Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 596
  • 754
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 13
Извинявам се,че не ви следя много често,може и да сте го коментирали вече,но може ли мнение за Nina Ricci L'extase,на какво напомня като аромат,дълготраен ли е,оставя ли шлейф,харесва ли се и такива неща.Благодаря предварително  bouquet

# 676
  • Мнения: 1 206
Извинявам се,че не ви следя много често,може и да сте го коментирали вече,но може ли мнение за Nina Ricci L'extase,на какво напомня като аромат,дълготраен ли е,оставя ли шлейф,харесва ли се и такива неща.Благодаря предварително  bouquet

Тествах го само на блотер. За мен е просто поредната прекалено сладка водица, карамелено-цветна. Предполагам би се харесал на тези, с такива предпочитания, не е лош в никакъв случай. Трайност и шлейф не мога да коментирам, не посмях да се напръскам подобаващо, понеже вече бях минала през БЗ и тествах какво ли не..

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 6 003
Майка ми го има, доста траен е и влачи дълъг шлейф. Плътен парфюм, подходящ за зимата.

# 678
  • Мнения: 4 076
My Queen Light mist ме изненада приятно в студа. Добре че не го разкарах лятото. Една звънлива виолетка извади, за чудо и приказ.
Само съм чувала,че е виолетков,но не съм пробвала.
Аз се спрях на Dsquared2 She Wood Velvet Forest Wood  на сляпо.Придобих преди години Shе wood,голяма мания в началото,после поомръзна.Да видим как са виолетките в кадифе.

# 679
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
My Queen Light mist ме изненада приятно в студа. Добре че не го разкарах лятото. Една звънлива виолетка извади, за чудо и приказ.
Само съм чувала,че е виолетков,но не съм пробвала.
Аз се спрях на Dsquared2 She Wood Velvet Forest Wood  на сляпо.Придобих преди години Shе wood,голяма мания в началото,после поомръзна.Да видим как са виолетките в кадифе.

Двата парфюма на Dsquared2 нямат общо. Във Velvet Forest Wood не усещам виолетки. за мен е много свеж, зелен летен аромат. Един от любимите ми. Peace

# 680
  • Мнения: 1 167
Връщам се с прибързана покупка http://www.fragrantica.com/perfume/Valentino/Valentino-Donna-31411.html Половината настояваше за коледен подарък, пък не е от най-търпеливите, а аз не съм от най-бързите. И грешката, която винаги правя е, че омешвам миризмите и накрая се подвеждам от най-силният аромат. Първо впечатление след, като го купих и напръсках на кожата е ужас, мирише на одеколона на дядо ми, леко на енджъл и ланком. Нищо уникално, нищо непознато. Тежък е доста за мен и незапомнящ се, а като го помириша правя асоциаци с други парфюми. Но ще му дам шанс. С него съм в момента и не го усещам, а ми казват, че се усеща силно. Пръснала съм се два пъти.

В магазина нямаше от парфюмите, които ми предложихте, освен на Нарцисо. Лентичките от два парфюма на Нарцисо още стоят в джоба ми и колкото повече стоят, толкова повече ми харесват.http://www.fragrantica.com/perfume/Narciso-Rodriguez/Narciso-Rod … Parfum-14319.html

Пробвах и три от парфюмите на Трезор. In love ми хареса, midnight rose също. http://www.fragrantica.com/perfume/Lancome/Tresor-172.html - не знам дали съм подушила класическият, защото са толкова много видове в подобни опаковки, но ми хареса. Май с Трезор се харесваме. И Шейсейдо ми хареса, но беше останал само тестера http://www.fragrantica.com/perfume/Shiseido/Ever-Bloom-31202.html

Скрит текст:
И сега остава да ме питате, добре де защо не си взе нещо от тях?! Ами защото по едно време всичко ми миришеше еднакво, а оная гад беше и в красива опаковка. Добре, че си взех само 30мл, а не 100мл че щях да я овапцам.

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 16:07 от Джия

# 681
  • Мнения: 16
Здравейте,
знаете ли от къде може да се купят аромати Диптих(Diptyque) ? Само в Енцо намирам и то малко,и в Ягодка.
Благодаря и весели празници! Simple Smile

# 682
  • Мнения: 958
Джия, доколкото виждам сладките парфюми не са те впечатлили (въпреки покупката именно на такъв), а по-скоро си на флорална вълна. Изпробвай и http://www.fragrantica.com/perfume/Trussardi/My-Name-18802.html
той е доста неангажиращ, флорален, кремест...може да те зарадва.

