Балатум върху стар паркет.

  • 5 808
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Под стар паркет гледката е #Crazy. Ако се маха, няма да се размине без замазка, а тя съхне не особено бързо. Точно по тази причина ние имаме мокет върху стар паркет. Тотално разместен на места, но не скърца, колкото и да е странно.
Имай предвид, че за ламината трябва добре подравнена основа. Доколкото знам не трябва да има повече от 2 см разлика в нивата в стаята. Паркета, заради по-малките елементи, позволява и по-големи разлики.
Не мисля, че паркетът ще мухляса под балатума, но хубавият такъв може и да е по-скъп от ламинат.

# 16
  • Мнения: X
Аз също не харесвам ламинат, та много добре те разбирам. И паркет не харесвам, по причина, че след 5-6-7 години трябва пак да изнасям цялата стая и да редя, цикля и т.н. Тракат ми много тези настилки, разбирам добре дилемата ти, аз имам само 1 стая със стар паркет и трудно се решавам какво да го правя..  ooooh! В крайна сметка май ще го цикля и лакирам него, не е в толкова лошо състояние, че да ми откажат, май. И ще се моля да не се разскърца много.

# 17
  • Мнения: 54 425
Аз също не харесвам стар паркет, по-точно дървен.
Не знам какво е това прехласване по него?
Ламинат бих предпочела. Peace
Балатум вече ми се струва демоде.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Ми естествено дърво си е, отвсякъде ми е по-добре от пластмасов заместител. На ламината пък кое му е хубавото, трака като вървиш по него, точно все едно по пластмаса стъпваш. Не, благодаря. Единственият му плюс е, че се слага лесно и бързо, за разлика от масива.

# 19
  • Мнения: 481
Темата е стара, но ако на някой му е интересно намерих този линк:

http://samstroy.com/bg/%D1%83%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B … 0%B0%D0%BC%D0%B8/

Общи условия

Активация на акаунт