Перилни препарати и омекотители - 35

  • 55 420
  • 717
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 799
Благодаря за новата тема  bouquet  Полезна както винаги  Heart Eyes

Преди седмица пусках пералня с цветно пране и вътре се бяха намърдали два бели чорапа. Пера с Ариел за цветно, но чорапите бях с лек синкав отенък, нещо което не е ставало с други по светли като цветове дрехи  newsm78  Не бях сложила кърпичка защото пусках дрехи за вкъщи и бяха предимно с по тъмни цветове .

Исках и да попитам по запознатите сушилнята давали предпоставки за развъждане на бактерии в дрехите, или заради горещия въздух не оцеляват  Thinking

# 31
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Исках и да попитам по запознатите сушилнята давали предпоставки за развъждане на бактерии в дрехите, или заради горещия въздух не оцеляват  Thinking
И аз от известно време си задавам този въпрос.

# 32
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Хора, аз пък си задавам въпроса, хората без съдомиялна, примерно - едва ли мият чиниите си на по-повече от 40 С... Какви ли бактерии пък там се въдят? Или ги изваряват всеки път? Ами в хладилника?! Не мога да се втелясвам толкова, наистина. За вонята съм съгласна и минах основно на прахове и на по-високи градуси за бельото, както и редовно почистване на чекмеджето и дюзите. Толкова.

# 33
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Кафе с мед, въобще не се втелясвам. Не съм от тези. Баба ми(Бог да я прости) переше на ръка, в желязно корито с не толкова гореща вода и не беше боледувала от нищо, а белите и дрехи светеха. Просто тук преди време се беше развихрила дискусия за вмирисаните перални, които развъждат какви ли не бактерии и си мислех, дали ако дрехите от такава пералня минат после през високите градуси на сушилнята, бактериите им няма да измрат Laughing  

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
дали ако дрехите от такава пералня минат после през високите градуси на сушилнята, бактериите им няма да измрат Laughing  
Да, но вероятно пералнята ще си остане все същият "развъдник" на страшните бактерии Laughing. За мен лично това е свързано единствено с противната миризма и чернилката, които не понасям и не искам, без да имам страх, че заради тях ще се разболеем от страшна болест.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 296
Ами да ви кажа откровено, сушилнята не избива микроорганизмите, завъдени в пералнята и дрехите. Смрадта си остава.
Трябва човек да се пребори с първоизточника.
Както съм споделяла тук, миризливата пералня и дрехи ме вкара в разход за сушилня (не че не съм супердоволна), защото смятах, че дрехите се вмирисват от дългото сушене на закрито. Е, не беше това причината. После взех да чета тази тема и така разбрах някои основни неща.

# 36
  • Мнения: 5 207
В края на последната тема Гес отговори на запитване, че е по-добре Ариел пред Денк мит за цветно, а аз си мислех да си поръчам да ми донесат от Германия Денк мит, че там нали бил по-евтин newsm78
Ако ми дадеш избор между Ариел и Денкмит, ще избера Ариел. Не ме разбирай погрешно, Денкмит за цветно изобщо не е лош.
Не бива моето мнение да те спира да си поръчаш каквото и да е, но личното ми мнение е, че аз ако трябваше да поръчвам нещо от Германия, то щеше да е Ариел или Персил, особено като се има предвид, че Денкмит (и то същият като в Германия като състав) можеш да намериш във всяка дрогерия DM, че даже вече има и цветен за 20 пранета на цена 7 лева.

# 37
  • Русе
  • Мнения: 7 056
В края на последната тема Гес отговори на запитване, че е по-добре Ариел пред Денк мит за цветно, а аз си мислех да си поръчам да ми донесат от Германия Денк мит, че там нали бил по-евтин newsm78
Ако ми дадеш избор между Ариел и Денкмит, ще избера Ариел. Не ме разбирай погрешно, Денкмит за цветно изобщо не е лош.
Не бива моето мнение да те спира да си поръчаш каквото и да е, но личното ми мнение е, че аз ако трябваше да поръчвам нещо от Германия, то щеше да е Ариел или Персил, особено като се има предвид, че Денкмит (и то същият като в Германия като състав) можеш да намериш във всяка дрогерия DM, че даже вече има и цветен за 20 пранета на цена 7 лева.
В немския ЛИДЛ Персил е на промо 100 пранета 17Е. Между него и ДМ ми е чуденката. Едно, че ми идват много 100 пранета и второ, че както писах ми избелва цветните дрехи. А за цената на ДМ, преди някой беше писал, че там е 2,30Е.
Евентуално от нашите магазини какъв прах за цветни ще ми препоръчате? Отдавна не съм купувала, като изключим Бинго стари найт, от който съм доволна. Така или иначе, ако поръчам от Германия, докато ми го донесат, ще минат 2-3 седмици, а моя няма да ми стигне до тогава.