# 683
  • Мнения: 566
Не мисля,  че някой, за който бизнес срещите и търговските преговори са ежедневие не владее протокола, дрес кода и допустимия стайлинг.Но вярно шарен свят..Въпрос на манталитет.Всъщност като се замисля, не съм срещала дами с ярко червен лак ,  дълбоко деколте и мрежест чорапогащник.Къде ги виждаш такива жени?И южноамериканките не излизат така.Тука сме малко изостанали. Силикона,  дълбоките деколтета, яркочервения маникюр, карнавален грим, мрежести чорапогащници и тунинг не се котират.


Що се отнася до Ейнджъл и единадесет годишно момиче,  зависи от количеството.По принцип тук още от родилното ги поливат  с бебешки одеколон, което е още по фрапиращо.До три годишни обикновено банята приключва с  щедра порция бебешки одеколон.На 4 вече са с детски парфюми.После вече преминават към парфюми.Някои си остават на бебешки одеколон до по напреднала възраст. Имам колежка фен на Nenuco. Дори омекотителя за пране,  който използва е с аромат на бебешки одеколон.
Много ми е странна идеята да се Избира подарък илипарфюм до някакъв ценови праг.Винаги съм мислила, че по важно е съдържанието.Ако не е подходящо какво значение има колко струва.Случвало ми се е да получава 200 млл Шанел, или  100 млл Мина ди Ойро.Не ми доставиха и грам радост, Побързах да се отърва от тях.Да не казвам., че по някога дъщеря ми слага един  часовник Картие, Който пп принцип не е лош, но розовата кожена каишка  ми идва в повече.Много по положителни емоции са ми носили доста по евтини подаръци, но  съобразени с моя вкус и стил.


Имам и ползвам Oud Wood.Не беше парфюмът, който усетих.Как може да си сигурен в нещо ,  на което не си присъствал и усетил лично?

Здравей  Peace
Имах супер много работа тези дни и нямах почти никакво време-затова сега отговарям.
"южноамериканките" не е правилно определение.На мен ми звучи като "европейците" или "това е толкова европейско" - изрази,които се употребяват супер често от американците,и всеки път трябва да се обяснявам защо не са прави.
Определението за мрежестия чорапогащник и т.н. го направих като съпоставка на това до колко е подходящо да се яви дама в такъв вид на важна бизнес среща,като е напълно равносилно на това да се олее с над 10 пръскания Black Orchid и да отиде на делова среща с напълно непознат човек (аз), от който зависи дали фирмата ще сключи важен за нея договор.
Нямам идея къде точно в Южна Америка живееш,но аз лично съм бил в Суринам , Панама , Венецуела , Гаяна  и Бразилия и честно казано видях повече къси поли и леки жени,от колкото сигурно няма на чалга парти в Студентски град.
За Oud Wood предположих,защото в интервюта Том Форд е казвал,че ползва свои парфюми,като най-често това са Grey Vetiver и Oud Wood .
Новия или оригиналния вариант имаш? Simple Smile Има разлика между 2-та,като на мен и 2-та варианта ми допадат,но оригинала повече:

Преди изглеждаше така , сега изглежда така

За парите за подарък може би си права-аз споделих просто аз колко бих отделил за парфюм на дете.
Весел ден  Peace

Здравейте, Том Форд Ноар Фемме е комбинация от Малката къса черна рокля на Герлен и Сенсуел от Пойзъните на Диор....като остатък на кожата....
О абсолютно нищо общо няма с нито един от двата парфюма, на моята кожа.

И за мен е така.

