Дядо Коледа да знай, че за нас ще идва пак през МАЙ! Тема5

  • 27 625
  • 743
  •   1
Отговори

Анкета

Гласуване за заглавие на новата тема!

Опции:

# 45
  • Мнения: 97
Записвам се и аз в новата тема. Simple Smile
И за да не е само запис - при нас всичко е наред според последния преглед в понеделник, като изключим, че имам контракции вече, но ми изписаха магнезий и но шпа 3х2 и сега съм ок. Тези дни съм отпуска и си почивам малко, че нещо се претоварих на работа.. Пола пак не можа да се види и съм малко разочарована, 15+2дни бях, ама нещо не се виждаше много добре бебето и не можа да го види. На следващия преглед ще съм 18гс и се надявам вече да се види. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 26
Здравейте, мили дами!
И аз съм нова във форума, както и във всичко около бременността Simple Smile А вие много ми помагате и се радвам, че попаднах на тази темичка. Благодаря за бързото приобщаване,успех и спокойно бременеене на всички ни Simple Smile

# 47
  • Мнения: 48
Запис и аз в новата темичка Simple Smile Страхотна е, а и мнооого полезна! :*

# 48
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Хопа-цопа и аз тук   Wink  .

Относно ставането сутрин и лягането вечер,аз съм... NO COMMENT ! 25 годишна БАБИЧКА  Joy  ставам в 6:00 ,лягам в 21:30-22:00  Shocked    Joy   (даже на малката не и се ляга толкова рано  Embarassed Joy ).
Ох,утре съм на преглед,надявам се всичко да е наред и си стискам палци вече да ни кажат пол  Simple Smile.Не знам защо,но аз все роклички гледам  Laughing

# 49
  • Мнения: 550
Донкова не си сама. И аз на 25 лягам в 22:00 и ставам в 8:00 и пак много ми се спи през деня. Утре и аз съм на преглед, да видим дали пак мъж ще го изкарат. Иначе казаха, че ще е момче, но и аз все рокли гледам  Embarassed

# 50
  • Cтраната на чудесата
  • Мнения: 143
Донкова не си сама. И аз на 25 лягам в 22:00 и ставам в 8:00 и пак много ми се спи през деня. Утре и аз съм на преглед, да видим дали пак мъж ще го изкарат. Иначе казаха, че ще е момче, но и аз все рокли гледам  Embarassed


По цял ден мога да лежа/спя,стига да нямам някакви задължения  Embarassed

# 51
  • Мнения: 158
Здравейте, рядко пиша, но ви чета постоянно. Имам проблем боли ме ужасно много под кръста. Когато ходя - 5 мин, почва една болка в дупето и ме заболява десния крак. На какво ли се дължи. Тази болка е постоянна от една седмица. Боли ме дори когато  ходя от едната стая в другата.

сестра ми маше подобен проблем като беше бременна, оказа се прищипнат нерв, в следствие носенете на тесни и стегнати дрехи, високи токчета. Опитай да смениш облеклото си и да си почиваш повече Simple Smile

# 52
  • Мнения: X
Мимозка,добре дошла! bouquet

# 53
  • Мнения: 856
Аз все още кърмя по мъничко и може би за това нямам никакъв дискомфорт в гърдите. Забелязвам, че са наедряли обаче. Чудя се някъде февруари-март да спра с кърменето (като мине зимата и детето е на 18м), но ме е страх дали ще успея достатъчно постепенно да не си докарам някой проблем. Или да не спирам изобщо и да  използвам каката да стимулира кърмата, ако се окаже, че бебчто е слабичко и му отнема по много време за сучене... Такива някакви въпроси ми се въртят.
Аз не съм сигурна, че мога да дам най-адекватния съвет, но по принцип кърмене на две деца е трудничко. В случая предимството е, че едното ще е по-голямо, но пък и това си има минуси...
Другото което си мисля, ако опиташ отбиване чак когато се роди бебето, ми се струва, че е възможно по-голямото дете да се почувства ощетено. Един вид взел си му любимата играчка и си я дал на по-малкото...
Моите около месец-два след края на кърменето се сещаха и ми подхвърляха, че искат, но като кажа НЯМА и няма. Simple Smile Но може би този период е хубаво да е преди да се появи малкото човече, защото тогава са все още в период, в който си искат и се сещат от време на време.
Та това са моите размисли по темата. Не знам дали си струва кърмене в тандем - не са малки, аз лично не виждам смисъл.

# 54
  • Мнения: 604
Здравейте и от мен. Моя хемоглобин по принцип максимум е 115 някъде, а сега на първите изследвания беше 108. Дано не пада повече, че предния път стигна 100 и направи проблем, та се наложи да пия малфотер( така да мразя туй нещо). Гърдите ми и те са пораснали, твърди и ме болят на пипане. Ама татито много им се радва - безплатен силикон му вика. smile3532
Аз лично много се радвам на кърменето в тандем - мисля си, че голямото бебе ще подпомогне по-лесното кърмене на малкото. Ама това са си мои размисли. Нашата кака се отби преди половин година, след 3 годишно кърмене  Rolling Eyes и няма как да разбера дали съм права.

# 55
  • Мнения: 198
Amandine, Karagogova, не се ли притеснявате, че кърменето през бременността може да предизвиква контракции? 

# 56
  • Мнения: 510
Amandine, Karagogova, не се ли притеснявате, че кърменето през бременността може да предизвиква контракции? 
Не. До сега да ги беше предизвикало.

# 57
  • Мнения: 856
Аз в страни от темата, но не мога да не се похваля - с тирантите си е съвсееем друга работа - вече се чувствам почти човешки с панталони.  Mr. Green Отмъкнах едни от тирантите на мъниците - да видим колко ще издържат.  Joy

# 58
  • Мнения: 510
Аз в страни от темата, но не мога да не се похваля - с тирантите си е съвсееем друга работа - вече се чувствам почти човешки с панталони.  Mr. Green Отмъкнах едни от тирантите на мъниците - да видим колко ще издържат.  Joy
newsm62, Аз да взема да си сложа тиранти на медицинския чорапогащник, много ме дразни, хем стегнат и трудно се обува, хем му се смъква дънното, като тръгна из улиците и все си повдигам панталоните, като някое малко дете. Трябва да го нося всеки ден, ама не го издържам...

# 59
  • На топло...
  • Мнения: 584
Амандин, Карагогова, аз кърмих в тандем батковците. Разликата им е година и седем месеца. Баткото се отби на 4, малкият на 3. Има си и плюсове, и минуси, разбира се.
Хубавото е първо, че наистина голямото бебе е помпа (аз имам проблем с едната гърда и тя беше "неговата", хубаво я изсукваше), второ, че не се чувства пренебрегнато, трето, липсва ревност. Като съм ги кърмила едновременно (подпрени с възглавници от двете страни) инстинктивно се държаха за ръчичка...
Трудно е, разбира се, да бъдеш постоянно и за двамата на разположение, има си преумора и недоспиване, но смятам, че си заслужаваше.
И днес още ми се радват и все питат коя гърда на кого е, обичат си ги...
Това от моя опит. Преценете си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт