Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 40

  • 87 097
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 344
Момичета, БЛАГОДАРЯ ви за подкрепата!!! Нямате си и на представа какво облекчение е за мен да прочета всяко ваше редче- давате ми сила и успокоение. И точно така ще направя, ще се възползвам от съветите ви и занапред, не само сега. На този етап какво ново от колегите научих- "раковите" ребра на мъжа ми могат да бъдат извадени, а тазобедрената му става може да бъде заменена с изкуствена. Само дето възстановяването ще бъде бавен и мъчителе процес за него, защото е на 57 години- стар организъм, не първа младост, но по-добре така, отколкото без нищо. Ей сега ще звънна, за да попитам и за друго мнение на лекар. Ще пиша пак новостите. До скоро!!!

# 61
  • на път
  • Мнения: 2 804
.... защото е на 57 години- стар организъм, не първа младост, но по-добре така, отколкото без нищо. Ей сега ще звънна, за да попитам и за друго мнение на лекар. Ще пиша пак новостите. До скоро!!!

Аууууу, какъв е този "стар организъм на 57", аз съм на 53 и се броя "средна възраст" моля Wink.
Мисля си, че в Германия лекарите си знаят работата. Свекърва ми си смени тазобедрените стави миналата есен и операцията и се видя "песен" в сравнение с редицата коремни, които е преживявала. А ребра разни "красавици" си махат по естетически причини и също се преживява. Ще се справи "младежът", сигурна съм!  Hug

Аз се оглеждам за "миниинвазивен" хирург и май пак ще ходя до Виена. Във вторник ще отскочим и до Плевен, за да чуя и Горчев какво ще каже. От всичките ми "екстри", само едно е "гадно". Голямо е 1,58см и е на удобно място. След Никулден ще му видя сметката, че на 19-ти съм на парти на любимата ми гимназия и не искам да го пропускам  Laughing.
Днес ходих на ехограф и за първи път откакто ги следя (от юни) всеки месец, не са се увеличили. Идея си нямам каква е причината...

# 62
  • Мнения: 344
Ами Ива, какво да ти кажа............ направо ме разсмя за първи път от 3 дена насам. Аплодисменти за знаковия ти Оптимизъм, много е заразителен. Жалко, че мъж ми не знае български, няма да е така смешно като му го преведа.... но все пак ще го развеселя. Колкото до лекарите тук, вече съм се спряла на желаната болница и проучих компетентността на лекарския екип, както и мнението на пациенти, претърпели същия тип операция. И да видим... какво ще ми сервира нейно величество Съдбата?! Все така духовита остани!!! Поздрави!!!

# 63
  • Мнения: 81
Здравейте, някой от вас може ли да ми разчете туморен маркер СА 19-9 с показ. 32.8.
Много ли е зле тази стойност??

Притеснена съм страшно много.
Дори сънят ми за 24ч е около 3-4ч максимум.
Моля ви,ако някой нещо знае....
 

# 64
  • Варна
  • Мнения: 18 178
И аз с един въпрос. Как да увеличим протеините в храната, на човек, който почти не яде?
На баща ми ще правят тежка химиотерапия, а хемоглобина му е нисък. Понеже не може да приема желязо, ни препоръчаха да увеличим протеините в храната. Сещам се за извара, друго какво, някой има ли опит?  Ден преди химиото ще му направят и кръвопреливане, но дотогава има още време.

# 65
  • Мнения: X
Здравейте, някой от вас може ли да ми разчете туморен маркер СА 19-9 с показ. 32.8.
Много ли е зле тази стойност??

не е зле, в норма е - http://www.doctorbg.com/page.php?id=12796

# 66
  • Мнения: 1 059
Аз също съм с нисък хемоглобин, с две дози кръв не можах да го вдигна над 100. Сега се наливам със сок арония у нас защото имам химия др.седмица. Имам разни протеинови барчета, пшеничен зародиш, черен шоколад и ядки. Взимам също Герисан, Маоло, вит.ц и фолиева киселина.
 На Ива поста ме разведри и окуражи,така се бях размазала сутринта, а сега се контя да ходя на кафе Simple Smile

# 67
  • на път
  • Мнения: 2 804
...
 На Ива поста ме разведри и окуражи,така се бях размазала сутринта, а сега се контя да ходя на кафе Simple Smile
Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Аз вдигах много успешно хемоглобина с екстрат от жен-шен ....

