Бургаски мами-раждане през 2016г.

  • 98 213
  • 517
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 119
Milica85,след 1 седмица ми предстои секцио при Кироваков.Моля те малко по-подробно да пишеш как е минало твоето раждане.Благодаря ти предварително.

# 286
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Има ли някое мамче излезнало в болнични от началото на бременността. И как стоят нещата
Имаш право на 180 дни болнични в годината(календарна).Първичния се издава от лекаря който ти следи бременоста,а следващите са от ЛКК комисия.Тези 45 дни преди раждането не влизат в тези 180.Много е важно да си ги сметнеш добре,за да нямаш прекъсване.Ако не ти стигат дните първо ползвай отпуска или болничен от ЛЛ и тогава от гинеколога.За размера на майчинството е по-добре без прекъсване да са ти.

# 287
  • Мнения: 237
Здравейте, бях на лекар и ми изписа да пия дуфастон и но шпа. И от деня в който ги пия ми се гади повече, знам че е нормално за 6та седмица .Но немога да преценя дали е от лакасртвата , допреди да ги пия ми се гадише само от мазно,пържено. Ще изчакам няколко дни и ще звънна на лекаря. През деня пътувах малко то от тогава ми стана така и ме държа цял ден. А на вас гади ли ви се при пътуване

# 288
  • Мнения: 114
И аз бях така в началото. Дуфастона не ми действаше добре. Помня че го чупих, единия ден половин хапче, на втория малко по-голямо от половината и на третия ден цяло хапче и така се климатизирах Simple Smile но-шпа и сега като се сетя за него ми се повдига, много горчиво хапче... и двете ги пих до 12 г.с

# 289
  • Мнения: 237
И аз бях така в началото. Дуфастона не ми действаше добре. Помня че го чупих, единия ден половин хапче, на втория малко по-голямо от половината и на третия ден цяло хапче и така се климатизирах Simple Smile но-шпа и сега като се сетя за него ми се повдига, много горчиво хапче... и двете ги пих до 12 г.с
Явно се свиква, ще изкарам още няколко дни, сигорно ще свикна. И избягвам да ги пия заедно с но шпато че тогава е ужасна комбинация.Засега но шпато  ми го изписа 10 дни  после ще видим, дали ще го продължа

# 290
  • Мнения: 52
bob_ka, в една друга тема,която следя дуфастона си го слагат вагинално, а не го пият, по предписание на лекар. И те споделят,че ако го приемат през устата и  им става лошо от него. Попитай своят лекар!

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 13:07 от Pretty Girl

# 291
  • Мнения: 1
Здравейте, аз съм в 9 г. с. и за Ж.К. се записах при д-р А. Недялков, ходих на два прегледа при него и нямам никакви наблюдения. Не съм от Бургас и не знам до колко мога да разчитам на него, ако някой може да сподели нещо за него ще съм много благодарна! 

# 292
  • Мнения: 2 532
Аз съм с добри впечатления, но не съм водила ЖК при него.

# 293
  • Мнения: 237
bob_ka, в една друга тема,която следя дуфастона си го слагат вагинално, а не го пият, по предписание на лекар. И те споделят,че ако го приемат през устата и  им става лошо от него. Попитай своят лекар!
ще попитам на следващата консултация. Сега пробвах да го взимам по различно време и установих че най-много ми понася на гладно сутрин и един час преди вечеря. Но пак ми става едно гадно за известно време

# 294
  • Мнения: 26
Др Недялков не е много добър избор,не е от добрите лекари на които можете да разчитате и да се доверите.Потърсете добър лекар,има много такива в Бургас!

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте, бях на лекар и ми изписа да пия дуфастон и но шпа. И от деня в който ги пия ми се гади повече, знам че е нормално за 6та седмица .Но немога да преценя дали е от лакасртвата , допреди да ги пия ми се гадише само от мазно,пържено. Ще изчакам няколко дни и ще звънна на лекаря. През деня пътувах малко то от тогава ми стана така и ме държа цял ден. А на вас гади ли ви се при пътуване
Аз вече около  месец и половина пия дуфастон и нямам странични ефекти,но не пия нош па.Определено успокоява матката и регулира хормоните.До колкото съм чела се употребява и да не стане някоя беля първите месеци.Това е по преценка на лекаря кога и колко време да се пие.Моето гадене и повръщане отмина бързо,като по същото време пак пиех дуфастон.Да допълня,че пия и фолиева киселина мета.
Относно пътуването винаги ми се е гадило,особено при завои.Тогава пиех хапчета, а сега айрян или  бонбони с лимон и джинджифил.

# 296
  • Мнения: 237
С дуфастоа свикнах, но това но шпа като го пия и два часа ми е горчиво и ми става много гадно, добре че остават 3 дни свършва

# 297
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Но-шпа има два варианта. Новите таблетки са филмирани и не горчат като ги пиеш, може да пробваш тях, ако е толкова гадно.

# 298
  • Мнения: 237
Искам да попитам за ехографа доколкото разбрах само първия и един в петия месец са безплатни другите се плащат. При всички лекари ли е така?

# 299
  • Мнения: 65
Искам да попитам за ехографа доколкото разбрах само първия и един в петия месец са безплатни другите се плащат. При всички лекари ли е така?

Аз ходя на ЖК при Татарова в Св София и не съм плащала за ехограф.

Общи условия

Активация на акаунт