Комплексни изследвания за рак?

  • 12 036
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
Здравейте,Мария !  Единствените изследвания  за злокачествени заболявания при условие ,че нямате никакви симптоми са ту морните маркери ,които се работят във всички обикновени лаборатории Те са за отделни органи /стомах,панкреас,яйчници ,матка /Взема се венозна кръв и се резултатите излизат до ден два

# 31
  • Мнения: 2
Здравейте,Мария !  Единствените изследвания  за злокачествени заболявания при условие ,че нямате никакви симптоми са ту морните маркери ,които се работят във всички обикновени лаборатории Те са за отделни органи /стомах,панкреас,яйчници ,матка /Взема се венозна кръв и се резултатите излизат до ден два

# 32
  • Мнения: 74
Здравейте, миналата седмица отидох до моя личен лекар. Преди да му обясня какво точно искам ме прекъсна с думите: "Ясно,баба ти имала рак и ти искаш да разбереш дали си болна? Е, не си, рак не се наследява, живей спокойно. Симптоми няма, като има вече е късно..." След това вече не го слушах. Скоро ще отида до някоя близка лаборатория и ще направя каквото мога изследване. Благодаря на всички за мненията, всяко ми беше полезно !

# 33
  • Мнения: 344
Здравейте! Аз се включвам малко по- късно, но все пак бих искала да споделя мои събрани наблюдения, на база изказани по- горе мнения. Става въпрос за изследванията в чужбина- да, например, живея в Германия и тук радполагат с последна дума на техниката в болници и изобщо в здравно- медицински пунктове най- общо казано. За съжаление това не означава, че нивото на обслужване е върховно качество- какво като е чужбина. Вчера лекарите от специализирана клиника по ЯМР поставиха твърда диагноза Рак на леви ребра и на дясна тазобедрена става на мъжа ми. Изплаках се, останахме и двамата като попарени. След дългочасово будуване и лутане в мисли, криейки се в другата стая от него, за да не го разсройвам с непрестанния си рев, реших да търся начини за алтернативна борба сама. Мисля, че е наложително и особено позитивно за двама ни да анализирам инфо от събран опит в Бг, защото ние сме буден народ и смея да твърдя, че поради ограничени финансови възможности сме научени самостоятелно да се провираме в изкореняване на проблемите. В сравнение с немците, които в повечето случаи се оставят изцяло в ръцете на медиците и не предприемат никаква допълнителна самоинициатива. Не бих искала да ме разбирате погрешно, не зачерквам лекарското мнение, но мисля, че всеки болен или неговото семейство също може да прояви участие в името на общата цел- изсушаване корените на коварния Рак. Та, днес ще му вземат кръв и оттам насетне ще бъде приет в болница за предприемане на лечението. Моля за Вашите съвети и споделен личен опит- какво да съблюдавам, за да му помогна.......направо съм свършена...

# 34
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Задължително потърсете други мнения и влез в темата за рака в Здравословните проблеми, там може да получиш повече инфо. И не се предавай, недей, бори се, защото надежда винаги има.
Прегръдки от мен! Hug

# 35
  • Мнения: 344
Благодаря ти, Мериан за съвета и за Човещината, за милосърдното ти голямо Сърце!!! Днес получих разрешение от Шефката си, че мога да напусна, когато поискам, но това не би променило нищо...Поне са солидарни с Болката, която изпитвам- огромна признателност, за което!!! Ще потърся и други мнения, както ти ме съветваш и да видим, ако му трябва костен мозък- веднага му давам, само и само да живее!!! Дано ми стигнат сили в борбата...

# 36
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Задължително пиши в другата тема. Hug
Там има много отзивчиви момичета, всяка с болката си...... Confused Sad

# 37
  • Мнения: 344
Да, ще го направя.... вече влязох в последната тема, но ще изчета най- ветодично и предходните 39 на брой. Благодаря за Подкрепата!!!

# 38
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 562
СУЕ - ако е много високо, но пак не е гаранция. Хемоглобин, ако е много нисък, но също не е критерий. Единствено ЯМР, но дали има смисъл?!


