Боледуване на децата ни - тема 30

  • 31 945
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 445
Здравейте! Нахлунам с един въпрос...щерката тази сутрин се събуди с температура и реших да й взема Умкалор таблетки, но нямам представа как да й ги давам. Сутринта като стана й дадох коластра, но сега реших да пробваме Умкалора. И сега???

# 46
  • Мнения: 3 785
Оплака се,че я боли коремчето.Пипнах я-топла.Темп.е 37.Нещо се започва отново Sad Не знам може ли да е пак херпангина.Предният път започна по идентичен начин,само че с по-висока темп.(То има време де Sad )

# 47
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лиси,за темата  bouquet

Дано я изпишем със  здрави деца!



# 48
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Уми,да не би да е пипнала сегашния вирус с Т и разстройство?При мен мина буквално за няколко часа.От снощи повече не съм ходила рядко,а Т въобще не вдигнах.

# 49
  • Мнения: 3 785
Не знам.Няма разстройство.Вече и стомах не я облял.Темп.повече от 37 не е имала,но за мен 37 е индикация,че нещо има.Жизнена е,играе...Ще се мъча да го давам по-леко.

# 50
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Уми,дано не се разболява Габи,а да е било нещо инцидентно.

# 51
  • Мнения: 68 583
Уми, може да го кара на крак този вирус.
Ние бяхме така едно лято - само болки в коремчето, без повръщане този път и педи каза, че го кара на крак. Изписа само ре комфорт тогава..

# 52
  • Мнения: 2 196
Офф,човек да се чуди и мае...Цял ден е добре детето,няма Т,не кашля,не подсмърча.Само сутрин тия дни се чува секрет и при издухване излиза малко,прозрачен е и през деня нищо!Май ще го пусна утре на градина,пък ще видим...Иначе днес ударно Цинабсин и Тонзилотрен давам,глюконата и инхалации,но може и само аз да се стряскам излишно  ooooh!

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
...Умкалор таблетки, но нямам представа как да й ги давам.
На сина ми, на 9г, съм давала 2п по 1т, сутрин и вечер.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 666
Капките с клеева тинктура подходящи ли са при задна хрема. Моля, някой с опит да сподели. На 10 мл. физиологичен разтвор четох, че се капва една капка тинктура. Този път детето много се мъчи, не спира да кашля когато е в легнало положение. Само тези капки не съм пробвала и се хващам като удавик за сламка. Разбирате ме за какво говоря.

# 55
  • Мнения: 68 583
М, колко голямо беше детенце?
Ще се върна да те прочета, но ако кашлицата ви е от хремата, на нас ни помогна Демефан сироп.
А цветът на сопола какъв е при вас - ако е зелен, АБ капки ще помогнат .. Лекарят какво ви посъветва?

# 56
  • София
  • Мнения: 7 276
М, докторът каза да държим децата в полуседнало-полулегнало положение, или да спят на една страна, когато кашлят от задна хрема. Също сме ползвали небетшекер за смучене и ефизол, за да е спокойно гърлото и да не тръгне инфекцията надолу - според лекаря. За капките, които споменаваш - не знам.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 805
По мои лични наблюдения, за задна хрема нищо не помага. Просто трябва да спре. Поне при моя син е така. Не съм ползвала АБ капки, не-АБ капки, коларгол и антихистамин при задна хрема (когато беше с гнойния синузит ни изписаха Олинт и това ползвахме тогава). Просто е упорита при нас, поне 10 дни, като някъде на 3-4 ден се сгъстява. Както Тета попита, май е най-важен цветът на сопола.
А от всички деца, които виждам, май тези над 5г са без задна хрема - всички под тази възраст си я имат честичко. При нас рядко е съпроводена с кашлица. Последно преди 3 седмици кашляше гадно и жилаво и давах АЦЦ, защото той му помогна да втечни гнойта в синусите и съм доволна много. Физ р-р с клеева не съм забелязала да му помага. Наскоро от една медеца био-ферма купих спрей за нос с прополис, но от отзивите на хората, останах с впечатление, че по-скоро се пръска с цел повишаване на имунитета. И като е здрав пръскам сутрин и вечер. С обичайните заподозрени от сорта на вит Ц, калций, инфлуцид, цинабсин и ШС пазим положението да не се развие вируса, да се овладее по-нормалната Т и най-вече да се сгъсти сопола, че да може да се екстрактва по-лесно и ефективно. Това е.
Впрочем, преди време ми бяха изписали комплекс мастни киселини 3, 6 и 9 за слагане в ноздричките и лек масаж, за да се намажат по стените на лигавицата, пак с цел повдигане на имунитета.
Оздравявайте всички бързо!

П.П. Уми, милото ти момиченце...дъх не може да си поеме от болести, горкичкото, много ми е мъчно за нея и за теб, защото знам как се изнервяш и колко те боли...  Hug Hug

# 58
  • Мнения: 68 583
Момичета

Скрит текст:
Боли ме един зъб, мога ли да пия два парацетамола за болката? Намерих Аулин, но е стар, до 2013г., аналгина ми е на работата, само парацетамол имам. Иначе трябва да изрия всичкия Нурофен на детето Mr. Green Щрака ме от сряда, аз викам ще мине, в петък като се разболя детето, съвсем го забравих, но днес се увеличи болката Tired Утре увисвам през зъболекаря, дано ме приеме по спешност...

# 59
  • София
  • Мнения: 2 666
Благодаря ви да бързите отговори  bouquet
Малката този месец ще навърши две годинке. Сополът е с бистър цвят, само един път зимата беше със зелен цвят, а до сега всеки месец се боря със задната хрема. Преди секретът изтичаше през ноздрите първите два-три дни, после носът се запушваше и започваше кашлицата. От тази есен появили се задната хрема и до няколко часа започва да кашля. Сега си кашля влажно...на лекар не съм я водила, но ако се влоши ще я заведа непременно. Иначе давам цинапсин и инфлуцид, преди сън ще направя и една инхалация.

Общи условия

Активация на акаунт