АВГУСТинче вече бяга, мама за коледен хаос се стяга!

  • 59 437
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Е, чак  много не, но е забавно как се опитва да повтори всичко, което чуе. Ще снимам клипче тези дни, когато е по - приказлив. Иначе си казва мама, тате, баба и геге, бау - бау и няяяя на котето. А и Баааа на бате. Отговаря с Да и Не като го питаме дали иска нещо. А как танцува като чуе музика, особено народна, все едно някой го е учил.

# 91
  • Мнения: 2 653
тоничка8512, по-точно много смислени думи. Иначе те и моите дърдорят непрекъснато(често с биба в устата  Laughing ) но не разбирам нищо още. Единствено едно да, което май е дай. Много често "казват" нещо подобно на ЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪЪ, когато искат нещо. Това е ключовата дума и мама започва да се чуди кое от всичките значения има предвдид джудженцето- не искам в кошарата, искам си бибата, дай ми играчката, искам да мина и т.н.
И момчетата "танцуват" на музика, много са смешни. И "пеят" често с мен, когато им "пея"(в кавички, защото е обида за певците да кажа, че аз пея  Laughing) и аз.

# 92
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Много скоро ще заменят това ЪЪЪЪЪЪ с показване. И Алекс имаше период, в който на всичко казваше така, но отмина бързо. Онзи ден отива до кухнята и се връща с една лъжица - супена и едно бурканче мед и ме ги подава. Давам му малко мед, след малко ми носи празна чаша и бутилка минерална вода от 1,5 л, но на половина пълна. #Crazy

# 93
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 745
O, при нас ЪЪЪ и сочене е отдавна. Като иска нещо, намира начин да си каже. Сочи, вика, даже понякога намира кнжка и в нея ми показва какво иска (ако е плод примерно). Като е изморен си сочи количката, че иска почивка (на мен не го прави, само на баба си).Изобщо супер изразителен е и без да говори. Иначе сме си със същите 7-8 думи, единствената нова е "папа" за лампа  Laughing Много е смешен, видях, че я нарича така и сега като го питам "какво е това?" супер гордо казва "папа!"

В Лидл ги нямаше играчките, които искам, още в 10 сутринта   Close Защо ли изобщо се разкразах, знам си аз, че това да гоня промоции не е за мен... Хората като лешояди обикалят и трупат в количките. Започвам да се разколебавам и за Хиполенд утре, но ми се искаше да има втора зимна грейка и тоалетна дъска (ако изобщо имат там) + някой подарък за Коледа за близките ни деца.

Да се похваля- отново май сме в ящен период. Изяде си цялото основно, това досега броени пъти се е случвало! Че и  малко баничка от Лидл намаза.

Има ли някой, който храни в просъница? Опитах снощи, изяде 200 мл в 12, но се събуди пак в 2. Гушнах го на леглото и така с доста въртене до 6, когато нададе вой пак да яде. Идеята ми е все пак да не се буди изобщи от 12 до 6...Пак ще опитам 1-2 пъти. Иначе ми е все тая, мога да го храня на първо будене както досега. Бяхме спрели нощното и пак го почнахме, много ме е яд.

# 94
  • Мнения: 3 813
Иво не сочи и не говори той каквото иска си го докопва защо да се хаби  Twisted Evil и достига помни идеално всички интересни места и само следи да забравим отворено.
Сутринта след един месец борба и много похабени колектори успях да му взема урина...беше незабравимо изживяване да гоня голо бебе  с чашката и да пазя да не напикае килима.
Има ли и друго бебе да не обича детски площадки?Колкото и да го водя просто не му харесва зарине се с пясък за малко и иска да се качва в количката.В къщи най-много му харесва поне ще ме улесни за   зимата.
И последно да питам за детските добавки който взема-как се изчислява дохода и за колко време назад?

# 95
  • Мнения: 834
Нашето дете пък много обича по площадките, и даже ако само минаваме наблизо сочи с ръка и вика Ъъъъъ  Laughing. Това явно на всички сега им е начин за искане... И вкъщи си играе, но повече се катери, рови по шкафовете, абе не е точно игра  Joy
Иначе играчки и аз спрях да купувам, че сме се заринали, а той не ги ползва. Само му взех от Джъмбо магнитна дъска за писане - за цели 4 лв. - и той е впечатлен  Laughing Пише, трие и нонстоп я носи нанякъде.
За говоренето - все още много говори и все още не го разбирам  Joy Обаче много повтаря думички по негов си начин и се опитвам да ги помня, за да ги различавам после в изреченията. Еми не става все още ...  Crossing Arms Аз на неговата възраст съм говорела всичко, но с преводач  Joy баба ми.
Гледам венците са надути за кътници и горе и долу, а за "кучешките" отпред е надуто, много странно изглежда. Отдавна не са му излизали зъби, някаква пауза настъпи и ме е страх, че е затишие пред буря  Thinking

