Нова среща се задава,седмицата тя огрява!3.04-9.04

  • 4 396
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 480
БЛАГОДАРЯ на всички ви за милите думи!Няма повръщане не е сънлива и май детенце е наред само дето аз още не мога да се съвзема.Права си Катнаден че не можем да ги опазим от падане за всичко си права но туй пусто мое сърце все е свито -да не се удари  да не подне и т.н.Знам че прекалявам със загрижеността но характер или може би нещата през които съм минала.Ей успяхте да ме успокоите!Дето вика мъжът ми каквото кажат съфорумките го приемаш а аз че казвам същото на мен не вярваш.Светна ми деня да знаете!Целувам ви виртуално.

# 16
  • Мнения: 3 537
  bouquetЧестит празник на рожденничката!Да е жива и здрава! Grinning Aidi4ka да не се притеснява,почти всяко дете е падало.Миналия месец моя позната се спънала и си изтървала бебето-нищо му няма. Wink

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имам една молба към gele73 и aidi4ka - моля ви, напишете в подписа възрастта на децата си. Аз срам не срам ще призная, че забравям някои неща, и ако в публикациите не намеря нищо или просто не ми се рови, малко трудно се ориентирам понякога.
catnadeen, аз за малкия ще се притеснявам може би поне до втората му година, или дори до по-късно, докато установя,че не само няма физически проблеми, но и социални. Какво да се прави - параноя. Ясно ми е вече,че с грубата моторика всичко е наред, сега го гледам под лупа за фината. А и голямата кака на тази възраст ми казваше няколко думи,изобщо беше по-контактна,затова сравнението не ми харесва. Напълно съм наясно, че децата са различни и е много рано да правя изводи, ама като си имам проблем с Наталия, как да съм спокойна.
aidi4ka,нищо страшно няма, щом детето е спокойно. И моите са падали по няколко пъти,  малкия след четвъртото падане, за да не се случва повече, направо го паркирах на земята и там беше по цял ден. Това пък му помогна по-рано да пропълзи и проходи.

На Марго - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!

# 18
  • София
  • Мнения: 9 860
Любознателна,още сутринта свърших тая работа с подписа и възрастта.Явно съм ти прочела мислите.

# 19
  • Мнения: 462
Спорна и успешна седмица и от мен!
Много приятни емоции и всичко лошо нека е зад гърба ни Simple Smile
И
Честит рожден ден на рожденничката и от мен Simple Smile
С пожелание за попътен вятър в живота!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Успешна седмица и от мен!!!
Честит рожден ден на Марго!!! newsm59

И аз само се притеснявам за Дара и това си мислех, че до 2-2,5 години все ще се заглеждам

Поздрави

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, сигурна съм, че малкия е на ред. Знам и за страха и аз съм същата с бебето сега. Но пък едно е ясно - помниш ли колко пъти си писала, че за какат ти е било ясно, че нещата не са наред още отрано? А за малкия те усещам, че имаш вътрешното усещане, че всичко е ок.
Мен само ме е страх от тази диагноза "хиперактивност4 - щото тя наистина се хваща в по-късна възраст, но мисля, че аутизъм и др подобни биха се проявили - а ти вече имаш за жалост перфектен опит - затова съм убедена, че би могла по-добре от лекар да сложиш диагнозата.

Аидичка, и аз усещам, че тук някак се успокоявам по-бързо. И ми е напълно ясно защо толкова сепритесняваш - просто се ОПИТВАЙ да не се притесняваш, ясно е че парен на каша - водата духа!

# 22
  • Мнения: 4 414
И аз само се притеснявам за Дара и това си мислех, че до 2-2,5 години все ще се заглеждам

ако е само до 2-2,5, добре ще е  Wink
аз май съм смахната за цял живот Embarassed ако ви кажа какви страхове ме гонят от време на време, ще ме пратите на психиатър, сигурно...затуй си мълча Sunglasses

# 23
  • София
  • Мнения: 1 333
Успешна седмица и от нас !!!
Нека пеят птичките и зеленеят тревичките, а ние с дечицата се разхождаме из градинките и да се радваме на хубавото време!!!

Честит рожден ден Марго!   bouquet
Здраве, щастие и спокойствие ти пожелавам!

Айдичка, мила сега прочетох какво ви се е случило и много се радвам че малката е добре и ти си се успокоила. И аз като теб имам повече вяра на майчетата от форума, отколкото на съпруга си или на J.P -то.
С нов интернет доставчик сме и не мога да си подкарам кюто... ще опитам отново и дано успея да ти пиша там, че става по-бързо ...

Чакам с нетърпение съботният ден, за срещата с Вас ...

# 24
  • София
  • Мнения: 9 860
Ееех,тези притеснения!За моите "скромни" 26 години май доста се понапатих.Винаги в такива случаи се сещам за майка ми.Брат ми беше с много тежка астма,получаваше пристъпи през 2-3 дни,ама пристъпи...Спомням си как майка ми казваше на баща ми,че докторите едва са го спасили и този път.Тогава нямаше помпички.Като стана на 12г отведнъж пристъпите спряха.Днес той е на 24,да е жив и здрав,и няма помен от астма.Когато той оздравя,майка ми отведнъж рухна-припадаше,получи два леки инсулта на 32г.Докторите казаха,че докато е имала сериозни проблеми се е била стегнала,а после отведнъж се отпуска.Та тя беше доста зле тогава.И до днес ми повтаря да приемам по-леко нещата,да мисля позитивно,че да не стане и с мен така.Но знае,че няма как да стане.Все мисля глупости,чета ,втълпявам си.Но така поне знам,че няма да пропусна нещо важно.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 884
Майчета, наскоро обсъждахте детските ортопеди, но не можах да отсея от многото инфо кой е кадърен специалист според вас. Моят син има силно изразено плоскостъпие, което не отмина с възрастта, а вероятно се задълбочава, тъй като напоследък се оплаква от умора в крачетата и не иска да ходи продължително време. Не може и да тича хубаво, което според мен е свързано със същия проблем.
Кажете ми при кой детски ортопед да го заведа...
Преди няколко месеца го водих в Горна баня при Алексиев, каза ми, че до 3 год възраст не се предприема нищо, а след това, ако плоскостъпието му създава проблеми ( както е в нашия случай ), се слагат стелки и се прави гимнастика. Искам да чуя някое друго мнение, за да взема правилно решение за крачетата на сина ми.
Моля ви, посъветвайте ме към кой детски ортопед да се обърна за помощ.

# 26
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
gabiplus , според мен Алексиев ви е дал добър съвет. Тукашното светило е д-р Янакиев, който намира изход само в операцията. Освен това беше готов да ни оперира(не само за плоскостъпието,ами и за стъпването на пръсти),а Наталия не само,че започна да ходи по-добре,ами и с едното краче започна да стъпва пета - пръсти.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 884
Любознателна, какво имаш предвид с думите, че Наталия е започнала да ходи по-добре- с времето нещата са се пооправили от самосебе си или сте взели някакви специални мерки по съвет на местното ви светило?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 356
Gabi, аз го харесвам Алексиев. Ние сме ходили при него на преглед навремето, когато мислех, че малката има тортиколис, и ми се видя доста компетентен. Млад е, но мисля, че е кадърен и с амбиции за развитие.   Simple Smile Предполагам, че е прав.

Айдичка, и моята е падала, единия път доста си изкарах акъла, защото лежеше по гръб на пода, и не я бях видяла как е паднала, но порева, порева и заспа. Беше към 23ч, затова не хукнахме към Пирогов, каквато съм паника, но на другия ден тя си се държеше съвсем нормално. Така, че няма страшно, случва се да паднат децата, то господ ги пази.  Hug

На Марго - Честит Рожден Ден - и късмет и здраве   bouquet

За нас да кажа - имаме напредък. Белослава започна да се изправя в леглото си, откри системата за сядане с преминаване през коленца и дори си мести крачетата като я държа да ходи. Не стои сама права обаче, още не може да пази равновесие, но се надявам скоро да е. Единствено не ми харесва, че се изправя като изпъва двата крака, а не като извади единия и стъпи на него. И като ходи лявото краче го обръща на страни, навън  Confused Притеснявам се, макар че рехабилитаторката каза, че ще се изчисти. А като споменах думата ортопед вкъщи вече побесняха, казаха че аз съм за доктор, а не детето. Раздразниха ме, защото и за гимнастиката никой не ми вярваше, че има нужда, а после: ооо, защо не тръгнахме по-рано...

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
gabiplus, доколкото ми е известно, сводът се оформя до четвъртата година. Наталия още си е с плоскостъпие, но не изглежда така страшно като преди. Оправи се от самосебе си. ПРи нея се дължи и на спазъма на мускулите от задната част на крака. Без специална гимнастика се получи.
Denat  , радвам се за малката. И двете ми деца най-напред се изправяха без изнасянето на крака, с изнасяне стана по-късно (за първото нямам спомен, а и не съм обърнала внимание)

Общи условия

Активация на акаунт