Препоръчайте ми добра лаборатория за кръвни изследвания?

  • 31 775
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 920
Синево нямат особено добра организация. два пъти ми забравят да изследват нещо, сега ще се мъча да си върна парите, и да търся друга лаб--я ...


Това в една и съща лаборатория ли се случва и с едни и същи лаборантки ли?

При нас такова нещо никога не е имало. Вече 7,5г. семейно сме техни редовни клиенти и сме изключително доволни.
първото беше в една и съща.
 Второто след месец... и реших да доплатя в друга лаборатория на същия ден още два полазателя- там ми висят с 50лв.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 920
Спрях се на Бодимед , но докторката ми препоръча в Ситилаб да пусна /доста неща/. Как ви се струва? Честно казано не ми се скача от лаборатория на лаб-я/

ПП: Генетичен билирубин само в Геника ли има?

# 47
  • Мнения: 2 480
За Бодимед чувам само лоши неща, а другите, които споменавате не са ми известни.

Ние семейно вече 8г. сме изключително доволни от Синево.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

# 49
  • Мнения: 2 480
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

Остава да напишете точно в кои техни клонове сте ходили, за да се знае.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 920
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

Остава да напишете точно в кои техни клонове сте ходили, за да се знае.
централният в Мотописта

# 51
  • Мнения: 2 480
На бул. "България"?

Ние семейно ходим в б-ца "Сердика".

# 52
  • Мнения: 7
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 10:00 от v.valenti

# 53
  • София
  • Мнения: 9 920
Защо не потърсите съдействие от контролиращ орган?

# 54
  • Мнения: 2 480
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Ние семейно вече 8,5г. сме се доверили на шведското качество на Синево и не сме сгрешили. Резултатите от кр. захар, гликирания хемоглобин, холестерола, триглицеридите идеално показват нашето поведение-дали сме прекалявали със сладките неща, дали сме си вземали редовно хапчетата за холестерола, дали сме намалявали теглото или обратното.....Доста рядко сме измервали при тях  TSH, но предполагаме, че и той е бил измерен точно.

# 55
  • Мнения: 5 861
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Да ти кажа, която и стойност да хванеш от изредените, все е зле. За забременяване - TSH трябва да е 1 - 1.5, или хайде - до 2.
Освен това, TSH никога не се тества самостоятелно, а винаги заедно с FT4 и FT3.
Ако действително следиш TSH от няколко години насам, не си обяснявам как стойността му е толкова висока. Не пиеш ли хормон?! Би трябвало да ти е изписан много отдавна.
Аз също винаги пускам хормоналните си изследвания в "Bodimed", но досега не съм регистрирала отклонения.

# 56
  • Мнения: 7
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Да ти кажа, която и стойност да хванеш от изредените, все е зле. За забременяване - TSH трябва да е 1 - 1.5, или хайде - до 2.
Освен това, TSH никога не се тества самостоятелно, а винаги заедно с FT4 и FT3.
Ако действително следиш TSH от няколко години насам, не си обяснявам как стойността му е толкова висока. Не пиеш ли хормон?! Би трябвало да ти е изписан много отдавна.
Аз също винаги пускам хормоналните си изследвания в "Bodimed", но досега не съм регистрирала отклонения.

Разбира се, че пия хормона от години, това че стойността, поради незнайна причина, постоянно варира е отделна тема. Мисълта ми беше как мога да имам доверие на някоя лаборатория при забременяване например, след като три отделни лаборатории ми дават три различни, с по 6-7 единици разлика, резултата? Иначе FT4 понякога също тествам, докато за FT3 досега никой ендокринолог нищо не ми е казвал, не че за FT4 много са ми обяснявали де.

# 57
  • Мнения: 47 983
Референтните им стойности еднакви ли са

# 58
  • София
  • Мнения: 9 920
Като чуя "шведското качество..." ама в клета България - на цени като останалите....не ми се мисли.

# 59
  • Мнения: 2 480
Като чуя "шведското качество..." ама в клета България - на цени като останалите....не ми се мисли.

Доволни сме и няма смисъл отново да го повтарям. И не ме вълнува кой какво е чул. Споделям нашите семейни впечатления. Някои от цените им никак не са ниски. Напр. вит.Д.

Но за заплатите им още преди няколко години чувах, че са ниски. И го чувах от самия персонал-огромна натовареност и ниски заплати. Поради това доста от тях напускат. Моите фаворитки, които ми харесаха преди 8,5г.  напуснаха преди 6г. Но за щастие ги заместиха други способни и старателни.

Ако някой не знае, Цибалаб и Бодимед са хранилките на джипитата. Нашата винаги говори за тях с широка усмивка, а никога не произнася Синево. Но няма кураж да ни командва къде да ходим за изследвания, за разлика от други джипита.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 01:02 от vl

Общи условия

Активация на акаунт