Смяна на АГ в 9 месец

  • 1 032
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте !
Искам да знам мога ли да си сменя АГ в 9-тия месец,понеже няма да раждам в града,в който ми водят ЖК . Личната ми лекарка беше казала,че направлението се дава само веднъж и не знам дали изобщо е възможно .

# 1
  • Мнения: 344
Да, възможно е. Веднъж се дава направление за избор на специалист, проследяващ бременността, но после може да се направи издаде направление смяната му.
А защо трябва да го сменяте? АГ-то издава направление за раждане, което важи на територията на цяла България.

# 2
  • Мнения: 52
Водя се на ЖК в София,но понеже няма да раждам там и искам да сменя АГ,защото се намирам на 600 км и няма да имам възможност да пътувам за всеки следващ преглед,а не знам и колко често ще ме вика на преглед . Другото ,което ме притеснява е дали от новия АГ,ще мога да си взема болничен 45 дена преди термина

# 3
  • Мнения: 344
Да, може. Ако работи по ЗК, може да издаде болничен за 45 дни преди термин. А щом сте в 9 месец, той не е ли издаден вече? Иначе, от стария лекар трябва да си вземете всички изследвания, правени по време на бременността, обменна карта и евентуално направление за раждане, ако вече е издадено. Ако не е, новият лекар би трябвало да го издаде, както и болничния.
А посещенията в 9 месец са всяка седмица, но има и лекари, които ги правят на 2 седмици /и по-рядко/. Зависи от специалиста и начина, по който протича бременността.

# 4
  • Мнения: 52
На 17-ти трябва да ми бъде издаден болничният . Още малко и съм в 9-тия месец . Благодаря ти много !

Общи условия

Активация на акаунт