За ЯМР, за да се търси нещо с него, поне трябва да има някакви индикации за проблем! А и с него не се прави сканиране на цяло тяло а на зони- мозък, гръбначен стълб, коремни органи, тазови органи, стави и прочие.... Всяка зона се таксува като отделно изследване, цената към 300 лв на зона, та не виждам къде ще му излезе края..... Както казах нужни са индикации за проблем за да се прави ЯМР , иначе е търсене на игла в купа сено!
Единственото високотехнологично образно изследване, сканиращо цялото тяло, което може да открива рак съвсем в начален стадий и метастази от 1 мм си остава ПЕТ КТ (пнозитронно-емисионна компютърна томография) Но и там цената е много солена- към 3000 лв, ако не е по здравна каса!Не съм съвсем наясно с принципа, но доколкото знам се поглъща към литър вода с глюкозо- радио-изотопен разтвор, раковите клетки веднага поглъщат глюкозата и светват в буквалния смисъл на думата Wink А зоната около тях също приема глюкоза  с различен интензитет и метаболизмът на зоната  лъсва различен от здравата тъкан! В България има 2 ПЕТ скенера- по един във Варна и в София!
Колкото до СУЕ-то и Хемоглобина изобщо не са най- информативните неща в едни изследвания Naughty  Първото при една пневмония или един възпален апендикс  може да стане трицифрена стойност, а хемоглобина, може да си е нисък и при проблем на тънките черва, които не усвояват ефективно желязото!

Авторката, прекалено си се вторачила в нещата! Дори да имаш роднини боледували и починали от рак не означава че и с теб ще стане същото! Има хора които спазват здравословен режим, нямат нито един близък роднина развил рак и все пак се разболяват, има и такива с "богато наследство", които не боледуват!
Да, тумурните маркери са нещо информативно, но те могат да дадат фалшиво положителен(висок) резултат, има и случаи на хора със солидни тумори и не много високи резултати на туморните маркери! Та, по добре е наистина да следиш няколко неща веднъж годишно- гинекологичното си здраве  и преглед на гърдите! Само някои разновидности на рака са наследствени-  на гърдите и яйчниците, както и някои видове рак на дебелото черво! Изследването за човешки папилома вирус и наличието му в кръвта, може да даде индикации за бъдещи проблеми с рак на маточната шийка, или вид дребноклетъчен белодробен рак! Накратко, няма универсално изследване!
Много са факторите поради които може да се развие рак, освен наследствеността- химически замърсявания на храна и вода, живот около източници на електромагнитни излъчвания или радиационни такива, нелекувани възпалителни заболявания....

# 39
  • Другата България
  • Мнения: 37 793
Скрит текст:
СУЕ - ако е много високо, но пак не е гаранция. Хемоглобин, ако е много нисък, но също не е критерий. Единствено ЯМР, но дали има смисъл?!


За ЯМР, за да се търси нещо с него, поне трябва да има някакви индикации за проблем! А и с него не се прави сканиране на цяло тяло а на зони- мозък, гръбначен стълб, коремни органи, тазови органи, стави и прочие.... Всяка зона се таксува като отделно изследване, цената към 300 лв на зона, та не виждам къде ще му излезе края..... Както казах нужни са индикации за проблем за да се прави ЯМР , иначе е търсене на игла в купа сено!
Единственото високотехнологично образно изследване, сканиращо цялото тяло, което може да открива рак съвсем в начален стадий и метастази от 1 мм си остава ПЕТ КТ (пнозитронно-емисионна компютърна томография) Но и там цената е много солена- към 3000 лв, ако не е по здравна каса!Не съм съвсем наясно с принципа, но доколкото знам се поглъща към литър вода с глюкозо- радио-изотопен разтвор, раковите клетки веднага поглъщат глюкозата и светват в буквалния смисъл на думата Wink А зоната около тях също приема глюкоза  с различен интензитет и метаболизмът на зоната  лъсва различен от здравата тъкан! В България има 2 ПЕТ скенера- по един във Варна и в София!
Колкото до СУЕ-то и Хемоглобина изобщо не са най- информативните неща в едни изследвания Naughty  Първото при една пневмония или един възпален апендикс  може да стане трицифрена стойност, а хемоглобина, може да си е нисък и при проблем на тънките черва, които не усвояват ефективно желязото!

Авторката, прекалено си се вторачила в нещата! Дори да имаш роднини боледували и починали от рак не означава че и с теб ще стане същото! Има хора които спазват здравословен режим, нямат нито един близък роднина развил рак и все пак се разболяват, има и такива с "богато наследство", които не боледуват!
Да, тумурните маркери са нещо информативно, но те могат да дадат фалшиво положителен(висок) резултат, има и случаи на хора със солидни тумори и не много високи резултати на туморните маркери! Та, по добре е наистина да следиш няколко неща веднъж годишно- гинекологичното си здраве  и преглед на гърдите! Само някои разновидности на рака са наследствени-  на гърдите и яйчниците, както и някои видове рак на дебелото черво! Изследването за човешки папилома вирус и наличието му в кръвта, може да даде индикации за бъдещи проблеми с рак на маточната шийка, или вид дребноклетъчен белодробен рак! Накратко, няма универсално изследване!
Много са факторите поради които може да се развие рак, освен наследствеността- химически замърсявания на храна и вода, живот около източници на електромагнитни излъчвания или радиационни такива, нелекувани възпалителни заболявания....
Много изчерпателно, но - живот около източници на електромагнитни излъчвания - та това на практика е доста трудно упражнение, кое не излъчва на днешно време, като и телефоните ги дават вредни? Антените на мобилните оператори са навсякъде, как да избягаш - да сменяш жилище заради това?
Ето, сега ще слагат и на покрива на моя вход, съседи на осмия етаж е против, но глас в пустиня...на отсрещния блок също има....ако почнеш да мислиш - въздуха замърсен, водата също, за храната да не говорим....в един момент по - добре сам си тегли въжето.... ooooh!

# 40
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 562
Може би трябваше да уточня, че имам предвид  живот около големи електромагнитни излъчватели, каквато може да е някоя подстанция или трансформатор примерно! Във Варна откъдето съм, например има жилищни блокове около подстанция...... Rolling Eyes
Преди време бях гледала филм за проведени такива проучвания в САЩ, където хора живеят в подобна близост с подстанции и процента на мозъчни тумори и левкемии при тях беше в пъти завишен в сравнение с  останалото население на града, което не живее в близост и ставаше въпрос че няма как да е случайно при положение че използват едни и същи водни източници и че всички купуват храна от местния супермаркет!
Изобщо не съм имала предвид телефони и други дребни джаджи!  Макар че изследването с ЯМР се води безопасно в сравнение с радиационното облъчване, което причинява един обикновен скенер, аз изобщо не съм убедена че няколко поредни ЯМР сканирания на един и същ пациент могат да са безопасни за здравето му, имайки предвид точно високото ниво на електромагнитни излъчвания от апарата! В залата с работещ апарат полетата са толкова наситени, че е опасно да се влиза с метални предмети по джобовете, не случайно първо дават да подпишеш информирано съгласие и да отговориш на листовка с  въпроси имаш ли инплантирани метални неща по кости и стави.....
И да, антените на мобилните оператори са точно такива излъчватели- не случайно хората живеещи срещу и под покриви на които ги има монтирани, страдат от главоболия и проблеми със съня!За останалите вреди, които могат да нанесат не ми се мисли.....

