Резултат при болест на Даун 2?

  • 146 849
  • 753
  •   2
Отговори
# 60
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
Правих теста в лаборатория Рамус,което беше основната ми грешка според мен.

Според мен няма значение къде ще ти вземат кръв за изследването, нали винаги се праща в Майчин Дом за изследване.

# 61
  • София
  • Мнения: 10 698
не се праща винаги . някои лаборатории си го изследват сами,  което е пълна глупост.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 233
Правих теста в лаборатория Рамус,което беше основната ми грешка според мен.

Според мен няма значение къде ще ти вземат кръв за изследването, нали винаги се праща в Майчин Дом за изследване.
Да,Рамус си го правят в техни си лаборатории изследването.После когато казах на доктора къде съм го правила,каза само ''ясно '' и  от физиономията която направи  аз си направих изводите.Бяха написали отдолу като забележка,че този резултат може би се дължал на нередовния ми цикъл,което според доктор Яков е невъзможна причина.Абе, некомпетентно.....с такива впечатления останах.

# 63
  • Мнения: 18
Здравейте момичета искам да сподела, вслучая на 22години съм правих бхимичен скрининг и резултатът беше 1:1100 s kombiniran risk za daун сега ме чака аминиоцентеза много съм разтревожена. Може ли бебето ми да е болно ::s                                     
Имали минали по този път а да до-пълния миналата ми бременност не беше успешна приключи в 8ми месец с болно бебе писахме с теста за биохимичния и си милия че от там може да е по висок риска

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:32 от djesiiii

# 64
  • София
  • Мнения: 10 698
1:1100 не е лош резултат. Кой те праща на амниоцентеза? Име?

# 65
  • Мнения: 856
А отделните резултати от риска какви са?
То се попълваха май някакви въпросници за предишни проблеми, възможно е и оттам да идва някакъв риск. Но предполагам зависи и какво точно е било....

# 66
  • Мнения: 18
ВАшИЯТ КОМБИНИРАН РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУН Е 1 ОТ 1100
БИОХИМИчЕН РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУЛ Е 1 ОТ 220
ВъЗРАСТОВ РИСК 1 ОТ 840
д-р. Гунев ме преща Но се консултирах и с други лекари и те ме посъветваха  същото
Да полъних дукументи в които писах че съм имала предишна бременост с  болно бебе едлардс

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:08 от djesiiii

# 67
  • Мнения: 856
ВАшИЯТ КОМБИНИРАН РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУН Е 1 ОТ 1100
БИОХИМИчЕН РИСК ЗА БОЛЕСТ НА ДАУЛ Е 1 ОТ 220
ВУЗРАСТОВ РИСК 1 ОТ 840
д-р. Гунев ме преща Но се консултирах и с други лекари и те ме посаветваха  същото
Да полуних дукументик в които писах че съм имала предишна бременост с  болно бебе едлардс
По принцип, Едуардс може да се получи при съвсем случайна генетична мутация. Освен това е много рядка мутация, вероятност за повторение е минимална. Тук обаче рискът е за Даун. Биохимичният не е нисък, но не е и притеснително висок. Аз амниоцентеза направих при биохимичен 1:160, което е близо до твоето, но комбинираният също ми беше над 1:1000.
Според мен не се притеснявай излишно. Вероятността бебето да си е съвсем добре е много, много голяма.
Вероятно ще ти е по-спокойно ако направиш амниоцентеза, защото ще имаш 100%ви резултати и няма да ги мислиш следващите няколко месеца до раждането и да трепериш на всеки преглед. От друга страна, това е решение, което трябва да вземете заедно с бащата, защото все пак си има някакъв риск при амниоцентезата, който не е за пренебрегване.
Предвид предишната бременност, аз вероятно щях на твое място да направя амниоцентеза. Много стресово е, поне за мен беше, но сега съм спокойна. Но това беше нашето лично семейно решение. Вие трябва да си решите за вас.
Успех каквото и да решите и дано всичко е наред.

# 68
  • Мнения: 18
Мерси много решени сме да направим аминоцентозаа дано всичко да е добре и бог да е с мене и бебето и с всички вас лека бременост на всчки  Praynig Praynig Praynig

# 69
  • София
  • Мнения: 10 698
Предвид предишната бременност аз бих направила амниоцентеза. Но само заради това. Даже нямаше да се тормозя да правя бхс.

# 70
  • Мнения: 856
Мерси много решени сме да направим аминоцентозаа дано всичко да е добре и бог да е с мене и бебето и с всички вас лека бременост на всчки  Praynig Praynig Praynig
Стискаме палци всичко да мине безпроблемно и резултатите да са чудесни!

# 71
  • Мнения: 18
Благодаря ви като мине всико ще ви пиша пак, много ме успокоихте дано да имам хубави новини  аминоцентозата е след 2 седмици  Hug  Praynig

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:09 от djesiiii

# 72
  • Мнения: X
Пиши къде ще я правиш амниоцентезата и как е минало. Hug

# 73
  • Мнения: 18
В Майчин дом  ще я направя там са най добрите според мен

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 15:38 от djesiiii

# 74
  • София
  • Мнения: 10 698
На много места са добри.
Успех преди всичко.

Последна редакция: пт, 22 яну 2016, 17:04 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт