Бихте ли се върнали в България?

  • 196 394
  • 2 696
  •   2
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 487
Както има българи расисти, така има англичани, французи, холандци, германци и т.н., които са големи расисти. Обобщаващото ти мнение е абсурдно.

# 406
  • SF
  • Мнения: 21 568
Ама аз някъде написах, че само ние българите сме расисти, така ли? Мммм... я дай да видим къде обобщих.
Естествено, че има и други като нас!!! Ти откри топлата вода! Откритието ти е гениално! Мерси, че ни отвори очите. Мислех, че само ние тук сме единствените расисти на планетата. Правиш второ много тъпо включване след мен. Това второто е от нямане какво да кажеш повече по първото.

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 11:50 от Esmee

# 407
  • Seattle-USA
  • Мнения: 192
Мери Ан ТИ НЕ СИ ЛИ В сИАТЪЛ? Crazy
Да, в Сиатъл съм. По разбирането за място не съм точно Сиатъл, предградията на Сиатъл:)Да кажем че съм област кинг, извън града Сиатъл:)
Както и да е, 8 страници плювки има интересни:) И пак Титина е издебната Simple Smile

# 408
  • София
  • Мнения: 537
Дам, тъжно. Аз лично нямам и никога не съм имала предразсъдъци към раса. Винаги съм работила с чужденци и в чужбина съм работила като по млада. Не съдя хората по цвят и раса.

# 409
  • Мнения: 6 327
Ама аз някъде написах, че само ние българите сме расисти, така ли? Мммм... я дай да видим къде обобщих.

Написа го индиректно. Написа: "
Ние тук сме големи расисти. Големи!

Т.е. "ние тук" първо, че си е обобщение, но второ, съдържа в себе си смислово значение, че щом ние тук сме такива, логично е да се предполага, че останалите не са такива. Или поне повечето от останалите. Защото ако ние тук сме като останалите, то няма смисъл да се пише. Не че не е вярно, каквото си написала - вярно е:)

# 410
  • SF
  • Мнения: 21 568
Е, не! Ние тук сме големи расисти, съм го написала и го мисля, но ми липсва думата "Само", за да стане "Само ние тук сме големи расисти". Или: "Ние тук сме само големи расисти". Или "Ние само тук сме големи расисти"
И съжалявам, че интерпретираш толкова грешно. Ние тук сме големи расисти, НЕ предполага, че останалите не са. И не е логична логиката ти.
Подвела те е жената, която се опитва да проведе някакъв спор с мен. Не се подхлъзвай така и не обясявай на форума аз какво съм искала да кажа. Не се познаваме добре и не разчитам на разясненията ти.
Моля да се чете това, което съм написала. Ние тук сме расисти и съм обяснила в 5 реда защо.
Не твърдя, че ние тук сме единствените расисти, но не твърдя и че те там не познават думата расизъм. Иначе бих го написала, без да ме интересува дали на тебе ти е излишно. На мене пък твоето цялостно "разяснение" ми е излишно.
Уважаеми юзери, ако искам да напиша нещо, ще го напиша непременно, без да се притеснявам. Ако не съм го написала, значи не съм поискала.
Ние сме едни големи расисти, а и нищо не разбираме, когато четем. Интерпретираме глупаво и като нямаме какво да кажем, почваме да се заяждаме: Що не го написа така, що не го написа иначе. Ами защото не го мисля така, нито иначе. ОК?

# 411
  • Мнения: 9 912
аз пък те разбрах от първия път Simple Smile разбира се, че сумарно погледнато, сме расисти, и това не касае близките ни черно-жълто-зеленокожи, просто обожаваме обобщенията.
успокояващото е, че расизмът е световно разпространен, макар и прикрит зад учтивост . "Белите" също са обект на расизъм някъде.

# 412
  • София
  • Мнения: 537
А защо?

# 413
  • София
  • Мнения: 537
аз пък те разбрах от първия път Simple Smile разбира се, че сумарно погледнато, сме расисти, и това не касае близките ни черно-жълто-зеленокожи, просто обожаваме обобщенията.
успокояващото е, че расизмът е световно разпространен, макар и прикрит зад учтивост . "Белите" също са обект на расизъм някъде.

# 414
  • Мнения: 9 912
Не знам какво точно питаш, дейзи.

# 415
  • София
  • Мнения: 537
Няма значение вече. Тъжно е! Дискриминацията е страшно нещо. Работила съм в Италия и такова нещо не съм изпитвала като сега.

# 416
  • Мнения: 14 793
Ако в Б-я се нанесат съседи с черен цвят кожа от Нигерия,няма начин да се наричат АМ при положение,че нямат американско гражданство.Ще се наричат африканци или нигерийци.Няма логика всички африканци да се наричат АМ.В София има доста нелегални емигранти африканци,ако са АМ няма да са нелегални и да напират с всички сили към зап.Европа.

# 417
  • SF
  • Мнения: 21 568
Ееее... то това беше шега, накичена със смеещи се емотиконки. Не ставаше въпрос за дума, заместваща наименованието на конкретна нация - българи, нигерийци, французи, доминиканци...., а обидната дума за чернокож (с "н" започва на "р" завършва, 5 букви).
Ако нигерийците са съседи, някак си от клюкарите ще научим дали са от Нигерия или от Нигер, но ако са хора, които срещнем на улицата, в бара, в аптеката? Как да ги определим като африканци, като може и кракът им да не е стъпвал в Африка?!  Simple Smile

Скрит текст:
Не става ли ясно, че има доза шега в цялата тази работа? Иначе благодаря за напомнянето, че винаги можем да наречем черния французин - французин и черния холандец - холандец.




# 418
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 917
., а обидната дума за чернокож (с "н" започва на "р" завършва, 5 букви).
Все си мислех,че това е представител на негро-австралоидната раса...пък то било друго

# 419
  • Мнения: 7 171
., а обидната дума за чернокож (с "н" започва на "р" завършва, 5 букви).
Все си мислех,че това е представител на негро-австралоидната раса...пък то било друго

Този термин за пръв път го чувам.

Общи условия

Активация на акаунт