Има ли някой в Русия ?

  • 2 048
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Зависи как се устроиш, на каква работа, колко пари, какъв е градът. Навсякъде може да се живее добре и зле.
Мъж ми е руснак, той лично предлочита да си живее в БГ, както и свекърва ми Wink Иначе на екскурзиики до Русия с удоволствие бихме отишли. Самите руснаци като култура са уж близки до нас, но има и доста различия. Аз поне трудно контактувам с руските приятели на половинката  Confused Той самият признава, че са малко странни птици, но сигурно не всички са такива  Thinking
Maika, в борша, рецептата е на свеки Wink, слагаме четвърт зелка и глава червено цвекло, колкото юмрук на големина. Ако искаш да ти пусна рецептата, става много хубав борш, съпругът обикновено го готви. Мога да надникна в записките му Wink

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Грешиш. Цвеклото е. И преобладава над зелето.
Сигурно зависи от рецептата  newsm78 в нашата май е почти 1:1

# 17
  • Мнения: 4 390
Не знам. newsm78
Съседката ми - възрастна рускиня (московчанка), правеше превъзходен борш! Тя ми е казвала, че в борша, основният и преобладаващ зеленчук е цвеклото.

# 18
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ние не слагаме толкова много цвекло, норазличните бощове имат различия.Майка ми е от Украина , ето намерих една сходна рецепта с нашата,там е 1:1
http://www.1001recept.com/recipes/soups/ukrainian_borsch.html
 Нито баба ми, нито майка, нито аз го правим с много цвекло. Рецептата ни е всъщност е една. Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Темата я обърнахте на готварска.  Laughing

Ако в един "борщ" няма цвекло - това просто няма да е "борщ".  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт