Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 45

  • 69 430
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 5 193

Някакви предложения за декорации,без намесата на бормашина?Мозъкът ми е като сварен(това да си бременна е по-зле от да си влюбена Simple Smile )
Хич не си падам по голите стени,особено в бяла стая.

Ами, остават ти стикери или висящи банери, mobile clouds, филцови топчета , нанизани на дебел конец и опънати , като гирлянди ...Всичките ги имаме в нашата детска, само филцовите топчета, които моите деца припознаха за планети, и ги пръснаха бързо не успях да запазя, другите си висят и подменям периодично или тематично-при РД, Коледа и тн
https://www.etsy.com/listing/125819970/easter-felt-ball-garland
https://www.etsy.com/listing/224273043/mobile-cloud-fabric-drops … ;ref=sr_gallery_3

Ето за пример :
Скрит текст:


# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 2 932
Г-це,златна си  Hug !
Точно такива облаци бях гледала в някакви декори и после не ги открих.
Ще помисля дали да са филцови топчета или моите гирлянди сърца.Така или иначе всичко ще е хоум мейд Simple Smile
Стикерите от известно време съм ги разлюбила,не знам защо.
Пък пак ще атакувам мъжо за съгласие поне една картинка да сложим.Имам едно голямо голо платно за рисуване и ме сърбят ръцете да го изрисувам.
 Бибоче,моят съвет е да отделиш месец и да нахвърляш от къде какво да купиш.Чисто образно да изградиш някакъв интериор.Всяко нещо на парче и на промоция няма да се впише общо в цялата картинка.Ако можете и да направите сами,това-онова,и да се спести поне малко от майстори.
Моите бюджетно озаведени апартаменти излизаха горе долу такава сума.Купувала съм уреди втора употреба.Евтини плочки и ламинат,боядисани врати,комплекти за спалня по 500лв .
Аз бих казала ,че не бих взела плочки за баня,само защото са 2лв по-евтини.На 20кв. плочки ще се спестят 40-50 лв,но като знаеш  колко години ще ги гледаш....Не се сменят често.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 5 193
nelina_london, сетих се и за хартиеното тиксо...Ако детето има вече свое творчество, или пък ти самата си и избрала някои детски принтове/ваши снимки , щом мъжът ти не иска да дупчи стените (да знаеш, че и у нас е така, всяка дупка с дрелката е с поне 100 доказателства, че наистина е наложима) можеш да ги "закачиш" с това шарено хартиено тиксо . То е слабо, държи по стените, но не отлепя после мазилката .

# 708
  • Перник
  • Мнения: 4 871
Здравейте, следя темата от известно време, защото ми предстои обзавеждане на къща.
За тапетите за баня - имам 10-годишен опит с такива - чудесни са за места, които не се мокрят директно. За места, където директно попада вода върху тях - категорично не - плесенясват, променят си цвета, отлепват се, независимо от силикона по ръбовете и това, че са минати с Ц200 отгоре  Naughty

# 709
  • София
  • Мнения: 177
За shhhh... , ако още си търси тюркоазени топки за елха:

http://www.vivre.bg/p-552009/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D0%BB%D0%B … 8_matte_turquoise

# 710
  • Мнения: 1 135
Здравейте! На мен ми предстои освежаване на спалнята, досега винаги стените са били бял латекс, поради липса на въображение Laughing.Заради мебелите отново ми трябват бели стени, но искам да направя нещо по-хубаво, в смисъл едната стена някакъв бял тапет, другите две бял латекс или ...Има ли например някакъв по-шикозен латекс, например перлен или знам ли.. Thinkingтрябват ми бели стени и това е, с какво да разнообразя се чудя?

# 711
  • На брега
  • Мнения: 1 482
Скрит текст:
nelina_london, сетих се и за хартиеното тиксо...Ако детето има вече свое творчество, или пък ти самата си и избрала някои детски принтове/ваши снимки , щом мъжът ти не иска да дупчи стените (да знаеш, че и у нас е така, всяка дупка с дрелката е с поне 100 доказателства, че наистина е наложима) можеш да ги "закачиш" с това шарено хартиено тиксо . То е слабо, държи по стените, но не отлепя после мазилката .

И аз точно за тиксо си помислих Peace!
Има едни нелоши български принтове на съвсем достъпни цени (може да ги знаете)... Ако на някой няма възможност да разпечатва.
http://cush.be/posters

# 712
  • софия
  • Мнения: 9 590
Их, да ги беше пуснала по-ранко сабале... Поръчах си две постерчета малки на Сам Тофт за 40лв.
Розамунда, мерси!

# 713
  • Мнения: 4 293
.. Thinkingтрябват ми бели стени и това е, с какво да разнообразя се чудя?
с хубави картини.

, но не знам дали би се вързал с по-модерен тип мебели. Като цяло тепърва се ориентираме какво ни харесва, какво искаме, кое как да разположим.

не пипай паркета, той отива на всички стилове. Дай пример за модерен стил жилище, някакви снимки от нета.

Госпожице Д, много те бива!
Титина, честото!

ще чета после по подробно от начало Hug


# 714
  • София
  • Мнения: 9 141
не пипай паркета, той отива на всички стилове. Дай пример за модерен стил жилище, някакви снимки от нета.
Ето това например:

или това






Като цяло ми се иска да е по-изчистено - с близко до бял цвят за стени и някакви акценти примерно възглавничка, лампа, десен на пердето в някакъв цвят  newsm78.
Все още се ориентирам и аз  Embarassed.
Доста ми харесва скандинавският стил  Peace.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Има едни нелоши български принтове на съвсем достъпни цени (може да ги знаете)... Ако на някой няма възможност да разпечатва.
http://cush.be/posters

Ауу, много благодаря. Трябват разни такива, да отвличат вниманието от шедьоврите ни в малкото аквариумче ...
После ще пусна малко материал, и без това темата леко спи тия дни  Laughing

Госпожице Д, много те бива!

Мерси  Heart Eyes...ам в кое?  Laughing

# 716
  • Мнения: 6 398
Къщата в Банкя, която вече ви бях пускала, публикувана в Dezeen! http://www.dezeen.com/2015/12/14/dontdiy-black-wireframe-stairca … artelie-bulgaria/ thumbsup

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 01:24 от Barbabeau

# 717
  • София
  • Мнения: 16 219
Стълбите, ах, стълбите! И таванското е много хубаво.

# 718
  • Мнения: 104
Стълбата е мн. красива, но дали е удобно да се качваш по нея? Единият крак вдясно, а др. вляво на следващото стъпало...Нещо зиг-заг се получава.

# 719
  • Мнения: 6 398
Стълбата е мн. красива, но дали е удобно да се качваш по нея? Единият крак вдясно, а др. вляво на следващото стъпало...Нещо зиг-заг се получава.
Да, точно така. Това е много разпространено решение за стълба при по-късо пространство на разположение. Пести се половината от мястото. Wink Не е удобно като нормално стълбище, но има ритъм и се свиква бързо.

Общи условия

Активация на акаунт