Операция на ингвинална херния на бебе

  • 1 400
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте на всички, бебето ми е на 10 месеца и има ингвинална херния от дясната страна. Когато се роди имаше от двете страни, но сега хирурга видя само от едната. Каза ни, че няма да се размине без операция. Аз се надявах докато навърши 1 годинка да се прибере сама. Моля ви тези които са минали през това да ми кажат опасна ли е операцията, упойкат, бързо ли се възстановява после детенцето. Извенете ме, знам че е обсъждана и друг път темата, но съм много притеснена.

# 1
  • Мнения: 512
Аз ще ти кажа да потърсиш мнение на още един специалист.На моят син я откриха на 7 месеца,отидохме при  препоръчан детски хирург.Той каза, че ще чакаме, защото ще се появи и от другата страна и  за да не го реже два пъти,ще чакаме и ще наблюдаваме.Ако евентуално хернията се прещипе ще го опеира,но тогава болката е нетърпима и няма начин.Чакахме,от време на вррме на преглед и така.Един ден детето падна навън, малко след това започна да пищи от болка, че го боли корема,вече беше на 5 год.,побягнахме с колата към спешното,но изведнъж той спря да плаче и болката спря.Оказа се,че като съм го вдигнала през гърдите заклещената херния се е измъкнала и се разминахме.Сега вече е на 12 год.  и се наложи да ходим на уролог по друг повод и той каза,че не вижда нищо подобно на херния вече,като е израснал и нещата са се оправили.Така, че не бързай,поне според мен,с ножа,а потърси и друг хирург,все пак си е операция.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 548
При нас се появи на 6 г., отляво. Казаха, че е вродена и се появява рано, като при вас. Но не ни обясниха, защо се е проявила по-късно. Оперираха го в окръжна. С пълна упойка. Излезе без проблем от нея, беше само леко замаян в началото. Преспахме една нощ в болницата. На другия ден вече ставаше да ходи вкъщи. Казаха ни, че така трябва , за да няма сраствания. Шевът беше много интересен - като тропоска с две възелчета в краищата. Само рязнаха едното и издърпаха целия конец. Остана белег с ширината на черта от малък флумастер.

# 3
  • Мнения: 66
Благодаря ви и аз се надявам да се оправи и да не се оперира, но всички казват, че няма друг начин.

# 4
  • Мнения: 5 531
adg, това което аз съм чула от детските хирурзи е, че хернията задължително се оперира. Операцията не е тежка. Как детето ти ще излезне от упойката зависи от вида на упойката която ще му сложат, а и от самото детенце. Не се тревожи излишно, обикновено всичко минава много леко. Ако кърмиш бебчето, още по-добре за него и за теб. А каквито и въпроси те вълнуват задай ги на д-р Оги. Той ще те успокои и ще ти отговори най - точно. Той оперира 2 пъти моя син.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте на всички, бебето ми е на 10 месеца и има ингвинална херния от дясната страна. Когато се роди имаше от двете страни, но сега хирурга видя само от едната. Каза ни, че няма да се размине без операция. Аз се надявах докато навърши 1 годинка да се прибере сама. Моля ви тези които са минали през това да ми кажат опасна ли е операцията, упойкат, бързо ли се възстановява после детенцето.

Ингвиналната херния при децата е вродена и не може да изчезне като по чудо. Операцията извършваме във всички възрасти - ако няма спешност като често заклещване или постоянен дискомфорт, изчакваме момчето да стане 5 - 6 кг или 3 - 4 месеца на възраст, за да се оперира планово. За момичетата препоръчваме незабавна операция, тъй като има опасност от заклещване на яйчника. А колкото до упойката - тя е безвредна и се изхвърля от организма за 6 - 12 часа. Възстановяването на децата е много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт