По колко основни ястия готвите за вечеря?

  • 29 452
  • 412
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 099
Аз пък много готвя.Ама основно за децата и мъжа ми.Много съм проклето жУвотно.Като цял ден съм била над печката или готвя нещо пипкаво ми се втръсва сякаш и не ям.Почти не вечерям,пия една-две чаши вино.Не закусвам,огладнявам около обяд.Тогава  ям салата,сандвичи,тостери или нещо на крак.Манджи не обичам.Иначе готвя основно и десерт,понякога
 и супа.Задължително салата.Иначе готвя с размах и по няколко неща наведнъж,щом е добре оборудвана кухнята не е никакъв проблем готвенето.Аз съм с плот с 4 котлона и професионална фурна.Ползвам минимум 2 от тях всеки път.Ей на сега за вечеря имаше пилешко филе панирано,зелева салата,картофена салата,чеснов сос,десерт-мъфини с череши.Аз пих само чаша вино.За утре са измислили тиквеник и мусака.Обяда беше руло "Стефани" с млечна салата за компания.Всичко се изяде!У нас мноого се яде,направо едва ги прехранвам,чисти лами са моите хора!

# 331
  • София
  • Мнения: 12 374
Абе има си нужда от разнообразно ядене човек. Моят хубавец ако не го подтиквам да готви (нежно, разбира се), ще приготвя само пържоли, салати и боб. Само че аз и детето не мож ядем 364 дни в годината това меню  Crossing Arms
Ти си от щастливите жени, чиито мъже просто обичат да готвят.
Ако не беше така и ако у тях само майка му е готвила, щеше да ти се наложи да запашеш престилката. chef
Пази си завоеванието и му се радвай! Hug
Наистина има нещо общо фактът, че у тях баща му и до ден днешен готви доста. И чисти, и глади - при това е бивш полицай, шеф някакъв бил голям. Децата попиват всичко: ако момчетата виждат бащите си да вършат домакинска работа, съответно и те самите един ден го приемат за нормално.

Уиш, моята 5 годишна пикла бабите също я хранят. Говоря, обяснявам, забранявам..през едното влязло, през другото изфирясало. Уж всеки път ми обещават, че е последен, ама като ги погледне с нейната мила муцка и.. ooooh!

# 332
  • Мнения: X

Уиш, моята 5 годишна пикла бабите също я хранят. Говоря, обяснявам, забранявам..през едното влязло, през другото изфирясало. Уж всеки път ми обещават, че е последен, ама като ги погледне с нейната мила муцка и.. ooooh!
На нея и е простено- тя е 5-годишно умиляващо околните, а аз бях дърта магарица в 5 клас. Да ми се неначуди човек откъде се извъдих после такова готвещо същество, че дори кулинарията ми е хоби. Сега, ако си призная, че и хляб меся редовно (добре, де, не точно аз, хлебопекарната), мога само да се надявам мъжът на авторката да не ме прочете, че сигурно и претенции за домашен хляб ще му се образуват.

# 333
  • Мнения: 2 099
Ам кък!Че хляба си е супер домашния.И аз пека в пекарна.Правя всякакви вариации според моментната лудост- с маслини,с чушка,със сирене и чубрица,с каквото набарам по хладилника.Изяжда се и топъл с масълце намазан...ммм аз много обичам топъл хляб.Чак лиги ми тръгнаха,не ви е срам!

# 334
  • Мнения: X
Срам ме е. Засрамено съм се свила в легленцето и набивам домашен хляб с парченца сушени домати в него. И, за да преглътна срама, си пийвам и винце.  Embarassed

# 335
  • София
  • Мнения: 12 374
Ам кък!Че хляба си е супер домашния.И аз пека в пекарна.Правя всякакви вариации според моментната лудост- с маслини,с чушка,със сирене и чубрица,с каквото набарам по хладилника.Изяжда се и топъл с масълце намазан...ммм аз много обичам топъл хляб.Чак лиги ми тръгнаха,не ви е срам!
Теб като те чета, винаги ми се отваря апетит. И жажда. Помня с Атти обсъждахте едни вина, аз уж вино не трая, ама тогава така сладко разказваше, че взех да се облизвам като котараците ми. Сега пак, само че за домашен хлебец  Heart Eyes  Laughing

# 336
  • Мнения: 14 145
Авторката няма ли да се обади? Опита се да направи революция, а в последния си пост се чудеше дали да му се извини, защото той се разфучал срещу решението ѝ да не готви три основни. И темата му беше дала да прочете... Дано пише отново.

