Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 44

  • 49 185
  • 748
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ауу, що ме излъгахте, че кухнята всякак е хубава, стига да е бяла  Twisted Evil Тия тъмносините са много по-хубави от белите.

Момичета, благодаря пак за хубавите думи, но вие се радвате повече на снимките май ..а дори един iphone прави по-добри снимки от Олито, ама да не чопля в раната си сама ...

Ваяна, аз се възпрях, само защото някаква друга дама беше капарирала всичките налични Хебе в разсадника, показаха ми няколко вида, аранжирани , много хубави бяха ...Но имам нужда от още, сукулентите , дето си взех не бяха хич скъпи, ама и от тях само две останали ..

Ема, Ерика е -да, и винаги ми е стояла някак тривиално , като хризантемите -тях най не ги харесвам , обаче в подходящите кашпи визията им се промени ...
А , и с кашпите се разорих, просто ...безкрай

А онова в голямата саксия е chamaecyparis
За него категорично ме убеди жената ,че ще вирее цяла зима, имаха засадено навън в градината им, и доста голямо беше станало .

Джуджа, килимчето ми -онова черно-бялото е точно от НМ, освен него имам и аз дребни неща от Home сектора, харесват ми , пък и имат цели серии за съчетаване

# 136
  • Мнения: 5 160
Ауу, що ме излъгахте, че кухнята всякак е хубава, стига да е бяла  Twisted Evil Тия тъмносините са много по-хубави от белите.

 Mr. Green Ще вземете завой, май, май Simple Smile

Г-це, нали няма да ти зачислят пребиваване на хубавата тераска Wink)) Не за друго, но поне сезонът да е по-подходящ.

# 137
  • София
  • Мнения: 2 995
Госпожице, а кашпи откъде? Трябва ми една голяма, поне около 50 см, желателно сива или черна.

И докато сме на темата - взех си орхидея за банята, но няколко човека ми казаха, че трябвало да е в прозрачната саксийка. А тя е грозна! Може ли с кашпа или поне в някакъв стъклен съд и колко трябва да е отстоянието между кофичката и кашпата?

И, за да съм съвсем офтпик, боднах си една магнолия, да ми прави сутрешна сянка за кафето на терасата, макар че засега само цапа.

# 138
  • гр.Варна
  • Мнения: 869
Момичета,нахълтвам за малко да ви кажа,че днес във VIVRE е черния петък.  Peace

# 139
  • София
  • Мнения: 1 390
Assos, голяма черна кашпа съм купувала от Бриколаж, но не мога да кажа в момента какво има.
Аз съм си насадила орхидеите директно в стъклени съдове, без дупка и ги поливам неправилно отгоре. Добре им е, малко ми се сърдят на промененото изложение и не цъфтят като луди както преди, но ще им мине.

# 140
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Rallichka, аз забравих вече как беше у вас. Цветовете, мебелите... Много е семпъл този рафтодържач- дърво с дърво newsm78. Имам чувството, че у вас беше по-тежко и по-цветно. С някакви метални конзоли няма ли да е по-добре? Ти завърши ли дневната, миндерчето под прозореца? Изпуснала съм, ако си показвала.

# 141
  • Мнения: 6 076

И докато сме на темата - взех си орхидея за банята, но няколко човека ми казаха, че трябвало да е в прозрачната саксийка. А тя е грозна! Може ли с кашпа или поне в някакъв стъклен съд и колко трябва да е отстоянието между кофичката и кашпата?

Тряба да е в прозр. саксия, защото фотосинтезира от корените. Дори и да е в кашпа, пак трябва да е в прозр. саксия и после да я сложиш в кашпата, но все пак да влиза светлинка вътре  Peace


Темичка, аз си го представям с бели рафтове/дървени носачи, но май няма налични в момента /икейски са/. Другият вариант е да си направим стандартна библиотека, но аз нарочно искам нещо по-семпло да е  Rolling Eyes
За синята стена в холната част иде реч. Имам и снимка, имам и картини/снимки/гоблен  Laughing за показване, но чакам другата седмица намаленията за черния петък да си взема по-читав апарат, че то така или иначе с Госпо'ицата не можем да се мерим, ама малко от малко поне  Blush

