БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 268
  • 767
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 30 256
Здравейте,

някой от темата ми беше предложил кекс/сладкиш с круши преди време. Крушите се редяха по средата на сместа.
Записала съм си рецептата, но не съм вкъщи и не си я спомням.

Дано я открия при вас.

Весели празници! Close-mas:

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 41 019
с какво заменяте Марсала в тирамису-то Thinking

# 617
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
- колко долу горе като количество са според вас корите на 2 портокала? 2-3 или повече с.л 
Не съм мерила, но на око ... настърганата кора от един портокал като правя подобни бисквити ми изглежда като количество около 1,5-2 с.л. 
Зависи и колко е едър портокала, евентуално - но надали повече от 2 с.л. биха се получили от една портокалова кора.

# 618
  • Мнения: X
Моят въпрос е от какви портокали вземате кори?
 Не съм срещала био.Нали корите са третирани с химикали.
 Сладко и швепс мислех да правя.Но ...

# 619
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 507
Е, био... мия го с топла вода с четка... и каквото, такова.

# 620
  • Мнения: 2 786
Благодаря, мячик  bouquet.

# 621
  • Мнения: 22 867
Здравейте,някой от темата ми беше предложил кекс/сладкиш с круши преди време. Крушите се редяха по средата на сместа.
Записала съм си рецептата, но не съм вкъщи и не си я спомням.Дано я открия при вас.
Весели празници! Close-mas:

Като чуя/прочета сладкиш с круши, все за Френски-я сладкиш с круши на natalyna се сещам. Heart Eyes Peace

# 622
  • София
  • Мнения: 30 256
Здравейте,някой от темата ми беше предложил кекс/сладкиш с круши преди време. Крушите се редяха по средата на сместа.
Записала съм си рецептата, но не съм вкъщи и не си я спомням.Дано я открия при вас.
Весели празници! Close-mas:

Като чуя/прочета сладкиш с круши, все за Френски-я сладкиш с круши на natalyna се сещам. Heart Eyes Peace

Не е този, но пък рецептата ми хареса. Ще я направя. Peace 

Мерси! bouquet

# 623
  • Мнения: 5 787
Имам два сухи хляба и искам да ги оползотворя. Някакви идеи? Може би някаква баница или не знам...
Този хлебен пай правя често. Много е вкусен.

http://www.cookwithasmile.com/%D1%85%D0%BB%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0% … 0%B5%D0%BD%D0%B5/

# 624
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Е, био... мия го с топла вода с четка... и каквото, такова.
И аз така с портокали и лимони - с гореща вода, сапун и четка търкам и толкоз. Другият вариант е без корички.  Избрала съм първия.  Simple Smile

# 625
  • под тепетата
  • Мнения: 9 531
 mystic woman , 
Цитат
Аз правя по тази рецепта. Имаше промоция скоро в Билла и се заредих с маскарпоне. Марсала трудно намирам, заменям с ром - малките шишенца .
 http://www.kulinarno-joana.com/2009/02/tiramisu/

# 626
  • София
  • Мнения: 11 754
с какво заменяте Марсала в тирамису-то Thinking
По принцип с нищо друго, винаги имам Марсала. В Метро продават колкото си искаш и струва около 14-15 лв ако не се лъжа. Може да добавиш някакъв ликьор, но няма да е същото, ако държиш да е като оригиналната рецепта. Ром... много ми е силен аромата на спирт, не го ползвам.  Peace

# 627
  • Мнения: 6 967
с какво заменяте Марсала в тирамису-то Thinking
Най-често с червен вермут, но съм правила и с Бейлис. Не е същото, но пак е вкусно.


Имам малко изсушена салвия. За какво може да се ползва?
Чаят от салвия е много добър при кашлица, дори и студен. Не е много приятен, но наистина помага.
Като подправка е подходяща за агнешко, но съм срещала да я слагат и на свинско. Лично за мен е малко като джоджена, с по-специфичен аромат, с който да не прекаляваш. Но в крайна сметка си е до вкуса на всеки. Трябва да пробваш, за да разбереш дали ти харесва или не.

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 22:19 от 2в1

# 628
  • Мнения: 9 155
с какво заменяте Марсала в тирамису-то Thinking

в тирамису-то и в Салтимбока - с ароматно плодово вино /малиново/ + 2 лъжици коняк. А когато си купя бутилка Марсала  Mr. Green си я ползвам скришом и така имам за 5-6 сладкиша, като е добре затворено не си променя вкуса за няколко месеца.

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 41 019
 bouquet
Пепчо,какво е това вино?
в рецептата пишеше и бадемов ликьор,ама надали има като едновремешния Thinking

Скалопини...от свинско,рецепта?И въпрос-няма да стане с врат,нали?

Общи условия

Активация на акаунт