# 337
  • Мнения: 3 916
Може човекът да е стресиран от детската градина и като види първо-второ-трето, да му се струва като наказание, не като нещо апетитно.

Като деца не ви ли се е случвало мама и баба да се скъсат от готвене и пак да се мусите?

Не. Бяхме доста бедни и да се мусиш, когато не знаеш кога и дали ще има следващо ядене не хрумваше на никого. Tired

# 338
  • Мнения: 327
Аз пък много готвя.Ама основно за децата и мъжа ми.Много съм проклето жУвотно.Като цял ден съм била над печката или готвя нещо пипкаво ми се втръсва сякаш и не ям.Почти не вечерям,пия една-две чаши вино.Не закусвам,огладнявам около обяд.Тогава  ям салата,сандвичи,тостери или нещо на крак.Манджи не обичам.Иначе готвя основно и десерт,понякога
 и супа.Задължително салата.Иначе готвя с размах и по няколко неща наведнъж,щом е добре оборудвана кухнята не е никакъв проблем готвенето.Аз съм с плот с 4 котлона и професионална фурна.Ползвам минимум 2 от тях всеки път.Ей на сега за вечеря имаше пилешко филе панирано,зелева салата,картофена салата,чеснов сос,десерт-мъфини с череши.Аз пих само чаша вино.За утре са измислили тиквеник и мусака.Обяда беше руло "Стефани" с млечна салата за компания.Всичко се изяде!У нас мноого се яде,направо едва ги прехранвам,чисти лами са моите хора!

Оф, и аз готвя така! Но комбинирам салата с ястие и десерт (понякога супа, че не върят много)...лятото , когато съм по-свободна по 2 завъртяни ястия правя и всеки ден питам за желания Simple Smile Излизаме да побягаме, да покараме, да поиграем и после на масата (всеки каквото си е поръчал)... Обожавам децата да седнат и да хапват с апетит домашна и полезна храна, приготвена от мен! И половинката също, разбира се! Да се шегуваме и да си говорим! Лошото е, най-лошото е, че аз ги ям тези ястия- също! Ако знам как да не ям като ламя, ще готвя дори повече! И моите ядат, но в размни количества...единствената неразумна съм аз! Ама пък толкова ме кефи, като наготвя да ометем всичко, да измия и да си видя хладилника празен  Joy
И никакъв хляб няма да правя вече  Crossing Arms 

Но когато има за дояждане се дояжда и като нямам никакво време поръчвам! Никой не ми прави коментари!  #2gunfire Защото ... #2gunfire

# 339
  • Мнения: X

Оф, и аз готвя така! Но комбинирам салата с ястие и десерт (понякога супа, че не върят много)...лятото , когато съм по-свободна по 2 завъртяни ястия правя и всеки ден питам за желания Simple Smile Излизаме да побягаме, да покараме, да поиграем и после на масата (всеки каквото си е поръчал)... Обожавам децата да седнат и да хапват с апетит домашна и полезна храна, приготвена от мен! И половинката също, разбира се! Да се шегуваме и да си говорим! Лошото е, най-лошото е, че аз ги ям тези ястия- също! Ако знам как да не ям като ламя, ще готвя дори повече! И моите ядат, но в размни количества...единствената неразумна съм аз! Ама пък толкова ме кефи, като наготвя да ометем всичко, да измия и да си видя хладилника празен  Joy
И никакъв хляб няма да правя вече  Crossing Arms 

Но когато има за дояждане се дояжда и като нямам никакво време поръчвам! Никой не ми прави коментари!  #2gunfire Защото ... #2gunfire
Това от първото до последното изречние все едно аз съм го писала. Моля, ако откриеш начин да не омиташ сготвеното, сподели го с нас другите лами! Grinning

