БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 184
  • 767
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 681
Тази година има ли тема за домашни филета, пастърми и суджуци?
Предни зими четях, сега не намирам.

# 31
  • София
  • Мнения: 10 825
Кутия с мляко, която отворих снощи днес вече се беше вкиснало (чудя се как така стана след като е UHT и има срок още 5 месеца, но карай). Пресяках го за да направя извара. Получи ми се невероятно меко и фино ..."нещо" - нещо между извара и крема сирене, съвсем фино и доста вкусно. Много ми харесва. Въпросът ми е как да повторя резултата?

# 32
  • Мнения: 662
Кутия с мляко, която отворих снощи днес вече се беше вкиснало (чудя се как така стана след като е UHT и има срок още 5 месеца, но карай). Пресяках го за да направя извара. Получи ми се невероятно меко и фино ..."нещо" - нещо между извара и крема сирене, съвсем фино и доста вкусно. Много ми харесва. Въпросът ми е как да повторя резултата?
При мен с "Верея"много често ми се случва.Пробвай 2 л. Joy

# 33
  • Мнения: 2 820
Донесоха ми карфиол и се чудя как да го направя  newsm78 Преди години съм правила паниран карфиол, но не ни допадна, така че моля за някаква друга рецепта.

# 34
  • Мнения: 22 867
Донесоха ми карфиол и се чудя как да го направя  newsm78 Преди години съм правила паниран карфиол, но не ни допадна, така че моля за някаква друга рецепта.

Режа го в доматена салата, суров го хрупам, рядко остава за приготвяне! Simple Smile

Две предложения:

ПЪЛНЕН КАРФИОЛ

КАРФИОЛ НА ФУРНА

# 35
  • София
  • Мнения: 10 877
Донесоха ми карфиол и се чудя как да го направя  newsm78 Преди години съм правила паниран карфиол, но не ни допадна, така че моля за някаква друга рецепта.

Това са рецептите, които приготвям с карфиол. Пюрето ми е любимо.  Heart Eyes

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Здравейте момичета!
Не мога да открия една рецепта гръцки портокалови сладки ,миналата година ги правих за Коледа и тази искам да ги повторя.Спомням си само че се слагаше портокалови корички и сок о тпортокал при оформянето се притискаха с вилица да останат черти отгоре .Ако някой я има моля да ми я копира.
Благодаря!

http://www.mycookingbookblog.com/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE% … 0%B8%D1%82%D0%B8/
Мисля,че това е,което търсиш Wink Ще ги правя и аз тези дни,миналата година много се харесаха!

# 37
  • Мнения: 3 166
а 180 градуса с вентилатор. Вчера ги правих. Разкошни са.
1/2 пакетче масло предполагам е такова от 125 грама? Колко минути се пекат? Ще ги пробвам, задължително.
[/quote]

Да, пакетче от 125гр. За минутите, да си кажа честно, не съм засичала. Просто ги следя докато се пекат. Сигурна съм, че ще ви харесат.

# 38
  • Мнения: 444
labrex и Seengirl -благодаря и на двете  bouquet-като видях блога от линка точно от там съм ги гледала.И у нас се харесаха много,имаше само един недостатък бях направила само една доза Mr. Green
Тази година съм решила за коледа да правя 4 вида сладки и едните са тези и да дам на вете ми приятелки в едни коледни подноси които вече съм купила.
БЛАГОДАРЯ ВИ момичета!

# 39
  • Мнения: 13 553
Здравейте момичета!
Не мога да открия една рецепта гръцки портокалови сладки ,миналата година ги правих за Коледа и тази искам да ги повторя.Спомням си само че се слагаше портокалови корички и сок о тпортокал при оформянето се притискаха с вилица да останат черти отгоре .Ако някой я има моля да ми я копира.
Благодаря!

http://www.mycookingbookblog.com/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE% … 0%B8%D1%82%D0%B8/
Мисля,че това е,което търсиш Wink Ще ги правя и аз тези дни,миналата година много се харесаха!
Къде може да се намери самонабухващо брашно self-raising flour ?

# 40
# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Здравейте момичета!
Не мога да открия една рецепта гръцки портокалови сладки ,миналата година ги правих за Коледа и тази искам да ги повторя.Спомням си само че се слагаше портокалови корички и сок о тпортокал при оформянето се притискаха с вилица да останат черти отгоре .Ако някой я има моля да ми я копира.
Благодаря!

http://www.mycookingbookblog.com/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE% … 0%B8%D1%82%D0%B8/
Мисля,че това е,което търсиш Wink Ще ги правя и аз тези дни,миналата година много се харесаха!
Къде може да се намери самонабухващо брашно self-raising flour ?

Ами аз лично слагам само обикновено брашно..не съм и тъсила даже.

# 42
  • Мнения: 444

Ами аз лично слагам само обикновено брашно..не съм и тъсила даже.
И аз така слагах обикновено каквото имам то в повечето слагат добавки.

# 43
  • Мнения: 13 553
Благодаря на всички за бързите отговори.

# 44
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
За карфиола - ако не е късно - вчера си направих такава манджичка: запържих лучец и гъбки, имах малко кайма останала - и нея добавих, сложих царевица и леко сварен, още хрупкав карфиол. Залях с течна сметана, за да има сосче. Стана чудесно, приятелка даже ми поиска рецептата  Laughing, а то съвсем елементарно. Щях да сложа и сирене вътре или кашкавал отгоре, но ме домързя, та така си я хапнах.

Подправките не ги пиша, там всеки си знае.

Общи условия

Активация на акаунт