Резултат при болест на Даун 2?

  • 146 987
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 167
Мами здравейте,умирам от притеснение и ужас.Правих две първи ФМ и съответно два БХС ,всичко беше о.к. нисък риск,перфектна ехографски показатели.В 20 седмица направих пак две ФМ при двама специалисти в Пловдив и всичко пак беше о.к.,като единия ми каза,че няма никакви съмнения за кавито и да е малоформации,но да ме пита човек аз сама пожелах втори БХС,т.е. късния скрининг,при което ми излезна риск за синдром на Даун 1 / 5.Шок,шок.Съответноми назначават амниоцентеза за Вторник на 26.01. Алфа фетопротеина ми бил доста нисък.Аз съм на 40 г. и се притеснявам от риска на самата амниоцентеза.Не ме е страх от болката или дискомфорта ,а от това да не рискувам живота на бебето ми.Това е последния ми шанс за дете.

# 76
  • Мнения: 1 248
a  интегрираният риск колко е? Моят вторият беше 1 към 15. Детето ми е здраво.

# 77
  • Мнения: 167
От първите БХМ Комбиниран риск 1/9100  ,и  1/6500.На втория БХС има забележка,че Интегриран риск не може да бъде изчислен.Защо , така и не ми дадоха обяснение.

# 78
  • Мнения: 164
Надя, първо дишай дълбоко. Прецени за себе си: дали искаш дете на всяка цена или искаш здраво дете и би направила аборт. Не съдя никого, аз самата бях категорична, че ще направя аборт при потвърден Даун. Ако си като мен имаш варианти - амнио, генетичен тест или молитви. Амниото не е чак толкова безопасно въпреки уверенията на лекарите, просто в България няма статистика на усложненията и прекъснатите бременности в резултат на манипулацията. Моят избор беше генетичен тест, неговият недостатък е цената, която си остава солена, но пък ще ти осигури спокойна бременност, както и амниото. Колкото и да те убеждават лекарите, които още би посетила, че всичко ще е наред, съмнението ще те гложди и ще ти съсипе живота следващите няколко месеца. Така че.....
И все пак ще го кажа за хиляден път: БХС е просто една статистика, която е само една идея по-достоверен от хвърлянето на боб.

# 79
  • Мнения: 167
Да mil_ напълно си права,но ме увериха ,че пренаталните тестове не хващат мозаечен Даун например.Ако е стандартната форма е хващат,но мозаечна и транслокационна не.Затова притеснението ми е голямо,какво ти голямо,аз съм пълен блокаж.

# 80
  • София
  • Мнения: 10 700
Тоя мозаечен даже и Педиатрите не го хващат. Чак към годината и след това проличава. Много е подъл.  И да. Само амнио го хваща.

Споко човек . Аз бях с 1:8 на първия бхс и всичко е ок. Не съм правила никакви изследвания инвазивни и неинвазивни.  Доверих се на доктор Сигридов.

# 81
  • Мнения: X
Има отлични специалисти, които правят амниоцентеза в България, София.
Няма нищо страшно от амницентезата.
Аз самата трябва задължително да правя амниоцентеза, ако успея след инвитро процедура.
Мога на лични да дам актуална информация за амниоцентезата, дори на международно ниво.

# 82
  • Мнения: 167
Има отлични специалисти, които правят амниоцентеза в България, София.
Няма нищо страшно от амницентезата.
Аз самата трябва задължително да правя амниоцентеза, ако успея след инвитро процедура.
Мога на лични да дам актуална информация за амниоцентезата, дори на международно ниво.

O.k. gerda1,всичко ще ми е от полза.Благодаря!

# 83
  • Мнения: 164
Надя, мисли положително. След като направиш амнио, всичко ще се нареди. При мен първият БХС беше 1:1600, вторият 1:35 по спомени, а интегрираният 1:60. След като се видя недоразвита носна костица промениха риска на 1:30. В крайна сметка -едно здраво дете.
Послушай сърцето си, то ще ти подскаже дали всичко е наред. Страхът е нормален в тази ситуация, но не се отчайвай.

# 84
  • Мнения: 18
Здравите днес правих harmony в болница Щерев, сега чакам резултатите.   
Отказах се от аминиоцетезета моля се на бог всичко да е  добре и да ми остане само притеснението. Пожелавам здрави бебета на всички.

Последна редакция: ср, 27 яну 2016, 19:22 от djesiiii

# 85
  • София
  • Мнения: 349
Момичета помагайте. Днес бях на БХС. На ехограаф всичко изглежда добре. Сега ми излезнаха някакви резултати от кръвните и много се притесних. Не мога да ги разчета. Няма референтни стойности. Пише само:
PAPP-A 7058 mIU/l
free BhCG 19.1 IU/l
Или ме насочете къде да попитам. В 11г.с. + 2 дни съм.

# 86
  • София
  • Мнения: 10 700
Хм. Изчакай да излезе всичко и при лекаря и/или при Кременски да видят резултата. Къде е правен този бхс?

# 87
  • София
  • Мнения: 349
В Щерев е правен бхс. Всъщност утре би трябвало да ми се обадят да го разтълкуват, но пусто нетърпение... В първия момент много се изплаших. Но пък без реф. ст-сти няма какво да гадая. А и ми се струва, че това не е целия резултат.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 710
mimoni, да, това не е пълния резултат; липсват статистическите данни. Следва да ти се обади лекар, който да те информира за риска. Ако е Чавеева, по-добре ти предприемай инициативата, защото само има да си чакаш  Peace ''Щерев'' не изпращат пробите в МД и работят със свои медиани.
Само за информация на бъдещите търсещи:
Хармони в ''Щерев''- кръв взета в сряда, пристигнала в Калифорния в петък, рипорт с резултат изпратен обратно в сряда. Обаждане получих в четвъртък на обяд- т.е. отнема 8 дни. Peace

# 89
  • София
  • Мнения: 349
Благодаря ти, Beeps. Точно Чавеева беше. Ще изчакам до следобед и ще започна да звъня в болницата. Вероятно излишно се притеснявах.

Общи условия

Активация на акаунт