Бихте ли се върнали в България?

  • 196 071
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 5 462
Въпросът ти не е адекватен. Болднатото от теб нормално ли е? Аз съм добре организиран човек, а също знам какво пиша.
Много си е адекватен , кое е ти се вижда странно ?
Явно българите в бг не сме от най организираните , сори . ooooh!

# 601
  • Мнения: 9 052
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?

Очакването е такова. Да бъдат поканени , за да бъдат разходени. Дори ние като отидем в БГ и там чакат да ги разходим, организираме, поканим на ваканция, защото сме имали повече пари и възможности  Shocked
Ако пък не измислим някакво велико разнообразие или кльопачка в ресторант изобщо не искат да си направят труда да дойдат нагости, защото не им е интересно, далече са, дават любимия им филм, лошо е времето; транспорта е лош .

Има и различни от описаните, но те са малцинството . С тях се срещаме.

Смешното е, че другите като разберат, че сме се срещали казват : ами те се срещат с вас защото имате повече пари, идвате от чужбина , ...
чакат  някой да им обърне внимание, да им прави интересно, да ги организира и да ги побутва за да направят нещо.

Другото интересно е, че дори да закараме някакви неща за децата им например ... даже ги мързи да си ги вземат. Не можело ли да идем да им ги закараме ... след 2000 км. път с камили  Twisted Evil
Ей това е . И ако мислите , че успяват да се видят отстрани ...




# 602
  • Мнения: 5 462
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?

Очакването е такова. Да бъдат поканени , за да бъдат разходени. Дори ние като отидем в БГ и там чакат да ги разходим, организираме, поканим на ваканция, защото сме имали повече пари и възможности  Shocked
Ако пък не измислим някакво велико разнообразие или кльопачка в ресторант изобщо не искат да си направят труда да дойдат нагости, защото не им е интересно, далече са, дават любимия им филм, лошо е времето; транспорта е лош .

Има и различни от описаните, но те са малцинството . С тях се срещаме.

Смешното е, че другите като разберат, че сме се срещали казват : ами те се срещат с вас защото имате повече пари, идвате от чужбина , ...
чакат  някой да им обърне внимание, да им прави интересно, да ги организира и да ги побутва за да направят нещо.

Другото интересно е, че дори да закараме някакви неща за децата им например ... даже ги мързи да си ги вземат. Не можело ли да идем да им ги закараме ... след 2000 км. път с камили  Twisted Evil
Ей това е . И ако мислите , че успяват да се видят отстрани ...





E да всички българи в българия са такива .Чакат да дойдат бг от чужбина да ги разходят , наранят , напоят и заведат на почивка .. боже боже .Нямам думи просто ти с какви приятели/познати общуваш в бг ! Party Crazy Mr. Green
Че и сравнения се правят и коментират кой повече пари имал и по тази логика кой на кого ще плаща масрафите на "по бедните ".
Нечувано просто .. Whistling

# 603
  • Мнения: 5 462
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
Претенциите , капризите и изискванията  би трябвало да са двустранни ..
Аман от префинени , обидени /от липсата на време на бг в б-я / ново просперирали българи в чужбина .Що в чужбина се оставяте да ви мачкат по самочуствието и си избивате комплексите в собствената си родна страна бе хора ..?Направо звучите страшно високомерно наистина / както някой по горе писа. ooooh! Shocked

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 15:39 от Markrit

# 604
  • Мнения: 9 052
Markrit не е смешно. Но наистина някои се самозабравят.  Като се напише на едно място се вижда веднага за какво става въпрос, но когато е веднъж едно подмятане , друг път друго подмятане ... човек предпочита да не си хаби ваканцията с разправии и оставя без коментар . Но неприятното чувство остава  Peace

# 605
  • Мнения: 9 052
6е за 2 месеца все 2 часа могат да се намерят. А и аз винаги обявявам кога се прибирам за къса ваканция. Никога не съм натискала някого да се види с мен, само констатирам.
Вие като дойдат бг във вашата страна винаги ли успявате да се откъснете от работа +еьедневни ангажименти за да се видите с тях ?Изклчвам вариантите ако предварително двустранно сте се разбрали така ?
Никой от бг в чужбина досега не чух и не прочетох , дали си променя живота , взима отпуск и хуква по кръчми и разходки щото Пенка от Каспичан е отишла на разходка в Берлин примерно ?
да, ако близките ми са от там. защото за тях го правим. или по-скоро каним ги,когато ни са отпуските с  нас.

# 606
  • Мнения: 8 163
Другото интересно е, че дори да закараме някакви неща за децата им например ... даже ги мързи да си ги вземат. Не можело ли да идем да им ги закараме ... след 2000 км. път с камили  Twisted Evil
Ей това е . И ако мислите , че успяват да се видят отстрани ...
На мен ми се е случвало и друго.

Не просто влачих елече от колекция на Уил Смит, ами и на крака нося подаръка по време на среща в центъра на Соф. И роднината ми вика "Ами няма как да го взема това нещо сега. Дамската ми чанта е малка. Защо не каза да си донеса раница?!"

Онемях. Прибрах си елечето. Като се видяхме вечерта преди да си тръгна, нито носех, нито предложих, нито напомних за подаръка.

И да, когато мои познати, роднини (вкл. жената от историята с елечето) или приятели са идвали тук, винаги съм намирала време за тях. Нещо повече - отваряла съм вратата на дома си, за да може тези хора да си спестят пари от нощувки. И отпуск съм си взимала. И по забележителности съм водила гостите. И съм ги хранила, и поила, и всичките сметки в заведения съм поемала.

Защото аз на това му викам "гостоприемство", а не понеже при нас парите валят от небето.

# 607
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Нека не изместваме темата с излишни спорове.

Markrit, за съжаление, описаното от  Brideshead е вярно. И това са същите тези приятели, с които си бил доста близък, преди да се преместиш в друга държава. Затова вече нито се хваля, нито се оплаквам.
По повод поста ти за Пенка от Каспичан - щом се е обадила, че ще идва, правим всичко възможно да се видим. Естествено, ако Пенка ми е близка, а не бегла позната или позната на позната на приятелката ми. И ако специално идва заради нас, не я пращаме на хотел, а има легло у дома, заедно с всички удобства и планираме какво можем да правим заедно през този период.

П.П. Фея ме е изпреварила и го е обяснила чудесно.

# 608
  • Мнения: 5 462
Нека не изместваме темата с излишни спорове.

Markrit, за съжаление, описаното от  Brideshead е вярно. И това са същите тези приятели, с които си бил доста близък, преди да се преместиш в друга държава. Затова вече нито се хваля, нито се оплаквам.
По повод поста ти за Пенка от Каспичан - щом се е обадила, че ще идва, правим всичко възможно да се видим. Естествено, ако Пенка ми е близка, а не бегла позната или позната на позната на приятелката ми. И ако специално идва заради нас, не я пращаме на хотел, а има легло у дома, заедно с всички удобства и планираме какво можем да правим заедно през този период.

П.П. Фея ме е изпреварила и го е обяснила чудесно.
Пак се намила едно и също , което ви е угодно да разбирате .
Имайте предвид , че когато юли и август /когато основно са отпуските в западна европа/ в бг го няма това всички вкупом да почиват по едно и също време.Издребнявам в обясненията белким разберете какво имах предвид.И повтарям , че нямам предвид съгласуваното предварително виждане двустранно , а говоря за случаите без тази уговорка някой да изисква непременно да намери време за среща , разходки и т.н.

# 609
  • Мнения: 9 903
аз пак ще питам колко нормално е за 2 месеца да не можеш да отделиш 2 часа за кафе.

Маркрит, от години все те засичам в чужбнски теми на най-различни държави и все нещо се репчиш. Дисертация ли пишеш толкова време?

# 610
  • Мнения: 9 052
аз пак ще питам колко нормално е за 2 месеца да не можеш да отделиш 2 часа за кафе.

разбира се. ако не искаш да отделиш.

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 16:13 от Brideshead

# 611
  • Мнения: 5 462
аз пак ще питам колко нормално е за 2 месеца да не можеш да отделиш 2 часа за кафе.

Маркрит, от години все те засичам в чужбнски теми на най-различни държави и все нещо се репчиш. Дисертация ли пишеш толкова време?
Не , стастически проучвания правя .

# 612
  • Мнения: 513
С уговорката, че съм в чужбина само от година и половина и че през 3-4 месеца си ходим в България, мога да кажа от собствения ми опит.

Моите приятели в България имат добър социален статус и добри доходи и съответно не ме чакат, за да ме муфтят по заведения и за подаръци, а за да се видим, да ни е приятно. Когато мога нося подаръци за когото преценя. Носила съм и поръчани лекарства, като съм ходила аз да ги занеса на приятелката ми, защото така съм преценила или така се е наложило.
Понякога идват те в нас на гости като се приберем, често и те ме канят, въпрос на уговорка. Почти винаги успявам да видя тези, на които съм се обадила, и до сега не ми е оставало лошо чувство, че ме гледат в ръцете какво им нося.
Ако имам такива роднини като на Фея Кръстница, не бих си губила времето да се срещам с тях.

# 613
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 839
Отпуска сме ползвали през всеки сезон, даже за нас е по-удобно да не е през месеците юли и август. И пак е същото.
Няма смисъл от повече обяснения, спирам по този въпрос, все пак темата е за друго.

# 614
  • Мнения: 9 052
meduncka не е само до социален статус. До 4овек е . Има и големи простаци със статус. Има много ситуации. Има например и такива, когато някой се "интегрира" в системата. Някой, който гледа в ръцете, дърпа към себе си, по цял ден се оплаква , трупа ... и все гелда да замъкне от някъде нещо ... е тогава системата се насо4ва към измъкналия се в 4ужбина с "вие добре си живеете", "вие си имате средства", "брата не еди кой си му докара кола от Германия ... " ... вмъкват се полека - лека всякакви изцепки ... завист ... ставаш аутсайдер ако не се оставиш да те муфтат непрестанно . Не говоря за хора без пари . Напротив. За хора добре осигурени и мащи си вси4ко, та даже и това , което тук няма: голяма група са и могат да си помагат.

Общи условия

Активация на акаунт