WaltherP99, петъчния вечерен аромат, който си споделил е уникално-сексуално-очарователен трепач. Поздравявам те за избора.! Peace

Мерси  Blush
Знаеш ли кое е странното за мен при Oud Ispahan ? Жените доста го харесват върху мъже,но поне около мен доста малко мъже го харесват те върху себе си.Около мен 4 човека си го купиха само заради комплиментите и определено засиленото женско внимание при ползването му.Трябва да се внимава с Oud Ispahan обаче-на някои кожи избива много силна стипцива и резлива нотка , трайността му дори за мен е супер добра.На моята супер суха кожа издържа над 10 часа без никакъв проблем,супер сиаж също.Много хора си казват "La Collection Privée са много скъпи-не са за мен" . Да цената не е евтина , но при купуване на декантер най-големия цената въобще е е голяма ако се колаборират няколко човека.А като сложим и зверската трайност и сиаж,както и това,че се пръска  по 2 пъти най-много,че става страшно иначе какво излиза? 100мл могат да се ползват години без никакви грижи.
П.П.
Да добавя едно уточнение-100мл Oud Ispahan могат да се ползват с години, а не всичко от La Collection Privée .

прекрасен, от години ми е абсолютен летен любимец заедно със ЗЧ на ЕА
за мен много повече дамски отколкото мъжки
и дори е сравнително траен като за летен
има писано доста, "питай" и търсачката  Wink

Ей тук ме изненада определено  Shocked
Не знам дали ще ми повярваш,но до този моменти НИКОГА не бях виждал,или чувал дори жена да го ползва-само и единствено мъже,а минаха 14 години от излизането му...

Дами, бих искала да направя подарък за баща ми. Преди много години той ползваше един парфюм, който вече не може да се открие.  

Скрит текст:

Бихте ли ми препоръчали нещо сходно като аромат?

Не е никакъв проблем да се открие,но цената му доста се качи последната година и половина.Последно го купувах лятото за чичо ми.
Следиш http://www.ebay.co.uk/  за оферти и търгове.100мл ми излязоха 130 лева с доставката от търг.Цената е Европа е по-скъпа по принцип за 100мл.В Щатите се намира доста по-изгодно-за около $60 на директна продажба.
Това е поредния пример как ако някой парфюм ви е любим и разберете,че е спрян е добре да се реагира на време защото цените скачат ужасно.Пролетта на миналата година го купувах за баща ми и платих около 60 лева.
Тази цена можеш ли да си позволиш,или да ти препоръчам нещо друго?  Peace

Болейн, доколкото виждам във фрагрантика го сравняват с два аромата на YSL: M7, Kouros..също и с Oud Wood (Том Форд). Така, че може да се потърси при тези два бранда нещо подходящо, просто като идея. То е ясно, че е аромат от едно друго време и едва ли ще се намери идентичен, но поне да отговаря на възрастта и характера на човека, за когото е. Мъжете ще се изкажат също.

Нямат нищо общо.Това е един супер комедиант във Фрагрантика , който като видя,че някое ревю е написано от него директно го пропускам.
На прима виста се сещам за тези аромати,които според мен ще му харесат:









walther99 и в тази тема с въпроси към теб
Скрит текст:
ако не те затруднява много, пиши какво мислиш за телефоните, за к.те питам в темата за Али-то
Имаш ли линк към твоите описания на ТМ - A*Men Pure Havane и A*Men Pure Malt Thierry Mugler for men. Въобще не бях разбрала, че могат да се купят и във Варна и не им бях обърнала внимание.  Embarassed

Пиши ми ЛС за телефоните.
Какво точно те интересува за 2-та аромата? Защо да не могат да се купят във Варна?  newsm78 нещо не те разбрах...

Парфюм за вечерта ще е

Последна редакция: ср, 23 дек 2015, 18:28 от WaltherP99

# 684
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
WaltherP99
Не живея в Южна Америка, а в Мадрид.Споменах южноамериканките, защото те са на чело на  класацията за  провокативен  стайлинг, ние  и румънските сне  непосредствено след тях.
Относно дрес кода по принцип поне тук, нещата са регламентирани.При започване на работа се подписваш че знаеш дрес кода.В моя са разрешени само черно и тъмно синьо за костюм с панталон и бяло или слонова кост за ризата.Сакото може да се сваля само от юни до края на септември.Ако си позволя да отида с нещо извън упоменярите неща,, то  бивам изпратена да се проблека и денят ми се отчислява.
За ароматите  знам, че на сервитьори или Метр д Отел в ресторанти и хотели  с над 4 звези е забранено да използват парфюми, за да не развалят аромата на ястието.Както и персонала няма право да посещава хотела или ресторанта,  където работи като клиент.

Имам първия от показаните два и Том Форд със сигурност не беше с него.