# 96
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 745
Ани, не знам за площадки, но Зайо доскоро не понасяше люлки. кача го и след 5 секунди тръгва да слиза сам. Обаче от 1-2 седмици изкарва по цели 5 минути, ако са бебешки тип. Така че всяко нещо с времето си...
Пясъчници си обича, да се катери също, но около нас няма много бебешки и изтръпвам като се качва на най=високите, ама го пускам. Но най-обича да си отпраши нанякъде и аз да го гоня  Laughing Днес се завря в едни храсти, откри едно ако и постоянно ми го сочи и ъ-ка. Едвам успях да го измъкна оттам преди да го е лапнал Simple Smile)

А на фасове, понеже викам като ненормална НЕ като ги пипне-лапне (а по принцип гледам рядко да кзвам 'не', но от фасове откачам) и сега като види на земята ми го сочи и вика "не не". Не че не се опитва пак да лапа, ама има надежда да започне да разбира май...

Щастлива съм, намерих си пистата за колички в Лидл. Просто този най-близо до нас е най-обран, в другите си ги е имало. И тържествено обещавам след утре в Хиполенд (като утре основно за подаръци отивам) да НЕ купувам никакви играчки до края на годината- той си има вече 2, които ще опаковам за Коледа. Имаме 3 коша и половин гардероб, където ги крия да забрави, мисля, че е осигурен поне до пролетта, докато не придобие нови умения. А по-бебешките искам да ги даря и търся къде, ако някой има идеи, да казва. Писах в операция Плюшено мече, но не ми отговориха.

# 97
  • Мнения: 129
Пипи, имай търпение. На мен от организацията, която ръководи и Плюшено мече ми писаха след 3 дена.
И ние сме заринати, но повечето играчки вече не са и интересни. Почти всяка си е имала кратък звезден момент. Сега съм се насочила към дървените пъзели. Тези дни най-интересни са и метлата и лопатата. Мете през 20 минути. Голям кеф й е и да си играем с прането - слагаме си чорапогащници на главите, крием се зад бодитата. Много се радва и да се гоним из коридора. Това го правим и с цел да отхрачи по-добре гадостите.
Днес спираме антибиотика и ми е малко треперливо. Харесала съм си пулмолог, на който да я водя на контролен преглед в Александровкса, че четох че специалистите в Токуда не са много добри. Но пък Александровска ме потресоха с отношение - бяха доста троснати по телефона на единия номер, на който звънях, а на другия не ми вдигнаха.  newsm78

# 98
  • Мнения: 438
При нас положението с площадките е на моменти. Понякога иска на площадката и се заиграва на пързалката, друг път бяга извън нея. Ако наблизо има вход на блок с отворена врата, то предпочита да е там и да изкачва стъпалата. Определено не обича да се люлее, и за секунди не мога да го задържа на люлка. Предпочита той да люлее, докато изпусне люлката и следва сблъсък съпроводен с падане. Но това не го отказва, изправя се, изтупва се(много смешно се е научил да тупа ръчички) и продължава. Добре, че вече ги няма онези старите, тежки, железни люлки, че с бая синини щеше да се е сдобил. Другото любимо занимание му е да чисти листата от пейките, пързалките, абе изобщо голям ми е чистник Simple Smile

# 99
  • Мнения: 1 390
Я да ви питам аз няколко неща.

Първо, помня, че някои си купуваха и пренасяха ваксини от Гърция, когато беше кризата с пентаксима. Може би ще ми се наложи да пренасям ваксината за шарките и съм умряла от ужас, как да й поддържам температура от 2 до 8 градуса?! И то трябва да е лесно за изпълнение, защото сигурно мм ще я пренася сам. Той по принцип е много осъзнат, ама ми изплющя, че ще я пренасяме в термоса за бутилките с ам, с лед Sick . Та ми трябва нещо адекватно и не много скъпо. Ако е твърде скъпо ще я отложа.

И да питам - какво правите с възглавниците? Нали като станат на година вече може. Ама наш дребчо спи по корем - пробвах го с възглавница, ревна, защото не можа да се завърти и се събуди. Кога се слагат, какви се взимат? Аз си спя с 4 възглавници, ама някак не го виждам и той като мене hahaha

С говоренето сме на ЪЪЪ и сочене. И става голямо шоу - Ъ! и сочи - аз давам книжка, Ъ! сочи, давам друга книжка, Ъ!, давам музикална играчка, Ъ! и пак сочи, те играчки не останали, които да давам и се виждам в чудо какво иска това дете?! Накрая обикновено го заигравам с някоя от непоисканите играчки и той се примирява hahaha Иначе казва ДАААЙЙЙ! също така  hahaha Какво повече му трябва Joy

Мартина, бързо да се оправя малката! За секретите - хубаво е да минете профилактичен, но не се страхувай толкова. Аз още си покашлям от време на време, макар че боледувах от този отвратителен вирус преди месец. Но пък мен ме удари директно в белите дробове, нямах нито един от стандартните симптоми на заболяване - нито температура, нито главоболие, нито отпадналост, нито хрема - само и единствено кашлица. И май се оправих най-бързо вкъщи - само 5 дни антибиотик. Дреб беше 7 дни, а мм се влачи 10 дни с два антибиотика. Ужасен вирус, дано няма повече такива тази зима!

