Нова среща се задава,седмицата тя огрява!3.04-9.04

  • 4 410
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 271
здравейте да се включа за малко докато чакам Радост да стане да хапне
имам си снимки в албумче - да се похваля
първо - снимките дължа на Denat и нейната чаровна Бела - вчера ни бяха на гости и с тате и се снимаааааааахме докато апарата каза - "нямам повече акъл за тая работа" - Дени благодаря ти пак.   
 bouquet  bouquet  bouquet
второ - да ги има снимките в албумче се дължи на бате Пепи на Teddyvas. Много го бива да знаете
 smile3501 smile3501 smile3501
а ние сме добре растем и ще излизаме вече на разходка - Мая ни даде количка 
newsm51 newsm51 newsm51
за това че Теди не е на снимките - той беше на градина но следващия път като има сесия за снимки с леля Дени непременно ще е удома и ще го видите колко е пораснал.   Heart Eyes
за събота се надявам всичко да е наред и да ви видя 
baloni          love001               smile3534
до скоро

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 15:17 от kuneto

# 61
  • София
  • Мнения: 4 884
Светле, искам да ти кажа, че всички сте много хубави на снимките, а за Радост просто нямам думи колко е красва. Пу пу..Със сини очички и сладко носленце..

Абе, Дени, да взема да ви поканя с Бела на гости и на нас да направите такива снимки...

# 62
  • София
  • Мнения: 4 412
Светле, много е сладка Радостл Да ви е жива и здрава!

Благодаря ви за разясненията. Не знам дали не ми става нещо от хормоните, та така съм психо. Вярно е че изпълнява някои команди, любопитна е и съобразителна, реди рингове и пуска топки в дупка /това са най-големите й интелектуални успехи/. Обаче много се сърди като не получи нещо, в парка децата на нейната възраст си седят до майките, тя ходи постояно, като види нещо интересно рева, а то обикновено не може. Тя сега се вижда и учи да общува с други деца, не знам от това ли е, но определено другите деца си кротуват, Дара само ходи и ги преследва за играчки. На вън е постояно нервна,  има много забрани и сега се уча как да и показвам какво може и какво не. Малко ме е страх да я заведа на невролог, защото и аз не знам какво да обясня. Днес си купих книгата "Какво те чака през втората и третата година на детето" и от набързо прочетеното, изглежда изостава в говора.  Много ми е трудно да определя и какво е говора /честно чувствам се като куку/, защото тя ломоти, долавяли сме стандартни неща за децата на нейната възраст, но дали са осъзнати... най-голямото постижение, че няколко пъти ни се причува, че казва "Како това" - в отговор на майнунското поведение на баща й. Много съм объркана, но трябва да отивам да свърша работа.
Хаде, щастие на всички!

# 63
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
bim bam,Ние ще пътуваме от Люлин.Ако сте само вие с малката в нашата кола ще има място.Заповядай! smile3521

Благодаря сърдечно!!!  Hug
Ще се възползвам  Wink Ще ти пусна координати на лични, да се чуем като пристигнем.

# 64
  • Мнения: 1 520
Здравейте, майчета.
Чета си ви редовно, но нещо напоследък не ми се пише. Сигурно ще да е от пролетната умора.
Понеже прочетох за логопедична детска градина, тук ви пускам един сайт, който намерих. В центъра е градината, от снимките изглежда прилична.
http://www.logopedbg.com/

Светле, пу-пу, бебето Радост голяма красавица.  Grinning Оправдава и името. Да е жива и здравичка. И радва и баткото много.  Simple Smile

Ние, и ние сме на логопедска вълна. Сега с това направление 7, са ни пуснали по 10 процедури при логопед и психолог. Теди много се кефи - сам влиза, настанява се, домашно носи и за вкъщи.
tigonew, защо не я заведеш на консултация с логопед. Мисля че те правилно бих определили как се движи за възрастта си. Ако не искаш да я пускат на процедури, т.е. на такива часове, поне могат да ти дадат насоки. Аз сега се убеждавам - то комуникацията е чрез игрите (това ясно) и въпроса е каква играчка ще предложим на детето (а и най-простите имат своята функция).  И после като им говорим и обясняваме. Ние също през деня се гледаме сами. Гледам постоянно да говорим, но ние сме и малко по-големи -  2г. и половина вече.
Той примерно не спира да мели с устата, но не толкова ясно. Пследните месеци много се активизира, но това е породено и от самостоятелността, която има вече когато смело ходи навсякъде сам. Но пък иначе всичко разбираи се ориентира бързо. Това го похвалиха и психоложката - няма "проба-грешка", оглежда се и се ориентира правилно. (Това за да се похваля от хубостника. Blush )
Аз и не се притеснявам много, защото и аз съм проговорила много късно, седмица след като съм тръгнала на градина с цели изречения съм "запраскала" думите.  Grinning

Но според мен я заведи, ще получиш отговори за себе си, ще получиш и полезни съвети как да я провокираш.
 Мами, извинявайте, че не пиша редовно. Дано се сещате и за нас, въпреки мимолетните ни появи.  Sad , но ... понякога ни наляга душевния дискомфорт, пък пусто и аз давам да ме завладее.

Поздрави и целувки на всички.   bouquet


# 65
  • Мнения: 882
tigonew, Вие сте по-малки. Аз също се притеснявам, че говорим само баба, тате, мама, бате и бръм и толкова. Ела обаче да видиш, как тропаме с крак и как надаваме вик, ако нещо не е по угодата й.
Ради, изпълнява команди само, ако иска. Това не означава, че не разбира. Даже съм се изумявала, как разбира абсолютно всичко.
Децата си имат характери и по различен начин реагират на всичко около тях.  Затова много често майки казват-"две деца еднакво съм ги гледала и възпитавала, а те са толкова различни".
Не се притеснявай. За какъв невролог говориш?

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Светле, малката е невероятна красавица. Да сте живи и здрави! Много щастие желая

# 67
  • Мнения: 2 543
Здравейте, мили момичета!
Все не ми остава време да пиша, а само чета и ви се радвам! И сега нямам време, ама вече реших, че не може така.
Накратко - вчера бяхме на очен лекар. Похвалиха много Йоан, а и нас покрай него. Засега всичко е наред. Откакто Йоан е с очила взе да си криви и двете очи, а не само едното и тя ни обясни, че това било добре. Така че - продължаваме! Иначе тази седница сме си у дома, защото в яслата рехабилитаторките имат пролетна ваканция и учим у дома (е, къде учим, къде беснеем...). И това е!
Моята приятелка с бебето (нали помните) ще ходи на гимнастика, все пак. Не предишния реглед лекарката беше казала, че изоставането не е голямо и иска да види как ще е след още един месец, в който приятелката ми трябваше да й помага да се обръща. Само че, след този месец д-р Радославова казала, че не вижда никаква промяна нито в рефлексите, нито в нищо и ги пратила на гимнастика. Диагнозата е ЦКС - I- ва степен, като лекарката им обяснила, че 75% процента от тези случаи се оправят сами, но все пак тя препоръчва гимнастиката.  Ще я правят горе-долу до около годинката (докато се изправи и почне да ходи). Полагат им се 5 дни в месеца (вие това го знаете) и през останалото време, моята приятелка щяла да го прави у дома.  newsm78 Тук вече следва и моят въпрос - може ли тя да се научи и да ги прави сама на бебето или все пак вие бихте препоръчали, ако имат възможност да ходят в болницата. Знаете, че това освен финанси, отнема и много време. Кажете, как бихте постъпили вие, като имате предвид, че все пак явно случаят не е толкова тежък. Thinking Благодаря ви предварително!  bouquet
Светле, Радост е радост за очите! Много целувки за нея и баткото! Heart Eyes

# 68
  • София
  • Мнения: 2 356
Йепе, адднах те към ICQ за да ти обясня по-подробно за направленията. Щом лекарката е казала, че случая не е тежък и ще е достатъчно 5 дни в месеца, сигурно е така. В болницата задължително рехабилитатора обучава майката как да прави гимнастиката в къщи. Тя трябва да я прави поне 2-3 пъти дневно. Струва ми се обаче, че в началото майката ще е шашната и ще й е трудно да запомни упражненията за 5 дни. На мен поне в началото всичко ми изглеждаше много сложно, още повече че бебето се дърпа и реве и за несвикнал човек е трудно. Защо са й казали обаче 5 дни... Какво направление е донесла майката? Ние носим направление за физиотерапевт, което осигурява 5 дни в месеца. От темата ДЦП разбрах, че направление за специалист (невролог/ педиатър) може да даде по още 5 дни. Този специалист има право да пусне вътрешен талон за физиотерапевт, който назначава процедурите. Тези вътрешни талони обаче са ограничен брой за тримесечие и като ги поизчерпат не можеш да се възползваш. Затова в болницата не обясняват подробно за тази възможност. Може все пак приятелката ти да говори с лекуващата ги (в случая Радославова) и да я попитат няма ли някаква допълнителна възможност за направления. Дано да се оправят, защото в началото поне да походят по редовно, за да може тя да научи упражненията. Ние напр. гледаме да не прекъсваме и правя какви ли не комбинации от направления и платени процедури (а, от 1 април цената на гимнастиката в болницата се вдигна на 15 лв), което ни струва доста финанси, но е за доброто на детето и все пак няма да е задълго. Ако приятелката ти има ICQ и иска, можеш да ми го пратиш, ще й обясня каквото мога, защото знам, че в началото, докато не виждаш още напредък ходенето в болницата е доста стресиращо, а и човек се обърква и шашка от всевъзможните правила, които имат там. Все пак смятам, че няма страшно - детето ще се оправи, само да имат вяра.    bouquet

# 69
  • Мнения: 3 743
Привет и от мен  bouquet
и аз чета всичко, но нещо не ми се пише...
Марти е във ваканция, а аз само един ден успях да му отделя за забавления Confused имам много работа и все е с мен горкичкия. Е, не , че се оплаква особено, но все пак...чувствам се малко виновна Rolling Eyes
Светле, малката е много сладичка и искам и аз да я нагушкам Hug
elinger, скоро се сетих, че не сме пили отдавна кафе Wink
radini, отдавна не си писала, как е Ради
Denat, да цункаш Белослава от мен Hug
Наде, мамо Иги, Сети, Йепе,  bim_bam, yosarian,  tigonew, gele73, PetiaK,  ljuboznatelna, gabiplus, teddyvas, Stun, agneshka, Maia Stoitseva, Reza, Кремена, Искрица, Нанди (дано не съм изпуснала някоя мама Embarassed Hug),  поздрави на всички и пожелания за много хубави поводи за усмивки  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 543
Дени, много ти благодаря!  bouquet Аднах те и ти пратих на свой ред рикуест (как звучи само Crazy). Утре ще гледам да те засека! Приятелката ми няма ICQ и И-нет, та аз ще съм й връзката със света! 

# 71
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Йепе, за твоята приятелка - не зная дали в болницата ги обучават? Аз водих Наталия в един център към немска фондация, където това беше задължително. Масажа се заучава лесно, но с упражненията е малко по-трудно, добре е да ги направи и пред физиотерапевт, за да я корегира ако се налага. Иначе препоръката беше да се правят 4 пъти на ден.

# 72
  • Мнения: 4 414
Светле, малката е страхотна просто! да ви радва много!

Ния пак е болна и не е на ясла:( кашля цяла нощ. сега се върнахме от лекар - много хрема...задна...и се стича в гърлото и я дави...дадоха ни капки за нос и сироп за кашлица и Зиртек за подсушаване на лигавиците...май пак ще пропуснем срещата  Cry

Йепе, при Чавдаров ги обучават. не е сложно, макар че в началото, като си ошашкан, изглежда супер трудно. аз предпочитах да ходим, за да съм сигурна, че поне веднъж и ги правят както трябва. ако можехме да си го позволим, бих предпочела само професионалист да се занимава с нея... ама не можехме Wink иначе и на нас ни казаха, че най-добре по 4 пъти на ден да се правят, ама според мен това е абсурдно...все пак това дете трябва и да я де и да спи и на разходка да излезе....никога не съм успявала 4 пъти на ден да и правя гимнастика...сутрин ходехме там, а следобед и вечер/когато сколасам/, аз ги правех вкъщи...

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 10:31 от agneshka

# 73
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравейте отново. Моето синче пак е болно, пак вирус, отоларингит направи. Две нощи будувам и го дебна да не тръгне да прави кризи и да се задушава, тъпча го със сиропи и капки, дано успеем да се разминем с антибиотика, че доскоро пак се трови... Баща му пък е с бъбречна криза, а аз съвсем  Crazy Аман от болести... А иначе нито е с Т, нито е отпаднал, но кашля като магаре и ме побърква, че не го пускам да играе с децата... Много ми е жал за него, хич не съм свикнала да го гледам болен  Cry Вече се замислям за нещо имуностимулиращо, досега нищо не сме давали освен витамини, но той и почти не беше боледувал, ще ми дадете ли някакви съвети? Днес ще питам и педиатърката ни и ще се поразровя в Здравния, там май преди се е обсъждала подобна тема  newsm78
Йепе, радвам се за Йоанчо, че са казали, че са добре очичките.
s_vasseva , има още 3-4 дена от ваканцията, така че може да се "отчетеш" пред детето и да му намериш нещо интересно и забавно  Simple Smile
kuneto, бебе Радост - много е хубава, пу, пу, пу, да ти е жива и здрава!

Агнешка е писала докато и аз писах, те нашите деца все едно се наговарят с  тези болести, все по едно и също време напоследък  Confused, да оздравява бързо малката чаровница и никакви болести повече!

Последна редакция: чт, 06 апр 2006, 10:40 от PetiaK

# 74
  • Мнения: 4 414
Пете, това май е последица от грипа Sad Ния също кашля като магаре...
и аз се замислям за нещо имуностимулиращо newsm78 вземаше Ехинацея, ама сега май ще я сменя с някакви комбинирани витамини...една наша леля - лекарка много ни похвали имунобор-а, но каза, че трябвало поне 3 месеца да се пие, за да има ефект...та не съм решила още...
дано бързо се оправят мъниците Praynig
и на вашия татко бързо оздравяване!!! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт