Камъни в жлъчката - 3

  • 126 010
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз се интересувам от лимонов сок и зехтин за изхвърляне на камъни и шлака от жлъчка по бавния метод на доктор Папазова
Това е опасно и се отрича от лекарите!

# 691
  • София
  • Мнения: 500
Чувала съм, че много хора го правят и се оправят без операция.... затова търся мнения за метода 😅🙉

# 692
  • София
  • Мнения: 8 131
Вие решавате. Аз не бих. Същото казаха и лекари, когато бях с камъни. Така или иначе моята жлъчка я извадиха.

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
И мен ме беше страх и не посмях

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Логично да я отхвърлят - първо, защото са лекари и масово отричат рецепти , тип бабини илачи и второ - да , опасно е, защото като тръгнат камъните по жлъчните пътища, могат да направят запушване и перитонит, което си е животозастрашаващо.

Аз искам да питам - колко често получавахте кризи преди да се решите на операция?

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Първата беше доста стресираща,мислих че нещо със сърцето се случва...след 6мес.получих втора,и после зачестиха,всеки месец,седмица,а накрая почти през ден....към 10-11общо😥

# 696
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
Аз искам да питам - колко често получавахте кризи преди да се решите на операция?

Реално първата ми криза беше когато бях на 15. Беше лека, 3 дни ме боцкаше долу, мислех че е апандисит, пуснаха ми кръвни, нищо не отчете. Тогавашното ми джипи отсече че имам гастрит, диагноза, писана наизуст. Втората криза ми беше на 23, напреднала бременност. Мислех че съм яла нещо, което е раздразнило гастрита, 40 минути се гърчех и подскачах като риба на сухо. По закона на Мърфи се случи в 2 през нощта. Слава Богу, отмина без да ми причини контракции. Джипито ми (различно от първото), на другия ден като ме прегледа, пак ми отсече че е гастрит, няма кво друго да бъде. И съответно ми даде Но-шпа, защото друго не можех да пия. Последваха 2-3 леки кризички, които хапчетата потушиха (болката де).  Родих, всичко беше точно, последваха още няколко мини кризи, които се търпяха. Минах на фамотидин, тъй като ношпа-то не ми действаше вече. Интересното е, че в началото помогна. Накрая януари месец в най-големия кучи студ и сняг, блокирани пътища и т.н., аз получих най-зверската криза, повръщане, изобщо нищо не ми помагаше. И естествено пак посред нощите. Отидох в спешното, прегледаха ме, отсякоха гастрит (а аз вече мислих да не съм я обърнала на язва). Последва инжекция бусколизин с но-шпа, макар че изрично казах че второто отдааавна не ми действа и ме изпратиха по живо, по здраво. Естествено не ми помогна изобщо. Започнах да повръщам зелено (с извинение). На другия ден джипито ми даде направление за болницата, там вече най-накрая видях нормален преглед, казаха ми че имам над 2см камък в жлъчката и трябва да се маха. Нататък вече историята съм я писала. Последната криза беше толкова силна, че ми идеше сама да бръкна и да я изтръгна тая жлъчка. Ако знаех по-рано за нея, че реално стомахът ми е напълно здрав, а именно тя ми правеше проблеми, сигурно още преди да забременея щях да я махна.

# 697
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз искам да питам - колко често получавахте кризи преди да се решите на операция?

Реално първата ми криза беше когато бях на 15. Беше лека, 3 дни ме боцкаше долу, мислех че е апандисит, пуснаха ми кръвни, нищо не отчете. Тогавашното ми джипи отсече че имам гастрит, диагноза, писана наизуст. Втората криза ми беше на 23, напреднала бременност. Мислех че съм яла нещо, което е раздразнило гастрита, 40 минути се гърчех и подскачах като риба на сухо. По закона на Мърфи се случи в 2 през нощта. Слава Богу, отмина без да ми причини контракции. Джипито ми (различно от първото), на другия ден като ме прегледа, пак ми отсече че е гастрит, няма кво друго да бъде. И съответно ми даде Но-шпа, защото друго не можех да пия. Последваха 2-3 леки кризички, които хапчетата потушиха (болката де).  Родих, всичко беше точно, последваха още няколко мини кризи, които се търпяха. Минах на фамотидин, тъй като ношпа-то не ми действаше вече. Интересното е, че в началото помогна. Накрая януари месец в най-големия кучи студ и сняг, блокирани пътища и т.н., аз получих най-зверската криза, повръщане, изобщо нищо не ми помагаше. И естествено пак посред нощите. Отидох в спешното, прегледаха ме, отсякоха гастрит (а аз вече мислих да не съм я обърнала на язва). Последва инжекция бусколизин с но-шпа, макар че изрично казах че второто отдааавна не ми действа и ме изпратиха по живо, по здраво. Естествено не ми помогна изобщо. Започнах да повръщам зелено (с извинение). На другия ден джипито ми даде направление за болницата, там вече най-накрая видях нормален преглед, казаха ми че имам над 2см камък в жлъчката и трябва да се маха. Нататък вече историята съм я писала. Последната криза беше толкова силна, че ми идеше сама да бръкна и да я изтръгна тая жлъчка. Ако знаех по-рано за нея, че реално стомахът ми е напълно здрав, а именно тя ми правеше проблеми, сигурно още преди да забременея щях да я махна.
И аз като теб си мислих, че съм с гастрит, когато в 9 месец получих криза и се видяха дребни камъчета на ехографа. Странно е, че за толкова време и при толкова лекари, които са те гледали, един не ти е направил едно ехографско изследване

