Резултат при болест на Даун 2?

  • 146 961
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 530
Браво!

# 691
  • София
  • Мнения: 8 652
Надежда, много се радвам! Спомням си колко ме беше страх като ми звънна лекарката да ми каже резултата от нашия бърз тест.
Сега ти пожелавам спокойствие и здраве.

# 692
  • Мнения: 399
Благодаря Дези и всички!
Аз като че ли знаех, че всичко е  наред или толкова силно се надявах, но си е един малък ад, докато не съобщят хубавите новини.

# 693
  • Мнения: X
Най-хубавите новини, Надеждичке! Наслади се на бременността си.

# 694
  • Мнения: 744
Браво!!! На всички пожелавам само такива хубави новини!!!

# 695
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте момичета, да се похваля и аз с добър резултат от хорионбиопсията, при все че на УЗ не се виждаше носната кост и първия БХС беше с риск за Даун 1:46 -  бебенцето се оказа здраво. Успех на всички майки и не губете надежда.

# 696
  • Мнения: 18 530
Чудесно, много се радвам!

# 697
  • София
  • Мнения: 9
Мерси!

# 698
  • Мнения: 399
Прекрасна новина!

# 699
# 700
  • Sofia
  • Мнения: 857
Чудесна новина Heart Eyes

# 701
  • София
  • Мнения: 8 652
Страхотна новина.Само хубави неща от тук нататък.

# 702
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Здравейте, можете ли да помогнете с тези резултати от БХС? Изчетох из темата назад, но пак не разбрах каква е разликата между комбиниран риск, биохимичен риск, интегриран риск и възрастов риск от Даун (всъщност последният май е ясен, ако идва само от възрастта ми - на 40 съм):

Тип бременност: Единична, CRL (мм): 60.80, Nuchal Translucency (мм): 1 20, Костици на носа: Налична   
СЕРУМ за БХС (11-14 г.с.) над 35 год., 0.5 мл, Качество: Качествен, Взет на: 07.02.2018, Забележки: Препоръчва се БХС 16 -19г.с за изчисляване на интегриран риск!   
Изследване      Норма      Резултат      Ед      Оц      Ком.   
ДОРОДОВ БИОХИМИЧЕН СКРИНИНГ   
    БХС 11-20 седмица   
        *** ОБЩИ ДАННИ***   
            * Възраст към термин *      40.6      години   
            * Гестационна възраст *      12.4      седмици.дни   
            * Метод на определяне на гестационната възраст *   CRL   
        БХС 11-14 седмица   
            * РЕЗУЛТАТ ЗА БРЕМЕННАТА ЖЕНА *   
                ВАШИЯТ КОМБИНИРАН РИСК за болест на ДАУН e      1 от 1100      бременни       1)   
                ВАШИЯТ РИСК за болест на ЕДУАРДС e   1 от 70000   бременни   
                ВАШИЯТ РИСК за болест на ПАТАУ e   1 от 100000   бременни   
                ВАШИЯТ РИСК за болест на ТЪРНЕР e   1 от 100000   бременни   
                ВАШИЯТ РИСК за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) e   1 от 100000   бременни   
            *ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНСУЛТИРАЩИЯ ЛЕКАР*   
                Биохимичен риск за болест на ДАУН e   1 от 150      бременни      H   
                Възрастовият риск за болест на ДАУН е   1 от 110      бременни   
                Възрастовият риск за болест на ЕДУАРДС е   1 от 1000   бременни   
                Възрастовият риск за болест на ПАТАУ е   1 от 3000   бременни   
                Възрастовият риск за болест на ТЪРНЕР е   1 от 7400   бременни   
                Възрастовият риск за ТРИПЛОИДИЯ (немоларна) е   1 от 100000   бременни   
            * Биохимични и УЗ показатели (11-14 г.с.) *   
                PAPP-A (плацентарен протеин) MoM   0.52      част от медианата   
                Free - bCG (бета-хорионгонадотропин) MoM   0.92      част от медианата   
                NT (нухална транслусенция)   =<3      1.2      mm   
                NT (нухална транслусенция) MoM   0.77      част от медианата   

# 703
  • Sofia
  • Мнения: 5 958
Здравейте, можете ли да помогнете с тези резултати от БХС? Изчетох из темата назад, но пак не разбрах каква е разликата между комбиниран риск, биохимичен риск, интегриран риск и възрастов риск от Даун (всъщност последният май е ясен, ако идва само от възрастта ми - на 40 съм):
Пиша по спомени.
"Възрастов риск" не е вашият риск, а рискът при жени на същата възраст със сходни показатели.
"Биохимичен риск" е рискът, изчислен на базата измерванията на плода + хормоните на майката.
"Комбиниран риск" е биохимичният риск + всичко останало (като възраст, фамилна обремененост и др.). По принцип, Вас този резултат Ви интересува.
"Интегриран риск" може да се изчисли само ако направите и давата БХС, и ранния и късния.

# 704
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Благодаря, значи гледам 1:1100 и отметката, че явно заради него и биохимичния (1:150) ми препоръчват втори скрининг. Т.е. има риск.

Общи условия

Активация на акаунт