Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 13.

  • 54 048
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 123

 Да,за сега знам ,че се налага и ще го направя,но ме стресира мисълта ,че цял живот ще трябва да живея в такива ограничения.Да не мога да изям една филия бял хляб,или някога навън да не можеш да хапнеш нещо от сорта на пица,нищо сладко....

# 736
  • Мнения: X
Няма да е чак никога.  Hug вкарай нещата сега в норма, а пък по-натам ще си позволяваш по нещо, ако ти се дояде. Но ще видиш, че с времето вкусът ти ще се промени и самата ти ще усещаш много по-лесно сладкото и от малко количество ще ти става достатъчно сладко. Успокой се и повярвай, че всичко е за добро.

# 737
  • Мнения: 123
Няма да е чак никога.  Hug вкарай нещата сега в норма, а пък по-натам ще си позволяваш по нещо, ако ти се дояде. Но ще видиш, че с времето вкусът ти ще се промени и самата ти ще усещаш много по-лесно сладкото и от малко количество ще ти става достатъчно сладко. Успокой се и повярвай, че всичко е за добро.
Благодаря ти за куража !  Hug Hug Hug

# 738
  • Мнения: 54 718
Тони, след време сама ще се чудиш как си яла тези храни, които мислиш, че ще ти липсват!
От опит ти казвам! Hug

# 739
  • Мнения: 123
Тони, след време сама ще се чудиш как си яла тези храни, които мислиш, че ще ти липсват!
От опит ти казвам! Hug
Много ми е крайно всичко това... една чаша сок да не смея да изпия...един сладолед.. сега е лято ,една порция цаца с една бира не мога да си позволя....  Hug

# 740
  • Мнения: 1 687
Тони, аз съм от 20 дни на диета и още не мога да свикна с мисълта, че повече няма да мога да ям хляб, паста, сладолед или да опитам тортите, които правя Sad ужасно депресиращо е! на всичкото отгоре и се чувствам отвратително физически, изобщо нищо от това, което говорят момичетата не съм видяла - гладна съм като куче по цял ден, ям неща, които грам не са ми вкусни, вече ми се повдига от салати и така трябва да е цял живот! пълен сдух! Sad

# 741
  • Мнения: 123
Тони, аз съм от 20 дни на диета и още не мога да свикна с мисълта, че повече няма да мога да ям хляб, паста, сладолед или да опитам тортите, които правя Sad ужасно депресиращо е! на всичкото отгоре и се чувствам отвратително физически, изобщо нищо от това, което говорят момичетата не съм видяла - гладна съм като куче по цял ден, ям неща, които грам не са ми вкусни, вече ми се повдига от салати и така трябва да е цял живот! пълен сдух! Sad
Даа..много е гадно.Аз нямам много апетит,но пък не мога да си представя да не мога да си подсладя с нещо....и горенаписаните неща също....

# 742
  • Мнения: 5 910
TonnyB, за мен съветът, който ти е дала ЕваНиколова, е много правилен. Вкарай нещата в релси, отслабни до желаното тегло, изгради си устойчиви спортни навици, пък след това можеш да пробваш да включиш по малко от нездравословните храни и да видиш как ще ти се отразят. Ако забележиш, че почваш отново да качваш кг. или нивото ти на инсулин да скача, ограничаваш отново.

Много е важно да спортуваш интензивно, също така. Ако нямаш много време за занимания извън дома, моят съвет е да инвестираш в закупуването на велоергометър или пътечка за бягане, другите членове на семейството също ще могат да ползват уреда, така че ползата ще е колективна. Simple Smile През уикенда ходете на планински преходи или да карате колелета в парка. Изобщо - живейте активно!

# 743
  • Мнения: 54 718
Еее, недейте така... Confused Confused
С този песимизъм няма да имате резултат.

# 744
  • Мнения: 123
TonnyB, за мен съветът, който ти е дала ЕваНиколова, е много правилен. Вкарай нещата в релси, отслабни до желаното тегло, изгради си устойчиви спортни навици, пък след това можеш да пробваш да включиш по малко от нездравословните храни и да видиш как ще ти се отразят. Ако забележиш, че почваш отново да качваш кг. или нивото ти на инсулин да скача, ограничаваш отново.

Много е важно да спортуваш интензивно, също така. Ако нямаш много време за занимания извън дома, моят съвет е да инвестираш в закупуването на велоергометър или пътечка за бягане, другите членове на семейството също ще могат да ползват уреда, така че ползата ще е колективна. Simple Smile През уикенда ходете на планински преходи или да карате колелета в парка. Изобщо - живейте активно!
Благодаря ти ! Simple Smile По принцип не съм спортна натура,никога не съм спортувала,но въпреки това не съм имала проблеми преди да забременея.Аз се надявам ,че веднъж като ми се нормализират нещата-да сваля килограмите ,да имам редовен цикъл и да са ми в норма изследванията,ще мога да си водя предишния начин на живот.

# 745
  • Мнения: 123
Еее, недейте така... Confused Confused
С този песимизъм няма да имате резултат.
Ее въпреки,че ми е много трудно все още да свикна с режима -продължавам. Simple Smile Просто сега в началото ми дойде малко стресиращо...

# 746
  • София
  • Мнения: 3 824
Свалете няколко килограма и почнете да спортувате. Спортът идеално може да замести нуждата от захар - кефът е дори по-голям, а 30 минути след интензивна тренировка няма проблем да се хапне и нещо сладко Simple Smile

# 747
  • Мнения: 54 718
Много полезно видео, гледайте го!

# 748
  • Мнения: 123

Супер,много интересно ! Аз се чудех,щом не се препоръчва дори и пълнозърнестия хляб...то тогава какъв може да се яде?
Между другото,днес показах резултатите от ОГТТ на една ендокриноложка и каза,че съм на долната граница и ,че няма инсулинова резистентност все още.Не знае защо ми е изписана Метфогамма...и каза,че за да отслабна мога да спра тестените неща,пържено,сокове и сладките неща.Аз така или иначе съм си на НВД. Simple Smile Дано се получи...

# 749
  • Мнения: 2 819

Супер,много интересно ! Аз се чудех,щом не се препоръчва дори и пълнозърнестия хляб...то тогава какъв може да се яде?
Между другото,днес показах резултатите от ОГТТ на една ендокриноложка и каза,че съм на долната граница и ,че няма инсулинова резистентност все още.Не знае защо ми е изписана Метфогамма...и каза,че за да отслабна мога да спра тестените неща,пържено,сокове и сладките неща.Аз така или иначе съм си на НВД. Simple Smile Дано се получи...

Много ми е интересно, да я питам аз тази ендокриноложка - какво значи, че нямаш ИР все още?!?! С инсулин 12 и колко там килограма наднормени нямаш ИР все още. Да чакаме да преминеш някакви граници, че да влезеш в някакви медицински категории и тогава ли да взимаме мерки, какво?!
Много са ми странни тия доктори. Скоро на една другарка ѝ казали същото - на границата била, не били необходими хапчета. И тя щастлива и си кара както си знае. Е тая женица е сигурно към 110 кг., какво значение има на каква граница е?! Аз ако съм доктор такива ще ѝ ги наприказвам, че няма да се сети какво е захар и тесто с години  Laughing
Тони, не ги мисли толкова тези хапчета, те ще ти помогнат може би 10-20 % в лечението. Аз пак ще ти напиша най-важното според мен - оправи си храненето и начина на живот. Храни се с истинска храна и се движи. Ние не сме създадени да висим с часове пред компа или да лежим по цял ден. Скачай, тичай, ходи, дишай, радвай се на живота, обичай....

Общи условия

Активация на акаунт