# 41
  • Мнения: 344
Беллора, много задълбочени познания относно използване уредите за борба срещу ракови заболявания.... възхитена съм и не само от теб а и от всички тук пишещи до голяма степен. То се видя, че само аз си оставам кухата лейка в лаицизма си за Рака, но ще чета, няма да се дам и наистина искам и аз да се ограмотя, за да бъда по-полезна на мъжа си. Да вмъкна кратко разяснение по отношение на "горно" твое мнение и споделям от преживяно от тази седмица с него. Какви изследвания му направиха тук немците: с ЯМР, и то вече втора година не откриха рака аз и затова съм им бясна, но сега от теб фактически разбирам, че и те не са можели да знаят. Защото той се оплаква от болки в кръста и те преглеждат само зоната на сечението кръст/ гръбначен стълб, а сега се сещам, че има две снимки от 27.02.2014 на цял гръбначен стълб. Тази седмица болките се връщат с троен интензитет и усещане, в резултат на което те му направиха отново ЯМР, на който виждат ракови петна на леви ребра и дясна тазобедрена става. Едва тогава решават да потърсят причините отзад напред и му дават да пие 1 литър минерална негазирана вода, оставят я да се разходи по тялото 2 часа- значи пациента стои през това време в клиниката и след втория час пак ляга на скенера, но този път не е ЯМР, а е- ПЕТ КТ. Така с него виждат, че гнездото на рака е в простатата, а метастазите са тръгнали вече и в леви ребра и дясна тазобедрена става. Утре съм с него отново в тази клиника, не ми е ясно какво още ще му търсят, да не пропусна, че му взеха при личната лекарка кръв за изследване на ТСХ и Креатинин. Някой знае ли защо точно тези 2 хормона, има ли някой опит с подобно кръвно изследване?! Сигурна съм, че ТСХ е за щитовидна жлеза и това ме обърква, какво общо има тя в случая с простата?!

Според мен живота около електромагнитни излъчватели може да ускори процеса на раково развитие, но не е основен фактор за неговото появяване. Тук в Германия немците имат много строги екологични закони, към които се придържат, защото редица еко- организации ги държат под лупа и провеждат демонстрации и стачки, с които правят един да кажем екопроблем обществено достояние и гласа на народа се чува. Въпреки всичко процента на раково- заболели е висок, отколкото да кажем в бившата ГДР. Всичко си обяснявам аз със стреса- само той е основния Фактор за корените на рака и вече в комбинация с други фактори се катализира самия процес в тялото.  Не зная,....... така си мисля.

# 42
  • Мнения: 1 897
СУЕ - ако е много високо, но пак не е гаранция. Хемоглобин, ако е много нисък, но също не е критерий. Единствено ЯМР, но дали има смисъл?!


Колкото до СУЕ-то и Хемоглобина изобщо не са най- информативните неща в едни изследвания Naughty  Първото при една пневмония или един възпален апендикс  може да стане трицифрена стойност, а хемоглобина, може да си е нисък и при проблем на тънките черва, които не усвояват ефективно желязото.

Благодаря, за уточнението. Предполагам обаче, че ако някой има пневмония или възпален апендикс, ще знае и високото СУЕ няма да го притеснява. На мен преди операцията на апендикса, СУЕ ми беше 50, обаче ако е 500, няма как да е апендикс. За хемоглобина когато е нисък се прави изследване на желязо. Ако обаче то е в норма, а ХБ не, тогава се търсят други причини.   

Единствено съм съгласна за ЯМР, но пък жената задаваше конкретни въпроси и аз съм мисля, че щом ще се включвам в темата, трябва да дам някакъв отговор.

# 43
  • Мнения: X
................да не пропусна, че му взеха при личната лекарка кръв за изследване на ТСХ и Креатинин. Някой знае ли защо точно тези 2 хормона, има ли някой опит с подобно кръвно изследване?! Сигурна съм, че ТСХ е за щитовидна жлеза и това ме обърква, какво общо има тя в случая с простата?! .................

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16042724  "Serum thyroid-stimulating hormone is elevated in men with Gleason 8 prostate cancer." = Серумния ТСХ е повишен при мъже с рак на простатата тип Gleason 8 ...

# 44
  • Мнения: 344
Фри, благодаря ти! Последно заковавам в предположения или за рак в простата или за рак в бъбреци...Започвам "да точа ножовете" в очакване на днешната диагноза и ще гледам да седна по- близо до масата, за да се хвана за нея...Господ да ми е на Помощ!!!

Общи условия

Активация на акаунт