# 698
  • Майна Сити
  • Мнения: 956
На 15 ми казаха че заради нередовното хранене с мазни и сладки неща и диети (бях с перфектно тегло и диети не спазвах изобщо) съм развила гастрит. Не знам защо, но повярвах. По време на бремеността ми понеже ме болеше високо на стомаха, под гърдите точно, ме попитаха да не би да имам гастрит и аз споменах преди какво са ми казали. "ОоОО, начи е гастрит, пий тва но-шпа, то друго не можеш". И пак нямаше ехограф. Така някак си ти набиват в главата диагноза, която реално нямаш и ти вярваш, защото все пак те са лекари. В моят случай нещата се проточиха, но се развиха благоприятно  Simple Smile

# 699
  • Мнения: 544

Аз искам да питам - колко често получавахте кризи преди да се решите на операция?

Аз получих първата криза през септември 2016 и ноември 2016 се оперирах Stuck Out Tongue Winking Eye
Кризата беше отвратителна: бледо зелена кожа, студена пот, ужасни болки в дясната част на гърди и корем.
Бях сигурна, че умирам!
Сутринта личната лекарка ме изпрати на хирург, той ми постави диагнозата преди да е видял изследванията. По-късно те я потвърдиха.
До операцията получих още две кризи, с болки, обща слабост и повръщане.
Нито за секунда не съм се съмнявала дали да я махна.

# 700
  • Мнения: 727
Аз се интересувам от лимонов сок и зехтин за изхвърляне на камъни и шлака от жлъчка по бавния метод на доктор Папазова

Д-р Заболотный , отрича този метод - само рздразвало  органите . Най-добрия метод за изчистване бил през 2 часа да се яде нещо дребно . Защото , ако няма механичен дразнител свинктера на Ади не се отварял , от там следва , концентрация на жлъчния сок , утайка >пясък>камъни

# 701
  • Мнения: 3
Здравейте група някой може ли да ми каже диета за опериран за злъчка

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Потърси в нета диета 5

# 703
  • Мнения: 650
Аз кризи съм имала една или две по- силни за 3 години. По принцип имах дразнеща болка след прием на храни и напитки, някои определени, а накрая каквото хапнех и ме болеше- на спазми горе в дясно. Като ми я извадиха, както съм писала в по- преден пост също имах един път кризоподобна болка, но разбрах какво я провокира. В моя случай- кафе на гладно. Запомнете, с жлъчка без, с камъни, без в никакъв случай не пийте кафе на гладно-кофеинът дразни стомашната лигавица, вследствие на което се повишава секрецията на стомашен сок. И тогава, ако нищо друго не стигне до стомаха освен кафето, то стомашната киселина започва да разяжда лигавицата и като нищо някой ден, без да се усетим, ще се сдобием и с гастрит. Вредно е както за стомаха, така и за жлъчка, черен дроб и прочие. Сега пак си се храня нормално, пия кафе, червено вино, ям пържено.....без проблем....е + 3,4 килца, ама това да е проблема.

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 26 677
Аз пия кафе с кокосово масло и мляко.
Наскоро даваха кои храни и напитки са полезни при проблемна,а може би и при отстранена/неразбрах добре/...казаха за кафе и червено вино,и аз започнах да си ги пия спокойно Grinning след операцията може би година не ги консумирах

Общи условия

Активация на акаунт