Непрекъсната суха кашлица...

  • 1 150
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте,

Детето ми от седмица е с непрекъсната, суха кашлица.
Самото изкашляне е много кратко, толкова кратко, че може да се сбърка и с кихане  Thinking/не знам как да го обясня/....
Някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

Последна редакция: нд, 01 ное 2015, 23:22 от ella_80

# 1
  • Мнения: 8 968
Докато спи прави ли го?
Сухата кашлица обикновено се свързва с алергия.

Моето дете е правило такава алергия към прах за пране. Обикновено пера с течен, но тогава се подлъгах по една реклама и купих прах. Отне ми седмица, за да разбера какво го дразни. От самото начало давах противоаларгично лекарство, което не успяваше да успокои кашлицата, но то няма и как да се случи при положение, че алергена му е под носа - спално бельо, хавлии, дрехи, изпрани с праха за пране.  Като отстраних дразнителя, всичко се нормализира.

Помисли дали не е възможно нещо да дразни детето - нова козметика, перилен препарат, препарат за почистване, ароматизатор за вкъщи и други подобни.

# 2
  • Мнения: 212
Докато спи не кашля въобще, хем все още има лека хрема ( съмнявам се и тя да не е алергия). Вчера излязохме за два часа навън и кашлицата се успокои, прибрахме се и всичко отначало...

# 3
  • Мнения: 335
Моят син е на 9 години. Кашля  от септември до април месец всяка година. Миналата година правихме изследвания за алергии и излезе, че е алергичен към акари и домашен прах. Като по-малък често правеше ларингити. Но на мене ми се струва, че кашлица от една седмица е твърде кратък период, че да се мисли за алергия. При вас предполагам, че е от хремата. Задължително, ако ползвате ароматизатори ги махнете.

# 4
  • Мнения: 8 968
Но на мене ми се струва, че кашлица от една седмица е твърде кратък период, че да се мисли за алергия.

При алергията не е от значение продължителността на кашлицата. Разбира се, ако е болест отшумява за определен срок, а ако е алергия отива по-дълго във времето.
При алергия е определящ вида на кашлицата - това в повечето  случаи е суха, дразнеща кашлица.

Докато спи не кашля въобще, хем все още има лека хрема ( съмнявам се и тя да не е алергия). Вчера излязохме за два часа навън и кашлицата се успокои, прибрахме се и всичко отначало...

 newsm78 Помисли си пак дали е възможно нещо вкъщи да го дразни.
Даваш ли противоалергично? Опитай да видиш дали няма да има ефект. Въпреки че ако дразнещото нещо е наблизо до детето, може и да не подейства.

Общи условия

Активация на акаунт