# 38
  • Мнения: 267
В чуденка съм какъв да е следващият прах за цветни, тъй като този вече ми е на привършване, слагам и цветоулавяща кърпичка. И сега се сетих нещо да ви покажа и да питам на какво се дължи. Две поредни седмици, при едни и същи дрехи в пералнята, сложени едната седмица от едните, другата седмица от другите кърпички. Разликата е очевадна. На какво се дължи и на кои кърпички да имам доверие?
Скрит текст:
Цветоулавящите кърпички Brite Safety Wash не струват. Няколко пъти съм изваждала кърпичката леко оцветена, а дрехите - със замазани и пренесени от една на друга цветове. Така и не ги използвах до край.
Харесвах кърпичките на Карфур (жалко, че вече не ги намирам). Сега ползвам на dm и съм доволна, не съм имала проблеми с тях. На Dylon също са хубави, но са скъпи в сравнение с останалите и не бих казала, че си заслужават парите при условие, че има и по-евтини аналози, които вършат същата работа на по-ниска цена.

# 39
  • Русе
  • Мнения: 7 056
В чуденка съм какъв да е следващият прах за цветни, тъй като този вече ми е на привършване, слагам и цветоулавяща кърпичка. И сега се сетих нещо да ви покажа и да питам на какво се дължи. Две поредни седмици, при едни и същи дрехи в пералнята, сложени едната седмица от едните, другата седмица от другите кърпички. Разликата е очевадна. На какво се дължи и на кои кърпички да имам доверие?
Скрит текст:
Цветоулавящите кърпички Brite Safety Wash не струват. Няколко пъти съм изваждала кърпичката леко оцветена, а дрехите - със замазани и пренесени от една на друга цветове. Така и не ги използвах до край.
Харесвах кърпичките на Карфур (жалко, че вече не ги намирам). Сега ползвам на dm и съм доволна, не съм имала проблеми с тях. На Dylon също са хубави, но са скъпи в сравнение с останалите и не бих казала, че си заслужават парите при условие, че има и по-евтини аналози, които вършат същата работа на по-ниска цена.
Значи да си купя други. Тази, която е оцветена(Paklan) беше последната и тогава си купих Brite, на промо от Кауфланд на същата цена. Paklan ги купувам от левчето до нас, за 2,50 лв. и всеки път изкарвах оцветена кърпичка - кога повече, кога по-малко. Откакто съм с Brite, кърпичките излизат, да не кажа бели, но само с лек отенък ooooh!

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 834
viki_1974, след като има възможност да ти донесат от Германия, защо не си вземеш и Корал за цветно

Ползвала съм този тъмно синия и съм много доволна откъм изпиране, аромата е разкошен (ако обичаш ароматизирани прахове) и наистина пази цветовете. Има го и във вариант прах.
Ако на мен имаше кой да ми донесе, хич нямаше да се замисля.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 7 056
viki_1974, след като има възможност да ти донесат от Германия, защо не си вземеш и Корал за цветно

Ползвала съм този тъмно синия и съм много доволна откъм изпиране, аромата е разкошен (ако обичаш ароматизирани прахове) и наистина пази цветовете. Има го и във вариант прах.
Ако на мен имаше кой да ми донесе, хич нямаше да се замисля.
Точно преди час го обсъждахме с племеницата. Тя каза, че от известно време го ползва и е доволна. От тамошния ЛИДЛ си го купува. Не искам течни, че ме е страх да не ми се вмирише пералнята пак. Ползвам само, когато пера черни якета. Ще и кажа да види дали го има прахообразен. Благодаря ти! Hug

# 42
  • Мнения: 68 574
Аз ползвам цветоулавящи кърпички Брайт. Винаги ми излизат тъмни. Не съм забелязала дрехите да са оцветени.

# 43
  • София
  • Мнения: 963
Миналата седмица и аз оцветих на малката едни чорапки с Ариел за цветно. Явно ще
трябва да слагам и цветоулавяща  кърпичка.

# 44
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Никога не съм ползвала такива кърпички и никога нищо не ми се е боядисвало.

Общи условия

Активация на акаунт