За миндерите - решихме да не ги слагаме, че според   ММ сегашния простор на 37кв. ни дневна щял да отиде на кино. А и имаме ъгъл с мека мебел за сядане и полягване, та засега сме замразили въпроса. А миндерите си стоят на съставни части в сутерена, даже имам и дунапрен купен за седалките, плат ленен за тапицерия... и чакат своето време и място  Wink

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 11:05 от Rallichka

# 142
  • София
  • Мнения: 2 995
Ох, под ягодите. Исках нещо лъскаво и кичарийско точно за орхидеята.

Мерси, Ваяна, ще погледна.

pars, къде мислиш са всички  Mr. Green Аз успях да го отворя, но се оказа, че вече имам повечето неща   Embarassed

# 143
  • Мнения: 1 559
Аз пък моите орхидеи съм ги сложила в цветни, непрозрачни кашпи и хич не ми пука. Пак си цъфтят като луди. Но аз ги и друсам с наркотици.  Mr. Green Стига да имат светлина са щасливи.

# 144
  • Мнения: 644
Ето вариантите за редене на ламината, които са ми в главата. Вече е подреден като 4-тата картинка. Да ви кажа много им беше сложно на монтажистите. Бяха наредили половината грешно и се наложи да започнат наново и да стоя там и да казвам коя ламела колко да се отреже и къде да се постави.
Не е късно отново да го пренаредя и вариант 2 под прав ъгъл много ми допада. Прозорците и изложението позволяват.


https://cdn.bg-mamma.com/mNuG/f213692e.jpg

Ема, моя шкаф и предишните червени, ако ги помниш са боядисани прахово в камера. Цветът е по Ral скала. Не мога да препоръчам боя.

# 145
  • София
  • Мнения: 1 390
Blue , ако майсторите ти се навият да пренареждат ламината и на мен вариант 2 ми харесва.

# 146
  • Мнения: 644
Мисля, че и сама мога да се справя. Само мъжо' да навия, защото нищо не ми отказва, колкото и да е откачено, но ако искам да променя нещото в последсвие и е по-трудно.

# 147
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Рали на синя стена ще е добре дървени рафтове (по-топъл нюанс) и метални рафтоносачи. Може да са с меснгов или опушен ефект. За какъв тапет мислиш сега?! Много бързо ти омръзна синьото.
blue_water, точно такова "обръщане" коментирах преди време, като обяснявах за паркета си.
Точно с вариант 2 и 3 прецених, че може да стане, като и на мен ми допадаше повече вариант 2, но вече бяхме започнали да редим и ММ отказа да се занимава.
Сега съжалявам, че не ми дойде наум да не гоня симетрично застъпване на всеки следващ ред. Сега, всяка паркетинка на следващия ред започва точно от средата на предходния.
Щеше да е готино, всеки следващ ред да го започвам с изрезката от предходния- т.е. както дойдат паркетинките, а не симетрично. Много от подовете в Планет Деко са с точно така подреден паркет-несиметрично. И другото нещо за, което съжалявам е, че направихме всички редове с еднакъв паркет. Имахме няколко връзки по-големи паркетинки и можех да включа тук-там такива редове.  

# 148
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И от мен втори вариант!
Застъпването по средата казваш с изрязване на сглобката?

# 149
  • Мнения: 644
Nova, така също е добре. Според мен няма правило, а както на теб ти харесва и както най-добре пасва на помещението. Може би има правило да следваш светлината. Например аз ги наредих с повтаряне на 4-5 дължини, което си е симетрично и така ми допада повече от безразборното. Не съжалявай, това с включването на различни е добра идея, но ако е безцелно и безразборно има голяма вероятност да изглежда като грешка или закърпено, защото не са достигнали ламелите.

Doris, при втория няма нужда да се режат сглобки. Вече бяхме наредили  диагоналния и реших да пробвам втория с 4-5 ламели и се получава, но не продължих, че дойде моя Simple Smile))
Вижте обаче трябва да се внимава от ефекта да не стаен дефект, защото пак ви казвам, че при мен и размера на помещението и светлината го позволяват. Отделно в едната част ще имам диван, а в другата трапезна маса.

Последна редакция: пт, 20 ное 2015, 13:33 от blue_water

Общи условия

Активация на акаунт