НОЕМВРИйче, малко време остана и скоро ще те гушне всяка мама! - Тема 14

  • 28 231
  • 415
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
Честито та новите мами!
Да ни е изпълнена темата с хубави новини само!
Момичета, да ви питам,  маста, с която се маже бебето, в или извън хладилника трябва да седи?

# 16
  • Мнения: 1 308
Благодаря за новата тема!  bouquet
На мамите, които все още чакат, им пожелавам леко раждане, а на новите мами здрави бебчета и спокойни нощи!

Ние днес ще ходим на преглед при неонатолог, че ми се струва, че малката има леко пожълтяване в очите. Хванаха ме параноите от 5 ден Crazy Да попитам вие будите ли бебетата за хранене? Аз я будя на 2 часа да я кърмя. В клиниката ми бяха казали да не минава 3 часа сън. Но и през нощта като спи, пак я будя, въпреки че ми е мъчно. И още нещо - след всяко изхождане ли ги миете? Дори малко да е пишкала, пак я мия. По принцип съм против мокрите кърпи, но пък я разбуждам с това постоянно миене и реве - а често пълни памперсите.

Аз все още не я мажа с нищо по телцето. Единствено гънките около шушката и дупето, плюс местата с по-суха кожа. Имам усещането, че не се справям и имам толкова въпроси Confused

# 17
  • Мнения: 574
Да са живи и здрави всички бебечета!
Бързо възстановяване на майките.

Да се похваля, падна ни пъпчето днес. Много време се задържа - 25 дена, вече нямах търпение, много ме тормозеше това чистене всяка вечер.
Къпем ведънъж на ден, косата през ден. Слагам шампоан само на дупето и косата. Бяколко пъти след много голямо аки и излизане по гърба, сме мили допълнително, но иначе ползвам кърчички.
Да ви попитам след баня всяка вечер сменям дрешките. Почти винаги са чисти. Вие колко често ги сменяте. Чудех се като са чисти връхните, дали да не ги използвам пак и да сменям само бодито.

Крем ползвам Бепантен и съм много доволна. Малко се зачерви дупето и пробвах Бочко, с баткото много помагаше , но дупето нито оправи нито се влоши, тогава пробвах Бепантен, имах мостра от родилното и веднага се видя подобрение. От тогава ползвам само него.

И друго се сетих косата на бебка е много мазна. След баня като измия косата в началото е добре и точно до един час все едно не е къпана. Четох че може да се получи от хормони получени от майката накрая на бременността. Има ли други бебчета с такава мазна коса?

# 18
  • Мнения: 20
Здравейте бъдещи и настоящи мами! Честито на всички които вече си гушкат бебенцата, а ние които още сме в очакване като гледам май малко сме останали  Wink Вълнувам се... Утре ми е термина, а днес сутринта имах леки болки и странно кафяво течение. Сега нищо, но възможно ли е раждането да започва  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 339
Мерси за новата тема!
Тази нощ се роди нашата Габриела. 3300 и 50см. Преносих я 8 дни. За мое щастие процеса тръгна сам, въпреки че ме приеха в рискова бременност. На разкритие от 7 см ми пуснаха системата.
Бая си ме боля. Мислех че деяна повече на болка.
 Късмет на всички, на които им предстои!

# 20
  • Мнения: 138
Браво,честито на мама слунчогледка.Живо и здраво момиченце.И аз влизам утре със точно 7 дни преносване.

# 21
  • Мнения: 50
Здравейте и от мен ,благодаря за новата тема ,ние също сме все още 2в1 и вече много ми тежи искам да го гушна вече и да се поуспокоя  ,но явно мъникът не е на това мнение Simple Smile.Честито на всички мами да са Ви живи и здрави сладурите .Е толкова от мен ,не успявам често да пиша ,но поне се опитвам поне да ви чета .Хубава вечер Simple Smile)))

# 22
  • Мнения: 234
Да ти е жива и здрава Габриел, слънчогледка!

# 23
  • Мнения: 61
Здравейте мами, на 24.11 в 10.25 се появи и нашето слънчице Самуил, 3220 гр 50 см. И двамата сме добре. Родих естествено и с два шева. Много съм доволна от екипа в болницата, всички бяха чудесни и ме подкрепяха. Безкрайно съм щастлива, че и таткото присъстваше, беше ми невероятна упора. Той сряза пъпната връв. Леко раждане на всички, които са още 2 в 1.

На всички родили честито, бъдете живи и здрави и бързи възстановяване. На мамите, които все чакат леки раждане! Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 477
Честито на новите мами bouquet, да са живи и здрави бебенцата Hug. Бързо възстановяване на мамите, и бързо наддаване на бебоците.
На всички, които все още чакат пожелавам търпение и късмет, знам как се чувствате Peace
Ние все още сме в болницата, на мен ми махнаха днес конците, а бебчо е на антибиотик още няколко дена Confused

# 25
  • Мнения: 919
Честито на новите мами! Да са живи и здрави бебоците!
Как са при вас лохиите? При мен вървят вече 17-ти ден и все така слабо. Питам, защото след аборта миналата година имах доста силно кръвотечение, не като сега. А може би след секцио е различно и е нормално така. Днес най-сетне махнах и последната лепенка. Гледам, че почвам да се беля около белега. За колко време минава това падане и белене на коричката? Ако може миналите вече това преди да кажат.
Моята бебка често хълца, също както беше и в корема. Много често не иска да се орига след ядене, което малко ме притеснява. Седя и я гледам след това да не върне нещо. А настрани не й харесва да спи, започва мрънкане и рев, докато не я обърнем по гръб. Вече няколко нощи спи така. Първата нощ почти не спах от притеснение, но сега гледам, че всичко е наред. А тя спокойно си върти главата накъдето иска още от първата нощ вкъщи, когато бях забравила за възглавница, която да й пречи да се върти по гръб.
Хубав ден, момичета!

# 26
  • Мнения: 138
Момичета,аз вече съм в болницата .Следобяда ще ми направят обременяващ тест,да се види как понася бебчо контракциите и утре сутрин ме мятат по сериозно.Доки каза ,че понякога този тест стига,бебчо да тръгне сам.Стискайте палци.

# 27
  • Мнения: 919
Стискам ти палци, Гери! Всичко ще бъде наред и скоро ще гушкаш своето същровище. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 27
Привет момичета, честито на новите мами, а на очакващите късмет и пухкави бебчета на финала. Аз го мия след акане, но понякога ползвам и мокри кърпи.Бебчо сам си иска да цока на 2.5 -3 часа. До скоро, че ревем

# 29
  • Мнения: 590
Честито на мама likeme? , Слънчогледка и ФИфи. ДА са живи и здрави бебоците а на мамите бързо възстановяване. Късмет на мамите в очакване и леко раждане.  Гери, стискам палци.
Ако на някоя предстои секцио, не се притеснявайте, всичко минава и заминава. Най-гадно е  първия ден. После със всеки изминал час ще се чувствате все по-добре.
Бебоче, аз вече съм 10 ден след операцията, на мен също лохиите са ми слаби. Даже един ден изобщо нямах, на другия тръгнаха, ама едвам-едвам. Аз още в болницата питех лекарите, казаха, че е нормално и няма проблем.И моята бебка много хълца и има много колики. Изпи 1 шише еспумизан, няма никакъв ефект. Днес ММ ходи до педиатърката, та тя е казала, че почти нищо не помага. Явно трябва да мине този период.
Аз да се оплача, беба не иска да суче. Виси ми на гърдата с часове ме ползва явно само за залъгалка. Днес взехме кантар да я мерим, след 1 час сукане я мерих-10 грама  я измери повече. После се изцедих, за да видя дали има кърма, че и тя е кът, оказа се, че има 50 грама.  Но всеки път е различно, веднъж 50, друг път 30/ от двете гърди общо/. Утре и в неделя ще я меря пак. Явно ще трябва на всяко ядене да изцеждам и да давам от шише, но докога ще издържа така-незная. Целият ден ми минава в цедене и кърмене. Добре, че ММ си е вкъщи сега и ми помага много, но като тръгне на работа няма да мога да смогвам.
Мамите, които дават АМ, по колко давате? Ние сме на 10 дни, аз давам около 80 милилитра. В болницата казаха, всеки ден да увеличавам количеството с 10 милилитра, докато стигне 100, после до края на месеца задържам това количество, но на кутията на  ХИП пише по 70 милилитра до края на 2 седмица.
За къпането- къпем я вечер, през деня ползвам покри кърпи за почистване.  До преди два дни не и беше паднал пъпа и трябваше да я пазим.
Иначе кожата и е много суха, мажа с Бюбхен олио по 2 пъти на ден. Направо се лющи по корема и крачетата.

Общи условия

Активация на акаунт