Нови данъчни облекчения за деца

  • 45 704
  • 211
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 637
Дали има някой като моят случай - безработна съм в момента и се чудя да подам ли....или няма смисъл?  newsm78
Бях на трудов договор до юли 2015г., съкратиха ме и в момента съм на борсата и получавам помощи около 430лв. месечно.
Подадох миналия месец документи за детски / не бях вземала последните пет години/ и пак ми отказаха гадовете Sad надвишавала съм с 12лв. Как бре хора, като съм на минимални доходи.... бясна съм.
Та сега се чудя дали имам право да подам такава декларация?
Разведена съм, ще приложа решение от съда, детето е на 14г. и е присъдено на мене.

# 196
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Дали има някой като моят случай - безработна съм в момента и се чудя да подам ли....или няма смисъл?  newsm78
Бях на трудов договор до юли 2015г., съкратиха ме и в момента съм на борсата и получавам помощи около 430лв. месечно.
Подадох миналия месец документи за детски / не бях вземала последните пет години/ и пак ми отказаха гадовете Sad надвишавала съм с 12лв. Как бре хора, като съм на минимални доходи.... бясна съм.
Та сега се чудя дали имам право да подам такава декларация?
Разведена съм, ще приложа решение от съда, детето е на 14г. и е присъдено на мене.

Чакай сега, .. обезщетение от 430 лв предполага заплата преди това около 750 лв . Би трябвало да си под минимума за детски. Таткото изобщо ли не участва с доход?

Декларацията си я подай. Трябва ти сл. бележка от бившия работодател. Тези пари - 20 лв -  Laughing - не зависят от дохода.

# 197
  • Мнения: 48 103
А за детските подай след месец два пак,  дохода 12 месеца назад ще ти е паднал.

# 198
  • Мнения: 637
Ехеее, да беше около 750лв., нямаше да си помислям и за детски Wink
Не, заплатата ми бе около 580лв., но има едни 1200лв. дето ми изплатиха накрая и явно те вдигат много.... задължително ще подам пак след месец-два отново.
Таткото участва с 40лв. месечна издръжка / превежда по банка /

Да се пробвам тогава, да подам и аз такава декларация / 20лв. - джобните за седмица на хлапето /.
Служебната бележка от предишния работодател за доходите ли трябва да бъде и за какъв период?

# 199
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
За всички доходи, които си получила през 2015 - сл. бележка.  Кажи им, че ти трябва сл. бележка за данъчна декларация - те знаят каква да ти дадат.

# 200
  • Мнения: 54 877
Какво значение има издръжката? Нали не се смята в дохода?

# 201
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Какво значение има издръжката? Нали не се смята в дохода?

Да, не се смята, но все пак не знам от кога са разведени и дали няма период с участие и на неговия доход. Peace

# 202
  • Мнения: 637
Благодаря за съветите.

За детските надбавки, участвала издръжката на бащата - така са ми обяснявали още преди години, а явно още е в сила, като седнах и аз да си ги смятам сега. Плаща по 40лв от 14 години вече.

Подготвям нещата за облекчението сега. Мерси пак Hug

# 203
  • Мнения: 54 877
Не съм получавала детски досега, но знам, че не влизат. Те са за детето, не са твой доход.

# 204
  • София
  • Мнения: 6 221
Плаща по 40лв от 14 години вече.
За него инфлация няма ли  ooooh!  И ако не се сеща сам да увеличи сумата, не можеш ли да го осъдиш за по-висока издръжка. Сумата е смешна и звучи като подигравка.

# 205
  • Мнения: 54 877
В момента минимума е 105.
1/4 от МРЗ.

Последна редакция: нд, 13 мар 2016, 19:33 от DeVa®

# 206
  • Мнения: 637
Цитат
За него инфлация няма ли  ooooh!  И ако не се сеща сам да увеличи сумата, не можеш ли да го осъдиш за по-висока издръжка. Сумата е смешна и звучи като подигравка.

темата е много дълга и много болна за мене..... Tired

Благодаря за инфото за облекченията, ще подготвя документите тези дни, за да ги подам!

# 207
  • Мнения: 5 658
Здрвейте, извинявам се за глупавия въпрос, но понеже нашите доходите са все от трудови правоотношения  си мислех че можем и ние да си подадем директно декларацията през 2016 г,  а сега като попрочетох темата останах с впечатление, че е можело само чрез работодател.

# 208
  • Мнения: 5 037
Здрвейте, извинявам се за глупавия въпрос, но понеже нашите доходите са все от трудови правоотношения  си мислех че можем и ние да си подадем директно декларацията през 2016 г,  а сега като попрочетох темата останах с впечатление, че е можело само чрез работодател.
Може и чрез НАП.Май срока беше до края на април(ако бъркам,някой да ме поправи)

# 209
  • Мнения: 9 936
Привет,
имам въпрос, дано можете да ми помогнете  Praynig
Моят съпруг е ааадски мнителен, адски. Сигурно друг като него няма да се намери. Във връзка с това настоява да не подам искане за тези 20 лв на дете за връщане. Според него това е едив вид, искане за връщане на данъци от държавата към мен. Което - от гледна точка на фирма, би се търлкувало като искане за връщане на ДДС.
И понеже имаме с него фирма, и аз през 2015 г. бях за 2 месеца в нея управител - според вас има ли някакъв риск, да направят някаква данъчна или друга проверка на фирмата, затова, че съм подала за връщане на тези 20 лв на дете newsm78 newsm78 newsm78

Много ще съм благодарна ако можете да ме посъветвате, отложила съм до вторник пускането на декларацията, но сега през почивните дни очаквам войната вкъщи да е на живо, не на ТВ сериал  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт