Перилни препарати и омекотители - 35

  • 55 604
  • 717
  •   1
Отговори
# 465
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Не знам за течните, но за омекотители съм твърдо против мнението,
че повреждат и вмирисват дори и с предозиране.
Майка ми ползва омекотител, откак са излязли на българския пазар, предозирала го е винаги
(все и се карам за тази част) и пералнята, никога, ама никога,
не е миришела...
Говоря за пералня не на 3, а на 30 години.
Баща ми си я отворяше, виждала съм я отвътре, такива чудесии с отлагания не е имало.
Гес, знае колко е твърда водата в Бургаско.
Обаче, винаги се е перяло в тази пералня на 60 градуса. Никога на по-малко.

За мен, вмирисването основно идва от пране на ниски температури.

Новата ми Миле, която вече е на година, има индикация за лоша хигиена...
Досега не е светвала...
Пера с прах и течни, и с омекотител...
Но поне две пранета в седмица имам на високи градуси и с килороден избелител...




# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
А препоръката каква е...Калгон ли да се ползва,да речем за котлен камък или...профилактика,както писахте от време на време Thinking
Аз редувам прах за белите и течен за цветно.Чудя се как да процедирам,щото ще купувам нова пералня.

# 467
  • Мнения: 5 209
Butterfly_Lovehunter, пропускаш факта, че старите перални перяха с много повече вода, отколкото модерните. Това също е от значение.
Перлата и старата ми Канди (която е вече на 20 години и все още работи) пълнеха вода до средата на стъклото и плакнеха по пет пъти. Уърпула, който е 10-годишен, пълни вода до ръба на барабана, а при плакненето - дори и по-ниско. Още по-новите не ги знам.

Освен това старите перални бяха с метален казан, а повечето от модерните са с пластмасови, които, както се вижда от снимката, имат безброй чупки и гънки. Вижте снимката и къде е съсредоточена цялата гнус.

# 468
  • Мнения: 69 354
А препоръката каква е...Калгон ли да се ползва,да речем за котлен камък или...профилактика,както писахте от време на време Thinking
Аз редувам прах за белите и течен за цветно.Чудя се как да процедирам,щото ще купувам нова пералня.

Моят съвет е да минеш на прах и за цветните.

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
А препоръката каква е...Калгон ли да се ползва,да речем за котлен камък или...профилактика,както писахте от време на време Thinking
Аз редувам прах за белите и течен за цветно.Чудя се как да процедирам,щото ще купувам нова пералня.

Моят съвет е да минеш на прах и за цветните.
Със старата не го правих,т.е. замених праха,щото не ми ги изплакваше добре и после след изсъхване оставя бели следи...Сега обаче,ще пробвам Peace

# 470
  • Мнения: 69 354
Може да пускаш допълнително/и изплакване/ия.. Peace

# 471
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Точно така Гес, права си.
Именно, че не само омекотителя, или течните са фактор,
ами и икономичните, перални-еднодневки...
Като отвори стария ми Уърпул баща ми не можеше да повярва, че е с пластмасов барабан и капсулиран...

Вече съм споделяла, че слага Богу, Милето още е като пералня от соца...
С метален барабан, сменяеми лагери и пере с толкова вода, както переше на майка ми Перла05.
Лошото е, че са скъпи и не на всеки му се дават пари за такава инвестиция.


# 472
  • Мнения: 5 209
От една страна, старите прахове съдържаха по-голямо количество зеолити, които са основната причина за белите следи. Сега вече повечето хубави прахове са с ниско зеолитно съдържание (ако изобщо ги съдържат) и не би трябвало да оставят следи. Тук изключвам суперкомпактните, които може и да са хубави, но си съдържат доста зеолити.
От друга страна, важно е пералнята да не се препълва, за да могат дрехите да циркулират правилно. Така се избягват белите следи.

Вече съм споделяла, че слага Богу, Милето още е като пералня от соца...
С метален барабан, сменяеми лагери и пере с толкова вода, както переше на майка ми Перла05.
Лошото е, че са скъпи и не на всеки му се дават пари за такава инвестиция.
Е, не пере с толкова много вода в никакъв случай, но можеш да си регулираш нивото по твой избор.
Аз като трябваше да купя Miele не купих, а сега всичките са с по 7 - 8 кг капацитет. На мен изобщо не ми трябва такова нещо да ми се лашка празна. Искам 5, максимум 6 кг, но няма...

