Черен списък на нотариусите в България

  • 4 505
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
ЧЕРЕН СПИСЪК НА НОТАРИУСИТЕ В БЪЛГАРИЯ:

1. Нотариус Енчо Илиев Енчев (367) - район София

2. Нотариус Елка Георгиева Димитрова (495) - район Попово


Здравейте на всички. С тази тема бих искала да споделя моето голямо разочарование от един нотариус в София, а именно Енчо Илиев Енчев (367). Надявам се всички, които имат подобен лош опит да го споделят тук за да избегнем негативните и унизителни понякога моменти.

Изключително нелюбезни хора особено възрастната секретарка на въпросния нотариус. Моя близка завери документ преди мен за 6 лв., а на мен за същия документ ми поискаха 60 лв. и след като попитах защо - нотариуса, който според запознати много рядко се мярка в кантората си въобще не ми даде смислено обяснение. Почуствах се дискриминирана, на всичко отгоре ме обидиха, че съм била авантаджийка която иска да мине метър и да плати по-малко. Говориха ми на висок тон и се държаха заповеднически. Явно на това място отношението към клиентите е останало някъде в далечното минало.
Никога повече няма да стъпя там. Моля Ви ако някоя от Вас е попаднала в подобна грозна ситуация да пише за да избегнем такива моменти, които не заслужаваме.

Последна редакция: пн, 16 ное 2015, 21:29 от stoqnkakos

# 1
  • Мнения: 253
Тази тема е изключително полезна!
stoqnkakos, има тарифа за таксите, които могат да събират нотариусите. Трябва да провериш какво точно удостоверяване са ти правили и каква е таксата, която се дължи за него. Можеш да се оплачеш от нотариуса в Нотариалната камара, а също и да си искаш разликата в сумата, ако наистина ти е взел повече.

http://www.notary-chamber.org/files/TARIFA_za_notarialnite_taksi … lnata_dejnost.pdf

За успокоение - да ти вземе завишена такса е най-малката вреда, която един нотариус може да ти нанесе. Имала съм случаи на нотариуси, замесени в имотни измами. Един такъв нотариус е Елка Димитрова от Попово. Искаше да изповядва сделка, за която твърдеше, че няма никакви документи при себе си и лъжеше едната от страните за съдържанието на проекта на нотариалния акт. Има и други като нея. Така, че тази тема може да бъде много полезна.

# 2
  • Мнения: 22
Нотариус Росица Колева Табакова гр. Варна - на подобно чудо досега не се бяхме натъквали...изключително лошо отношение, претупване на сделки, нежелание каквото и да било от нейна страна за дискутиране на въпроси. Безобразно високи такси.Изключително непрофесионално отношение! Не препоръчвам и не бих посетила никога повече!

Общи условия

Активация на акаунт