БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 187
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Дами моля за помощ
Правих питки за хамбургери (стандартно тесто - брашно, вода, мая, сол), но станаха доста твърди. Подозирам, че е заради фурната, защото за 3-ти път пека хляб (предните пъти с друго, не бяло брашно и предполагах, че стават твърди заради него) но са много са трудни за ядене, почти невъзможно е да се среже. Как да направя мек хляб?

RainDanceMaggie, пробвай тези ХЛЕБЧЕТА ЗА ДОМАШНИ ХАМБУРГЕРИ, стават мекички и вкусни. Peace

# 16
  • Мнения: 471
Цитат
Дайте идеи как да съхраня тиквеник?Направих,но се оказва,че на никой не му се яде и ми се иска част да съхраня.Дали може в кутия във фризера?

# 17
  • Мнения: 13 191
Цитат
Дайте идеи как да съхраня тиквеник?Направих,но се оказва,че на никой не му се яде и ми се иска част да съхраня.Дали може в кутия във фризера?
Може.

# 18
  • Мнения: 3 166
Меган, ето рецептата за много шоколадовите бисквити. Не съм си записала кой е авторът обаче.
 1ч.ч брашно
1/2 ч.ч хубаво какао
6 с.л. захар
1/2 пакетче масло
2 с.л. мед
1 яйце
1 ванилия
1/2 ч.л. содач1/2 ч.л. сол
Омесва се леко твърдо тесто, което престоява в хладилника поне час. После се оформят топчета, които се приплескват и се овалват в кристална захар.
Аз ги пекох на 180 градуса с вентилатор. Вчера ги правих. Разкошни са.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26 389
не е ли много какаото?

# 20
  • Мнения: 3 166
Не е! Grinning Точно заради него стават много шоколадови. Иначе не биха, защото не им се добавя натурален шоколад. Наистина са страхотни. На мен са ми по-вкусни от шоколадовите трюфели дори.

П.С. Забравих да добавя, че от тези продукти не излизат много бисквити, затова аз правя двойна доза.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 26 389
ще ги направя,мерси за рецептата Twisted Evil

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата, Маме! bouquet
Моля за рецепти с нахут. Благодаря!  bouquet
Фалафели, хумос,
картофи с нахут, патладжан и домати
Скрит текст:
3-4 картофа - нарязани на едри кубчета
1 патладжан - нарязан на кубчета и отцеден
300 гр. сварен нахут
1 глава лук - нарязан на филийки
400 гр. доматено пюре
2 скилидки чесън -нарязан наситно
2 ч.л. кориандър
2 ч.л. кимион
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
350 мл вода
Приготовление
Лукът и чесънът се запържват. Прибавят се кориандъра и кимиона. Запържват се 1-2 минути докато подправките пуснат аромата си. Слагат се кубчетата патладжан, а малко по-късно се прибавят и картофите. Разбъркват се докато покафенеят. Слага се доматеното пюре, солта и захарта. Сипва се водата. След като картофите са готови се слага и нахутът. Оставя се още 2-3 минути на огъня и се сваля.
Нахут със спанак и кокосово мляко
Скрит текст:
400 гр. сварен нахут
500 гр. пресен спанак
400 мл кокосово мляко
1 малка глава лук - нарязан на ситно
4 скилидки чесън - накълцан
1 с.л. настърган пресен джинджифил
1 ч.л. джинджифил на прах
1/2 ч.ч. нарязани сушени домати
сок от 1 лимон
1/4 ч.л. лют червен пипер
сол
Приготовление
Лукът се запържва на среден огън до златисто. Прибавят се чесънът, джинджифилът, сушените домати и червеният пипер. Запържват се за кратко. Котлонът се увеличава и се прибавя нахута. Запържва се за 3-4 чинути. ПРибавя се спанакът. Когато омекне се сипват кокосовото мляко и лимоновия сок. Добавят се сол и джинджифил на прах. Оставя се да заври, котлонът се намалява и се гови още 10 мин.

# 23
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Търся изпитана и лесна рецепта за портокалови сладки.
Това вместо запис  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 232
Имам останал хляб и ще опитам баница с  хляб.

Картинката на Мама Цоцоланка е прекрасна.
Ако Ви се чете и нещо от Родопите, моля:
http://www.napenalki.com/

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 422
Цитат на: ябълка link=topic=887974.msg32094088#msg32094088 
Ако Ви се чете и нещо от Родопите, моля:
[url=http://www.napenalki.com/
Благодаря за линка чудесни расказчета.

# 26
  • Мнения: 1 232
А разбираш ли ги?

# 27
  • Мнения: 444
Здравейте момичета!
Не мога да открия една рецепта гръцки портокалови сладки ,миналата година ги правих за Коледа и тази искам да ги повторя.Спомням си само че се слагаше портокалови корички и сок о тпортокал при оформянето се притискаха с вилица да останат черти отгоре .Ако някой я има моля да ми я копира.
Благодаря!

# 28
  • Мнения: 22 867
Здравейте момичета!
Не мога да открия една рецепта гръцки портокалови сладки ,миналата година ги правих за Коледа и тази искам да ги повторя.Спомням си само че се слагаше портокалови корички и сок о тпортокал при оформянето се притискаха с вилица да останат черти отгоре .Ако някой я има моля да ми я копира.
Благодаря!

Kristalin, погледни рецептата в постинга на katilias, втората, след бишкотите.

# 29
  • Мнения: 5 741
Меган, ето рецептата за много шоколадовите бисквити. Не съм си записала кой е авторът обаче.
 1ч.ч брашно
1/2 ч.ч хубаво какао
6 с.л. захар
1/2 пакетче масло
2 с.л. мед
1 яйце
1 ванилия
1/2 ч.л. содач1/2 ч.л. сол
Омесва се леко твърдо тесто, което престоява в хладилника поне час. После се оформят топчета, които се приплескват и се овалват в кристална захар.
Аз ги пекох на 180 градуса с вентилатор. Вчера ги правих. Разкошни са.
1/2 пакетче масло предполагам е такова от 125 грама? Колко минути се пекат? Ще ги пробвам, задължително.

Общи условия

Активация на акаунт