Металокерамични коронки- добър зъболекар и зъботехник. Къде и колко?

  • 22 865
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,
от няколко месеца се лутам из форуми, сайтове на клиники за естетична стоматология, прочетох всякаква информация и не мога да намеря зъболекар, който да ми вдъхне доверие! Имам нужда от смяна на предните зъби (от кътник до кътник), мост и повдигане на захапката с още 8 коронки, тъй като не искам брекети. Също така почистване на зъбен камък и избелване на зъби, за всичко това общо 18 коронки ми искат 6500 в Медстом!?!? Коронката е 290 лв. ?!? Не е ли множко? Моля, който е минал скоро по този път да даде инфо на зъболекари и цени!!! За софия. Благодаря

# 1
  • Мнения: 46 520
Точно в момента си чакам коронката. Пилене и изграждане с металната част ми излезе 70 лв., отделно коронката, металокерамика, е 160 лв. Ако е нормална корнонка, която се слага директно на зъба със сигурност е по-малко, едва ли ще мине 200 лв.
За зъбен камък и полиране (първо с ултразвук, след това ръчно) - 40-50 лв.

Мога да дам координати на моята стоматоложка, но не гарантирам за цените, предполагам всеки случай е отделен.

П.П. 18 коронки са нещо много сериозно, отстъпка няма ли?

# 2
  • Мнения: 14
Точно в момента си чакам коронката. Пилене и изграждане с металната част ми излезе 70 лв., отделно коронката, металокерамика, е 160 лв. Ако е нормална корнонка, която се слага директно на зъба със сигурност е по-малко, едва ли ще мине 200 лв.
За зъбен камък и полиране (първо с ултразвук, след това ръчно) - 40-50 лв.

Мога да дам координати на моята стоматоложка, но не гарантирам за цените, предполагам всеки случай е отделен.

П.П. 18 коронки са нещо много сериозно, отстъпка няма ли?

Здравейте,
200 лв. звучи доста по-добре!  Не ми споменаха нищо за отстъпка! Може ли кординатите на стоматолога Ви?

# 3
  • Мнения: 151
Здравейте, стана ми интересна вашата ситуация.Имате ли стари корони или икате да пилите здрави зъби за повдигане на захапка? Относно короните - ако искате хубави корони се интересувайте да видите стари случая на лекуващия и зъботехника. Най-важното е изпилените зъби да са с фини повърхности и ясно отпечатъни на гипсовите модели прагове. Зъботехника от своя страна трябва да предостави корони,които идеално да пасват по праговете, но и да не са хлабави по пънчетата. Честно да ви кажа, ако не сте зъболекар е невъзможно да ги прецените точно тези неща. Много зъболекари не могат Simple Smile

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте, стана ми интересна вашата ситуация.Имате ли стари корони или икате да пилите здрави зъби за повдигане на захапка? Относно короните - ако искате хубави корони се интересувайте да видите стари случая на лекуващия и зъботехника. Най-важното е изпилените зъби да са с фини повърхности и ясно отпечатъни на гипсовите модели прагове. Зъботехника от своя страна трябва да предостави корони,които идеално да пасват по праговете, но и да не са хлабави по пънчетата. Честно да ви кажа, ако не сте зъболекар е невъзможно да ги прецените точно тези неща. Много зъболекари не могат Simple Smile

Здравейте,

никога не съм слагала коронки, въпреки, че много от зъбите ми, които са с щивт имат нужда.
За съжаление загубих няколко зъба, а тези на фронта са изкривени,а единият е и пожълтял.
Готова съм да изпиля зъбите си, само и само да мога да се усмихвам без да се крия. Хубава жена съм, а усихна ли се всикчо свършва  Joy
Не желая брекети, въпреки, че ми го предложиха първо като вариант.
Ходих при друг зъболекар за второ мнение, той каза, че според него няма нужда от повдигане на захапката е не е нужно допълнителни коронки! Тотално се обърках!
Др. Димов Благодаря за информацията!

# 5
  • Мнения: X
Моят съвет като пациент е колкото се може по-малко интервенции, толкова по-добре, колкото по-малко пилене - по-добре, особено ако сте млад човек. Помислете какво ще стане с тези корони след 20 години. Ако може сложете фасети вместо корони, или инлеи - по щадящи са. Относно цените - не се скъпете за зъби, странно е как хората дават десетки и стотици хиляди за къщи и апартаменти, а за зъби 250 лева им се виждат много. Според мен за качествена корана от 250 лева не би могло да се говори. Те започват от 1000 лв и нагоре. Помислете, дали искате да ги сменяте след 2 години, това е инвестиция за цял живот. Не може да очакваме качество за 200 лв. За 1000 също е възможно да попаднете на некачествена, но това вече е до късмет. Ако трябва изтеглете заем, но не правете компромиси. Мислете винаги в перспектива, какви биха били последствията от всеки метод след 5, 10 години.

# 6
  • Мнения: 151
Моят съвет като пациент е колкото се може по-малко интервенции, толкова по-добре, колкото по-малко пилене - по-добре, особено ако сте млад човек. Помислете какво ще стане с тези корони след 20 години. Ако може сложете фасети вместо корони, или инлеи - по щадящи са. Относно цените - не се скъпете за зъби, странно е как хората дават десетки и стотици хиляди за къщи и апартаменти, а за зъби 250 лева им се виждат много. Според мен за качествена корана от 250 лева не би могло да се говори. Те започват от 1000 лв и нагоре. Помислете, дали искате да ги сменяте след 2 години, това е инвестиция за цял живот. Не може да очакваме качество за 200 лв. За 1000 също е възможно да попаднете на некачествена, но това вече е до късмет. Ако трябва изтеглете заем, но не правете компромиси. Мислете винаги в перспектива, какви биха били последствията от всеки метод след 5, 10 години.