И.Джорджо Армани навсякъде афиширам, че ползва свое приве. Но определено беше с друг,  когато  го видях на живо.

# 685
  • Мнения: 36 209
прекрасен, от години ми е абсолютен летен любимец заедно със ЗЧ на ЕА
за мен много повече дамски отколкото мъжки
и дори е сравнително траен като за летен
има писано доста, "питай" и търсачката  Wink

Ей тук ме изненада определено  Shocked
Не знам дали ще ми повярваш,но до този моменти НИКОГА не бях виждал,или чувал дори жена да го ползва-само и единствено мъже,а минаха 14 години от излизането му...

две от трите ми най-близки приятелки също го харесват и носят - факт е, че и двете четат и пишат в темата  Laughing

# 686
  • Мнения: 566
WaltherP99
Не живея в Южна Америка, а в Мадрид.Споменах южноамериканките, защото те са на чело на  класацията за  провокативен  стайлинг, ние  и румънските сне  непосредствено след тях.
Относно дрес кода по принцип поне тук, нещата са регламентирани.При започване на работа се подписваш че знаеш дрес кода.В моя са разрешени само черно и тъмно синьо за костюм с панталон и бяло или слонова кост за ризата.Сакото може да се сваля само от юни до края на септември.Ако си позволя да отида с нещо извън упоменярите неща,, то  бивам изпратена да се проблека и денят ми се отчислява.

Аз си работя за себе си и костюм слагам само ако ситуацията го изисква.Последно когато работех в офис дрес-кода беше светло сиво , или тъмно сиво , като ми беше любимо да се появявам с лилави ризи и вратовръзки.Честно казано силно се радвам,че вече не ми се налага всеки ден да съм с костюм.
В различните страни често дрес-кода е супер различен,но да не се отплесваме.
Не само на сервитьорите обаче е забранено да ползват силни аромати (леки цитруси са позволени) , но и на посетителите.Не че често посещавам ресторанти с Мишлен звезди..4-5 пъти годишно да ми се случва (обичам храната,която ям да си я готвя сам) , но 2 пъти ми се е случвало да ме връщат на вратата-веднъж в Щатите и веднъж в Англия.Първия път заради 6 пръскания

Причината "Прекалено силен парфюм и ще пречите на останалите посетители"

Втория път заради

Причината "Аромата ви е напълно неподходящ за нашето заведение"
Който не познава аромата-супер тъмен,черен аромат тамян,тютюн,ууд ,но и с изразени нотки на хашиш и канабис.Явно си помислиха,че съм злоупотребил  Laughing

Toм Форд може често да се срещне в бутика му на Слоун Стрийт в Лондон -той живее в града от години.Виждал съм го само как си тръгва,но за сметка на това съм виждал там актьора от Бонд - не съм фен на поредицата и не мога да се сетя за името.Бутика е супер скъп,като цените често са над 50% от американските,рядко има намаления.В Щатите от бутик съм си купувал тези кецове и вратовръзка за $330 общо-намалени съответно от $1000 на $270 ,както и от $250 на $60.В Лондон такива намаления никога няма да видиш.


две от трите ми най-близки приятелки също го харесват и носят - факт е, че и двете четат и пишат в темата  Laughing

Аз знам ,че аромата си е унисекс,но просто никога не бях срещал лично жена да го ползва.Само отзиви във Фрагрантика,но на живо никога.Около мен има не малко момичета,които имат колекции от по над 40 аромата,и нито една от тях го няма...

Аромат за тази вечер ще е

Хубаво изкарване на всички тази вечер  Peace

# 687
  • Мнения: 26
Честита коледа на всички !!!
 Мога ли и аз да си позволя да помоля за помощ!?
Трябва да изберем с приятелка мъжки сладък парфюм,нещо ,което може да се нарече мъжкият “Ла вист а бел” Simple Smile.Момчето много харесва Келвин Клайн “Би”,но приятелката ми иска да го смени с друг вече.Бяхме в Бюти зоун,но си тръгнахме само с главоболие от там.
Считам че е по-добре да се допитаме до опита тук и да разгледаме конкретни неща.
Благодаря предварително!

# 688
# 689
  • в белята
  • Мнения: 536
Вече си търся пролетно летни парфюми, да ми предложите нещо?Досега съм ползвала Gucci Bamboo и Versace Bright crystal.

Общи условия

Активация на акаунт