# 340
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Към него ще прибавя и култовата ми реплика от 5-6 клас:"Бабченце, ще ми слагаш ли ти храничка в устичката, че много ме мързи?" И бабчето ми, милото, вместо да ми опъне два задвратника, ми буташе храничка в устичката. Това- на магарица в 5-6 клас. ooooh!
На мен дядо така ми кусаше в устенцата докъм 6 клас hahaha. Иначе си отвисявах на масата с часове, а по някое време, ако няма никой наоколо, изсипвах манджата я в мивката, я в тоалетната. Баба ми откачаше, като се запуши мивката, а аз се скривах вдън земя. Дядо милия, само за да не си умра гладна ме хранеше като бавноразвиваща се, а аз му задавах мъдри въпроси от рода на - кога ще измислят хапче, вместо храна, като за космонавтите hahaha.
После в пубертета като проядох, сама започнах да си готвя, каквото ми се яде, не съм досаждала с "искам това, не искам онова".

# 341
  • Мнения: 127
С моето рядко готвене по едно даже е събитие. В повечето случаи или от вън вземам нещо или хапваме навън. Доста често и пиле на сол правя, че се приготвя лесно и бързо и не изисква внимание нито специални умения  Grinning .

# 342
  • Мнения: 247
Авторката няма ли да се обади? Опита се да направи революция, а в последния си пост се чудеше дали да му се извини, защото той се разфучал срещу решението ѝ да не готви три основни. И темата му беше дала да прочете... Дано пише отново.

Дари,
те тия революции бавно стават, но аз съм се заинатила кат магаре на мост  Laughing

Докладвам:
Днес, на Никулден, всички ядохме риба (една и съща!) и салата.
Бреййййй, чудо голямо!
Малкият малко се назландисваше, ама в крайна сметка каза, че била вкусна.
Мисля, че баща му тайно го настъпваше под масата.

Ама пък рибата наистина се беше получила, просто на това малкото, трябва да му се втълпи, че рибата като е яла червеи, в това няма нищо лошо за нас човеците  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Продължавам битката и ще докладвам.  Hug

# 343
  • Мнения: 14 145
Браво, Лучия! Не отстъпвай, бъди постоянна. Готвиш, каквото е удобно за теб в момента, а ако на някой му се яде друго, да си го приготви.  Peace

# 344
  • Мнения: 2 099
E,не!Днес имам именик и ако знаете колко се изяде!2 шарана пържени,кюфтета имаше също,щото пък точно именика не обича риба,гръцка салата,туршия,печени камби в марината,домашен хляб,един тиквеник със стафиди и орехи,торта.Остана 1 парче тиквеник само.Това за 7 човека,като от тях 2 са деца(моите лами).Аз кюфтета не ядох,хапнах 2-3 парчета шаран и 1 парче тиквеник.По едно време се притесних,че храната ми няма да стигне.Изпиха се 3 бутилки червено вино.Като аз и свекъра изпихме само 2-та едната.Отделно плато сирена и едно с пастърма дивеч.Свекъра знае,че аз много обичам с винцето пастърмица и донесъл.Даже и едно лично за мен.Да съм ядяла повече,гърба ми бил като трион!Ей богу,всеки път ме подиграва,хапките ми брои тоз чиляк.

Лучия,по погрешен път си ги подкарала.Който не харесва манждата-освободи му печката да си сготви.Ай сиктир!Фасони само.Страхотно обидно е да не оценяват труда ти.Пък специално готвенето е леко неблагодарна работа,щото за 15 мин. и се изяжда и давай с начале е положението.
Инак сериозно ме очудвате,че имате апетит после да си ядете манджите.На мен вярно сякаш от самите миризми ми се втръсва и не ми се яде накрая.Мин. седмица ей така една лазаня със спанак готвих,хич и не я опитах.Много обичам някой да ми сготви.Ама няма кой.Свекървата не обича да готви,майка е далече...да карам мъжа ми през вечер не става.

Последна редакция: нд, 06 дек 2015, 23:28 от Рибозом

Общи условия

Активация на акаунт