябва да го направиш.

# 49
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Помолих те да престанеш да ми даваш препоръки какво и кога да говоря с дъщеря си.
ДО 72 часа, естествено, не след. То, за такива като теб изпуснатата дума е от значение, моя грешка.

# 50
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Личи си кой не е чел подробно листовката.
Те са ДО еди-колко си часа. Най-добре веднага. Хайде, стига се чуди какво да измислиш, ами проведи важния разговор с детето си. Приеми, че рекламата е имала допълнителната положителна функция да те подсети, че трябва да го направиш.

Кафето вече ясно каза, че е говорила с дъщеря си каквото трябва.
Ти си наред да му мислиш, че скоро детето ти ще влезе в тийн-възрастта.

Хм, няма ли някой да ме светне какво става със Съдебен спор?

# 51
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Ти си наред да му мислиш, че скоро детето ти ще влезе в тийн-възрастта.

Хм, е какво да му мисли, тя каза, че трябва да им пускаме детските канали и анимационни филмчета на 16, там нямало реклами hahaha. Предстявям си как викам пубера да му пусна детския канал Crazy. Тя, не че гледа тв изобщо вече - пуска си филмите на телефона.

# 52
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542

Ти си наред да му мислиш, че скоро детето ти ще влезе в тийн-възрастта.

Хм, е какво да му мисли, тя каза, че трябва да им пускаме детските канали и анимационни филмчета на 16, там нямало реклами hahaha. Предстявям си как викам пубера да му пусна детския канал Crazy. Тя, не че гледа тв изобщо вече - пуска си филмите на телефона.
Хихих, сетих се за онези анимационни филмчета Аниме. Mr. Green Доста от тях са подходящи за 16 годишни.

Основното, на което трябва да научиш един тийн е, че каквото и да стане първо да дойде при теб - родителя, за да сподели. След това, ако трябва и от онова хапче да пие.

# 53
  • София
  • Мнения: 17 592

Вероятно това е единствения най-важен извод от историята.
Не бива да забравяме често и упорито да повтаряме на децата си, че всичко могат и трябва а споделят с нас, че ако някога изпаднат в беда, винаги ще ги подкрепим и повдигнем, дори и изобщо да не сме съгласни с това, което са направили и да не ни харесва...

# 54
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А така, пляскаме с ръце и се прегръщаме.
Давайте сега за Съдебен спор.
Авторът, какво става с фейс-групата?

# 55
  • София
  • Мнения: 17 592
К'ъФ е тоя спор???

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 574



Ери,
Телевизията не е и не следва да се вживява в ролята на възпитател. Нито на непълнолетни, оставени без родителско възпитание, нито на възрастни с ограничен интелект. Който не се чувства дорасъл до нея просто гледа Дисни и Ник и разни там русалки, гимназиални мюзикъли и каквато друга боза има. "Смело сърце" не е в тази графа - това е сериозен филм, със сериозно съдържание - и определено не-детски кадри. Ако можеш да обясниш на 11 годишната си дъщеря масово изнасилване или клане, смятам, че ще си в състояние и да й обясниш кога, защо, как и колко от даден медикамент може или не може да се взема и защо.

Аз лично НЕ желая да плащам данък Обществена Телевизия и Радио, независимо дали ги гледам или не, както е в Германия и Англия. Да, предаванията на ББС не се прекъсват от реклами. Но аз не желая да заплащам цената. А няма как да се направи специална телевизия само за неискащите реклами и само те да бъдат обложени с данък. Затова изхода е - ами, пуснете си ББС, Дойче Веле или друга телевизия, в която няма реклами. Просто е.
Още нещо.
Спрете да ги развявате тези ниско интелигентни възрастни като флаг и да обяснявате как, видите ли, високо-интелигентните ВИЕ ще ги спасявате и ще определяте до каква информация да имат достъп и до каква - не. Обидно е. И... рисковано. Това е било "благородното" оправдание на не една и две диктатури. И не една и две диктаторски глави са паднали - на ешафода, до стената за разстрел... Недейте така. Пълнолетните хора сами определят какво да гледат, как да го интерпретират и с какви действия (или липса на такива) да им отговорят. [/color]

Кати, аз не казвам нищо по-различно.  Peace в първата част. Но за ниското стъпало съм твърда- никой не желая да спасявам, дори и диви лебеди.

# 57
  • out of space
  • Мнения: 8 574
А така, пляскаме с ръце и се прегръщаме.
Давайте сега за Съдебен спор.
Авторът, какво става с фейс-групата?

А така. Пляскаме и си стискаме ръцете! Съдебния спор го гледам заедно и с двете си деца.  Grinning
Аз не съм спряла да стискам ръце в тази тема де...

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592
За дивите лебеди... може и да си помисля - пък и разправят, че били вкусни.

Така и не разбрах за какво става дума в този съдебен спор. Малко жокер?

# 59
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За дивите лебеди... може и да си помисля - пък и разправят, че били вкусни.

Така и не разбрах за какво става дума в този съдебен спор. Малко жокер?

Трябва ли да обръщаш темата в такава да ти разказват за какво е някакво телевизионно предаване?
Толкова ли не можеш да работиш с Гугъл и подобни, че да си намериш информация?
Всички знаем, че не обичаш да четеш, но все пак, темата не е за да ограмотява само теб.

Общи условия

Активация на акаунт