Ние не сме чак толкова заринати от играчки, но предстои Коледа Joy аз обикновено се оливам с пазаруването на дрехи, от детските магазини с дрехи излизам с поне три торби hahaha Добре, че бързо ги износва hahaha Но пък засега не мисля да давам, някой ден в не чак толкова далечното бъдеще се надявам да ги преизползвам Simple Smile Две мои близки познати родиха наскоро, в събота бях на погача за 40тия ден и гушках съвсем дребосъче. Аз съм забравила какво е да са толкова миниатюрни, постоянно ме беше страх как му държа главата и си представях някакви ужасии. Как съм си подмятала моя нямам идея hahaha И вчера една друга позната роди. Нещо започнах да се заглеждам в количките... луд умора няма Joy Но пък аз знам защо е така, май не съм разказвала, но пратихме дреб в русе при баба му и дядо му. Всички там са здрави и щастливи, а аз тука само аз си знам как се влача. Но в крайна сметка какво - на детето му е добре, а ако си го взема или няма да е с мен, защото съм на работа, или ще е болен и нещастен. И така...

Разписах се нещо тази вечер, но това е, защото се добрах до компа. На работа от телефона ви чета, но много трудно пиша.

Хубава вечер на всички и спокойна нощ!

# 100
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 745
Дани, за ваксината- защо? Ако лекарката ти я няма, бий я на частно, едва ли ще излезе по-скъпо от купуването от Гърция, да не говорим за стреса. Аз бих Пентаксима в Токуда и съм много доволна, сега ако ми предложи 6 валентна ще ходя пак в Токуда, искам си 5 валентната, нали ги отмениха 6 вал, ама моята лекарка все е назад.

За възглавница- аз няма да му давам, ако не иска. Вариант е една нагъната пелена или има едни много тънки възглавници, няма да я усети. Но моята педи каза, че дори до детската градина били без възглавници и не е нужно.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 110
Миа също казва така на братята си. Съвсем различно е от Ба за животните (всичко живо е ба Grinning). По някое време се присети и започва да обикаля апартамента и да ги вика - Баааа с една много сладка интонация нагоре.  Laughing
Като иска нещо и сочи с пръст и ЪЪЪЪЪЪ до полуда или докато не разбере-не-много-досетливата-й-майка какво иска.
При нас излезнаха долен кътник десен и десен втори резец. От вчера чеша същите вляво и се лигави пак като санбернар, така че ги очаквам и тях скоро. Не искам затишие, да излиза каквото ще излиза и после да поспим малко...
От Лидл аз пък взех само костенурка за дърпане и един пъзел/печати. Другите неща нещо не ми хванаха окото, а се бях наточила доста.
Пипи, не бързай да подаряваш, второто бебе с какво ще си играе... Аз с близнаците така всичко подарих (не че щях да пазя девет години), сега наново. Можеш поне най-хубавите и запазени неща да си прибереш.
Дани, ако не иска възглавница, не е задължително да слагаш. Големите ми деца започнаха доста късно да ползват възглавници и то съвсем символични такива.
За ваксината ми е трудно да взема отношение. Една позната си внася от Гърция, но мисля че в някаква специална термочанта беше. После й трепереше в хладилника. Не си е работа! Защо ще си внасяш, няма ли ги в БГ?

# 102
  • София
  • Мнения: 1 110
..... нали ги отмениха 6 вал, ама моята лекарка все е назад.
Пфу, пак съм назад с инфото, защо са ги отменили?  newsm78 Ние сме на четиривалентна и може би затова не съм се интересувала, но сега ме заинтригува.

# 103
  • Мнения: 1 390
За ваксината - трябва да я взема от нашата педиатърка в софия и да я занеса до русе. Няма да купувам нищо, освен контейнер за съхранение. Обаче не знам какъв, къде да го търся това чудо и колко ще ми струва. Предвид идващите коледни празници бюджета е тънък за такива екстри. Ние сме назад с ваксините, но поне шарките да бием сега, другите ще ги мислим нататък. Макар че всичко трябва да сложим преди да тръгне на ясла, защото тръгне ли няма слагане.

Няма да внасям - помня, че имаше майки, които си внасяха преди и пренасяха по някакъв неизвестен за мен начин. Педи тогава предложи, аз отказах категорично.