# 473
  • Пловдив
  • Мнения: 41 070
Що бе...има и за 6кг.Ама аз умишлено взимам 7,щото може и малко,а като ти трябва да едно одеало или олекотена завивка Rolling Eyes

# 474
  • София
  • Мнения: 1 641
И аз като се чудех да взема ли Миеле, но се стиснах и взех Беко, да го видя колко и как ще изкара, поне е с 5 години гаранция.

Обаче аз винаги добавям ръчно вода, ако не съм я пуснала с отложен старт да си пере през ноща сама. Вода пускам поне до 1/3 на стъклото, ако я препълня пералнята я източва - това и стария Привилег и новото Беко, явно имат някаква защита за нивото на водата.

Обаче нещо, което не огледах на Бекото, освен допълнителното плакнене с основната програма, нямам опция само за плакнене, каквато имаше Привилега Sad

# 475
  • Мнения: 5 209
Единични завивки и одеяла събирам идеално и в 5-килограмова пералня.
Аз мразя да пускам полупразни перални. Най-икономично е да се пуска машината максимално запълнена за съответната програма. При моите навици за пране, трябва да събирам дрехи и чаршафи по 2 седмици, а това няма как да стане, защото нямам нескончаемо количество чаршафи и бельо и нямам къде да простирам толкова много дрехи.

# 476
  • София
  • Мнения: 44 417
Моята 5 кг беше от плитките,  1 олекотена тънка се събираше, но дебела зимна - не Wink Иначе те са си леки, одеалата също,  въпроса е големината на барабана дали ще ги побере.
За размера зависи и колко човека е домакинството и колко перални се събират, на нас ни е по-добре с по-голямата, но ако са 1-2 човека, наистана 7-8 кг ще е много вероятно, въпреки, че реално 1-2 програми дават пране на пълен капацитет, а и много от модерните перални все пак имат кантар, мерят си и преизчисляват според количеството пране, време, вода и т.н. и няма проблем и да не е  пълна  пералнята.

Frozy
 - как я добавяш тази вода? и защо...
иначе аз държах да има допълнителни плакнения и програма само плакнене... много обичам да плакна допълнително Simple Smile никакви икономии.

# 477
  • София
  • Мнения: 1 641
Пералнята ми е до мивката, а смесителят е от тези, които се вадят и са с мека връзка, съответно смесителя го пъхам в чекмеджето в отделението за прах и пускам вода, докато достигне 1/3 от стъклото. Преди съм пълнила и като наливах с шише.

Ами не ме кефи да ми се върти прането и да не виждам вода, искам повече вода  Whistling

То и аз исках допълнително плакнене, видях, че уж имат, ама то се оказа, че книжките са общи за всички модели и моя модел точно няма отделно плакнене извън дадена програма. Мога да плакна само веднъж допълнително  Crossing Arms

Имам пък задържане на плакненето, което означава, че прането си кисне във водата с омекотителя и чака да се поднови плакненето, не знам това за какво може да се ползва. newsm78

# 478
  • София
  • Мнения: 44 417
Това и аз го имам и също ми е необяснимо като приложение.
Иначе аз предимно пера на програма с повече вградени плакнения.

Гес - спец. благодарности за препоръката на ДМ-ския препарет за спортно, много се съмнявах, че ще се почисти добре якето с подобен препарат и на спортна програма, само 54 мин, но излезе светещо и уханно... и днес в дъжда не пропускаше вода.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 14:13 от Angel_Dust

# 479
  • Мнения: X
Пускаш перялнята и излизаш (или си лягаш). Тя изпира, изплаква и задържа последната вода. Като се прибереш (или станеш) спираш "задържането" и тя довършва плакненето, и центрофугира. Така дрехите не се мачкат. Ако я пуснеш и изоставиш, тя ще изпере, иплакне, изцентрофугира и ако не ги извадиш ще станат на гъз. Peace

Общи условия

Активация на акаунт