# 68
  • Варна
  • Мнения: 18 178
...
 На Ива поста ме разведри и окуражи,така се бях размазала сутринта, а сега се контя да ходя на кафе Simple Smile
Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Аз вдигах много успешно хемоглобина с екстрат от жен-шен ....

Какъв и откъде? Понеже много неща са забранени, трябва да гледаме добре състава на всяко едно нещо. Tired

# 69
  • на път
  • Мнения: 2 804

Какъв и откъде? Понеже много неща са забранени, трябва да гледаме добре състава на всяко едно нещо. Tired

на мен ми го предписа онкологът
http://herbsplaza.com/panax-ginseng-extractum-30vial.html

# 70
  • Варна
  • Мнения: 18 178

Какъв и откъде? Понеже много неща са забранени, трябва да гледаме добре състава на всяко едно нещо. Tired

на мен ми го предписа онкологът
http://herbsplaza.com/panax-ginseng-extractum-30vial.html


Благодаря! Hug

# 71
  • Мнения: 794
Здравейте, момичета.
Едва ли ме помните - през април на мъжа ми му откриха лимфом и ви молих за информация. Искам да благодаря, че тогава се отзовахте и най-вече на Мама Цоцоланка.  bouquet

Та, да ви разкажа накратко - оказа се агресивен Т-лимфобластен лимфом (прекурсорен), с голям тумор в медиастинума и инфилтрат в белия дроб.  Приеха го в Хематологията, където го лекуваха по GAMALL. Падна ни се д-р Игнатова, за която мога да кажа само хубави думи - много точно, компетентна, изключителен човек и лекар. След 3 курса химия (всеки по около 21 дни) постигнахме много добри резултати - изцяло се премахна тумора, изчисти и се възстанови белия дроб, водеха го в пълна ремисия.
След това му казаха, че има два варианта оттук нататък - или още около година химия (както си е по протокола) или трансплантация на стволови клетки (собствени). Комитета реши, че е за трансплантация, т.к. тя дава шансове за пълно излекуване. Д-р Игнатова беше на същото мнение.
Е.. решихме се. Приеха го в отделението по трансплантации, 7 дни беше на високодозова химия и вчера му направиха трансплантация, която, Слава Богу, мина успешно. Сега ще се възтановяме след нея.
Дано всичко мине добре!

Гледам, че обсъждате низкия хемоглобин - от две кръвопреливания няма да се вдигне. На него му правеха по 6-7 и пак го вдигаха на около 70. Просто си отнема време, докато организъма сам се възстанови. Иначе, сок от цвекло, телешко и телешки дроб - това ни бяха помощниците и, да, оказват си влияние.

Ще приключвам поста си с пожелание да оздравявате bouquet

# 72
  • на път
  • Мнения: 2 804
.... Комитета реши, че е за трансплантация, т.к. тя дава шансове за пълно излекуване. Д-р Игнатова беше на същото мнение.
Е.. решихме се. Приеха го в отделението по трансплантации, 7 дни беше на високодозова химия и вчера му направиха трансплантация, която, Слава Богу, мина успешно. Сега ще се възтановяме след нея.
.....

Ще приключвам поста си с пожелание да оздравявате bouquet

Колко е приятно да се четат хубави новини .... Успех  bouquet

# 73
  • Мнения: 41
Аз също ще препоръчам сок от червено цвекло, ябълка и морков всяка сутрин, маоло, а така също приемах, а и в момента куркумин капсули и чаено дърво капсули и двете американски от магазин за здравословни храни.

# 74
  • Мнения: 344
Благодаря за идеите, Момичета! От утре започвам да давам комбинацията на мъжа си- морков, цвекло и ябълка, а какво е маило и откъде да си го набавя...

Общи условия

Активация на акаунт