До лидъл не можах да стигна - замотах се на работа и после забравих Embarassed май ще остане за уикенда, ако въобще има останали играчки.

И ние сме на 4 валентна, въобще не съм наясно.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 901
Момичета, понеже отдавна не съм писала, ще попиша доста, защото имам да ви разказвам за постиженията ни:

1. Сияна прави стъпчици от 11 месечна, но забрави, че ще страхува едва на 1 г 1 м. Дотогава беше ад - за ръка, не мърда на 1 крачка, дори забрави, че може да лази. От време на време правеше по 5 крачки, но до там. Но като се отпусна... елате да я видите. За последните 2 месеца не само ходи, ами взе да лети Simple Smile От скоро проходи и на пръсти, голямо фръцкане.

2. С говоренето не сме много добри, въпреки че четох, че на тази възраст за думи се броят "бууу" (за кола/шофира и т.н.)и неща от този род. От онзи ден ми казва "няма". Ама не че някой го няма, ами че моята няма да стане.

3. Много обича да пея песни - голяма чучулига съм. Толкова детски песнички на никоя от каките не съм пяла, но още от началото (това поне от половин година, откак съм на сцената) ги пея, като и ги разигравам с ръце. Например в "Мама ми купи днес.." показвам книжката с длани, как я разтварям и затварям, зайче, лисица с ръце, таралеж с разперени длани, но преплетени пръсти. Много й е забавно. И като я вземе и попитам какво иска да пеем и тя ми показва частта от песента "тука зайче..." като си посочва с пръстче дланта, защото от там изскача зайчето. Напоследък "пеем" "Крила баба крила орехи в торбата" - тя е също много атрактивна жестомимично и на нея много й харесва да показва къде мишлето е пробило дупчица (пак с показалче в средата на дланта) и как пълната торбичка става мъничка (първо разперени длани, после ги стискаме в юмручета. Много ми е забавно и каките много й се радват, ще речеш че куклата им е оживяла.

4. Новата ни съвместна игра е "огледало" - тя е тя, а аз съм й огледалото. Стоим една срещу друга и каквото направи тя, такова и аз правя - тя си закрива ушите, върти глава, дърпа си ушите, пипа си носа, дърпа си косата и се смее, че и аз правя така. Тази игра първо аз й я показах само със запушването на ушите и въртенето на главата, но тя я научи от първия път и по-късно през деня дойде да ми показва на какво да играем, много интересно се получи. Всички нови движения аз й ги показвам, но тя бързо учи, но най-забавното е, че подражава много успешно, което означава, че владее тялото си, познава го и т.н.

5. Спи по веднъж на ден, по 2 часа някъде.

6. Все още суче, много активно. В периодите, в които боледува или нещо там не е на кеф, това й е основната прехрана. Ето сроко минахме един такъв период за 1 седмица!!! От скоро пак яде, но онзи ден се рева и тръшка, защото искаше да яде 1 хапка ориз и да си посуква. Ужас, превръща се във все по-голямо ббебе. На втория ден се намазах с 1 лекарство за отказване от смучене на палец, което работеше за голямата й кака. Мне. Усети го късно, примляска, намръщи се и продължи. Изблиза си го и забрави, че го е имало. И ние минахме през периода с хапането на зърната, скоро не се е сещала. Но нищо не работеше в такива случаи - ни "Не!", ни викане (защото аз се стряскам и е първична реакция), по едн време уж като я щървах с пръст по бузката, работеше. Продължава да яде много малки порции. От 2 дни "открих топлата вода" - когаот гледа песнички по ТВ, яде по-качествено. Е, вече така ядем. Ми, сори, ама трябва да яде.

7. Преди 2 седмици на ДК беше 75 см и 9 кг. Миньон.

И като казах "миньон", фен е на Миньоните. Като ги види на десктопа, писъци, врещене през смях и трябвада й пусна трейлъра. Има си моменти, в които се смее с глас. Цяло лято гледа едни английски песнички "The wheels of the bus..." - ейй, уникални песнички. Пак се върнахме към тях скоро. Танцува, има си хореография.

Спирам до тук, защото освен че стана дълго, не се сещам за какво да пиша още.

Ааа, за имуностимулаторите. Ами идея нямам как да й давам каквото и да е. С малката кака започнахме един спешен курс с коластра и зелени водорасли - при нея нещата са критични, вечно е болна и то сериозно, клечка е, ребрата й се четат и т.н. При нея сякаш вече има някакъв ефект - като че ли му се промени вида на детето - стана по-активно, силно, знам ли, здраво на вид. Но на Палечка въобще нямам идея как да ги давам - не мога да ги смеся с нищо (защото няма любима храна, дето никога не я отказва, да му се невиди), не мога да й ги изсипя в устата капсулите...

Чао. Извинете за обема.

Общи условия

Активация на акаунт