Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Изписван ли ви е Evacol Junior за запек?

• 2 597
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,

От много време се борим със запек, като сме пили и фрутилакс и дуфалак. Те обаче си изчерпаха действието след няколко седмици и ни назначиха Evacol Junior. Приемаме го вече 40 дни, всеки ден по едно прахче, като не е ясно колко дълго още ще продължи лечението.

Откровено казано се тревожа от продължителността на приема на Evacol Junior,  имам предвид, че се очертава май да се пиема с месеци. Притеснявам се доколко е безопасно това и да не навреди на детето по някакъв начин. Отделно от горното, забелязвам, че препаратът  даже няма листовка на български, а е на гръцки, което събуди и съмнение в мен дали е одобрено в България от Изпълнителната агенция по лекарства.

Ще съм ви благодарна да споделите, ако ви е бил изписван и какво ви е мнението. 

# 1
  • Плевен
А опитвате ли с храна?Пресни плодове и зеленчуци яде ли детето?Круши,тиква,киви,ябълка заради фибрите.На моето когато се запече от стискане в градината давам чай с мед.Вода от накиснати сушени сливи също помага.Много движение и много течности.Като дете бях със страшен запек.Имало е период когато не вършех голямата работа и по седмица и по 10 дни.Клизми помагаха,но когато станах по-голяма доктора ми се накара че не ям достатъчно течни храни и не пия достатъчно вода.От тогава предпочитам супите пред яхниите,пия по над 2 литра вода на ден,много компоти и много пресни плодове и зеленчуци.Нещата си дойдоха на мястото и сега нямам проблем.

# 2
А опитвате ли с храна?Пресни плодове и зеленчуци яде ли детето?Круши,тиква,киви,ябълка заради фибрите.На моето когато се запече от стискане в градината давам чай с мед.Вода от накиснати сушени сливи също помага.Много движение и много течности.Като дете бях със страшен запек.Имало е период когато не вършех голямата работа и по седмица и по 10 дни.Клизми помагаха,но когато станах по-голяма доктора ми се накара че не ям достатъчно течни храни и не пия достатъчно вода.От тогава предпочитам супите пред яхниите,пия по над 2 литра вода на ден,много компоти и много пресни плодове и зеленчуци.Нещата си дойдоха на мястото и сега нямам проблем.

Всичко от това, което си писала по-горе правим, но при нас проблемът не се оправя с храна и повече течности. Запекът е "функционален", както се изрази лекарката и без лекарства не става. Другото, което е при нас, че ние нямаме проблем с това, че детето не се изхожда всеки ден. Напротив, той се изхожда, но изпражненията са много твърди като консистенция, дори има хемороиди вече.

# 3
А постигнахте ли желания резултат?
Дъщеря ми е със същият проблем. Докторът каза наследствено. Малко несериозно ми се струва, но съм опитала ВСИЧКО и храни, и води, и лекарства, оправия няма  Sad

# 4
А постигнахте ли желания резултат?
Дъщеря ми е със същият проблем. Докторът каза наследствено. Малко несериозно ми се струва, но съм опитала ВСИЧКО и храни, и води, и лекарства, оправия няма  Sad

Това с "наследствеността" ми е малко странно, но все пак не съм лекар.

Иначе от Evacol има ефект, определено. Проблемът при нас е, че доста време вече го приемаме и мен това ме напряга доста.

# 5
Здравейте,моля мамите с Ефекол да се включат.Пием го вече 9 месеца.Опитах да го спрем,но изпражненията стават много твърди и плаче при изхождане.Вечно ли ще караме с него?

Общи условия

Активация на акаунт