определено най-логичния коментар.Искам само да добавя нещо...корона от 1700лв. съм слагал и от 200 съм слагал. И двете ще изкарат едно и също време...разликата тук е друга, но няма да влизам в подробности.Всеки зъболекар поставил корона от 1000 лв. е започнал с такива от 150 лв. Разликата е в мерака.В много лъскави клиники се инвестира в интериор,а зъболекарите са на мижави заплати и без стимул. Моят съвет като пациент,а не като лекар е търсете човек с мерак.Това по определящо от всичко друго!За всяко нещо е така!Успех!

# 7
  • Мнения: 21
Много добра тема,записвам се и аз да следя,дано се включат повече хора.Аз съм за смяна на 4 корони точно отпред и търся зъболекар на който да се доверя,но също не мога да открия още.Преди 5 години ми ги сложи зъболекарка при която не стъпвам повече,така са сложени че има място между короната и венеца.Друго навремето тя не се поколеба да ми изпили 4 здрави зъба заради пари,защото тези корони сложих по желание,не се опита грам да ме разубеди,ако знаех каква разправия е след това никога нямаше да го направя.Короните са 2 по 2  зъба заедно,нещо което не би трябвало да е така,а да бъдат 4 отделни.Анонимен е напълно неправ,от значение не е цената на короните,а как са сложени,защото корони и от 1000 лв.ще бъдат за смяна при една хубава парадонтоза където венеца се отдръпва нагоре всяка година.Както и да е,дано се включат хора,които имат опит по въпроса или знаят наистина добри зъболекар и зъботехник.

# 8
  • София
  • Мнения: 304
Здравейте, и аз търся добър зъболекар и съответно зъботехник за коронки и мостове. Някой, който да изгради много разрушени зъби и да постави качествени и удобни конструкции.

# 9
  • София
  • Мнения: 118
Аз пък не съм съгласна,че е лошо да си обличат зъбите в корони.Преди 10год. Си направих корони на почти всички задни зъби защото непрекъснато се разваляха и имах по 10 пломби на зъб...и съм супер доволна.Ходя по един или два пъти в годината да си чистя зъбния камък на предните зъби и да ме преглежда зъболекарката ми...и за 10 год не са мръднали и нямат нужда от смяна а аз спестих сума ти пари от пломби.Докторката ми е супер пич и който съм изпратила там на всеки е помогнала и са ми благодарни...Ако искате пишете ми за координати, препоръчвам я с 2 ръце

# 10
  • Мнения: 151
А не се ли замислихте защо ви падат пломбите, дали нещо не е наред?
 Ако един човек има металокерамичен мост и влезе в нощтно заведение устата му е като дупка.На неона металокерамиката почти не опалесцира а нормалните заби с пломби или без свтят направо.Виждал съм доста нелепи ситуации. Вашият случай е все едно да идете за смяна на масло, но да ви сменят двигателя.Важното е, че поне сте доволна Simple Smile

# 11
  • Мнения: 892
А короните от чиста керамика виждат ли се в нощни заведения? А фасетите?

# 12
  • Мнения: X
Аз пък не съм съгласна,че е лошо да си обличат зъбите в корони.Преди 10год. Си направих корони на почти всички задни зъби защото непрекъснато се разваляха и имах по 10 пломби на зъб...и съм супер доволна.Ходя по един или два пъти в годината да си чистя зъбния камък на предните зъби и да ме преглежда зъболекарката ми...и за 10 год не са мръднали и нямат нужда от смяна а аз спестих сума ти пари от пломби.Докторката ми е супер пич и който съм изпратила там на всеки е помогнала и са ми благодарни...Ако искате пишете ми за координати, препоръчвам я с 2 ръце

Не мисля, че короните са някакво генерално решение. Кариеси могат да се получават и под короните. Ако не се поддържа правилно устната кухина, може да заболеят венците и зъбите около короните да се оголят, това може да се случи и ако не са поставени правилно короните. Във всички случаи зъб с пломба е по-добре от зъб с корона. Естественото винаги е по-добро.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 316
И умъртвените зъби ги "няма" на онази светлина. Може да е смешно отстрани, но това е положението.

# 14
  • Мнения: 151
Първо искам да се самопоправя.Написъл съм опалесценция, но мисслех за флуоресценция, което е правилния термин. Втото мъртвите зъби изглеждат чудесно, ако някой не ги е напълнил с някаква ретро паста в каналите, но доти тогава изглеждат добре вечер, тоест те добре флуоресцират на неоновата светлина.Те изглеждат добре и на дневна светлина(когато са направени добре). Фасетите и чистата керамика въобще изглеждат добре. Те нямат нищо общо с металокерамиката,защото нямат метал, който да дава този затъмняващ и загрозяващ ефект. Най - красивото нещо си остава фелдшпатната керамика.Тя е несравнима с нищо друго по отношение на естетика а здравината и е сходна с тази на естествения емайл

Общи условия

Активация на акаунт