БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 48 263
  • 767
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 15 508
Трябваше обикновен пасатор да си взема.Никакви млени плодове не признават, трябва да се вижда какво е.Днес ще го пробвам за майонеза, ако не , остава да си меля доматите за доматения сос лятото.И може се опитам да правя плодов сладолед на внука,че много обича да купува оцветените сокове, влияе се от другите деца.Поне чушки с доматен сос много обичам.

# 601
  • Мнения: 3 020
Тайна, става за майонеза, стига да не е много широко (не мога да преценя през телефона). Иначе аз го ползвам за много неща - надробявам си лук и моркови за супа; пасирам си бисквити за бонбони; майонеза; въобще доста го ползвам Simple Smile

# 602
  • София
  • Мнения: 15 508
Тайна, става за майонеза, стига да не е много широко (не мога да преценя през телефона). Иначе аз го ползвам за много неща - надробявам си лук и моркови за супа; пасирам си бисквити за бонбони; майонеза; въобще доста го ползвам Simple Smile
Ще опитам за каквото се сетя, пък ще видим за какво става и кое прави добре.Много благодаря!

Весели празници на всички!

# 603
  • Мнения: 2 883
В някакъв кулинарен блог (май на шугърмус, не съм сигурна) четох, че авторката използва блендер кана за разбиване на сметана в блендер кана, ставало много по - бързо отколкото с обикновен миксер. Не съм пробвала, само акъл давам  Mr. Green

# 604
  • Мнения: 222
помощ! харесах една рецепта за шоколадов мус с дулсе де лече и сега не я намирам...

# 605
  • София
  • Мнения: 8 177
Имам малко изсушена салвия. За какво може да се ползва?

# 606
  • софия
  • Мнения: 25 944
Има ли някъде в района на Халите, Пиротска, Красна поляна, Разсадника, от където да купя червена сладкарска боя на прах?
Четох, че в Кауфланд има, но ми е специално ходене. В Била на Пиротска не открих.

# 607
  • Мнения: 1 966
Имам два сухи хляба и искам да ги оползотворя. Някакви идеи? Може би някаква баница или не знам...

# 608
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Имам два сухи хляба и искам да ги оползотворя. Някакви идеи? Може би някаква баница или не знам...
Аха... накисваш филии в пр. мляко и редиш в намазнена тава (или с пекарска хартия), поливаш богато с плънката (яйца, сирене, малко кис. мляко и мазнина). Отгоре слагаш няколко парченца масло и печеш.
Или панирани филийки с карамелизирани ябълки - страхотно вкусно.
Или замрази, ако ти дойдат в повече за оползотворяване.

# 609
  • Мнения: 1 213
Имам два сухи хляба и искам да ги оползотворя. Някакви идеи? Може би някаква баница или не знам...
Аз правя нещо като мини пици - мажа филиите с лютеница, отгоре някакъв салам, лук на шайби/защото моите го обичат/, кашкавал и пека.

# 610
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Zvanche,
Има на Женския пазар магазинче мн. добре заредено за подправки, ако имаш път натам - провери, оттам съм си взимала течни, имаше и сухи, отдавна беше. Като идваш от Екзарх Йосиф, завиваш надясно и започват едни сергийки с боклуци и от старите сергии със зеленчуци. Минаваш така 20тина метра и преди в едно безистенче имаше като РЕП, т.е. будка за вестници, в което обаче продаваха само подправки, може би и някакви дребни сладки, не помня. Продаваше жена на над средна възраст.

Също там, като завиеш от Е. Йосиф надясно, преди да стигнеш РЕП-а, има едно малко магазинче (то си е магазин, не сергия или будка), на което пише "Арабски подправки", продава млада жена вътре. Като влезеш, на лявата стена има рафтове с мнооого подправки, вкл. годжи бери и други по-странни. Като си там, питай и за оцветители. Жената е много мила и ако няма, ще те насочи.

Двата магазина са на има-няма 10-20м един от друг, съветвам те да минеш и през двата. Освен това, между тях има и още магазини за подправки, мисля, че в този район, това ти е най-големият шанс.

# 611
  • Пловдив
  • Мнения: 41 013
Как да направя супа от св. пача Blush Rolling Eyes

# 612
  • София
  • Мнения: 1 462
Да попитам как се редят повече пържоли в гювеч? Разполагам с не много голям гювеч - около 26см. и трябва да набутам възможно най много пържолки в него. Идеята ми е да мариновам предварително пържолите, да наредя ред пържоли, ред гъби (манатарки, печурки, пачи крак и челадинки), ред пържоли, ред гъби и т.н. Дали ще се опекат добре? Колко вода да сипя? В интернет чета, че пържолите трябва да се покрият с вода, но ако наредя много пържоли (примерно с височина 4 пръста) дали долните няма да станат като варени?

 Hug

# 613
  • софия
  • Мнения: 25 944
Скрит текст:
Zvanche,
Има на Женския пазар магазинче мн. добре заредено за подправки, ако имаш път натам - провери, оттам съм си взимала течни, имаше и сухи, отдавна беше. Като идваш от Екзарх Йосиф, завиваш надясно и започват едни сергийки с боклуци и от старите сергии със зеленчуци. Минаваш така 20тина метра и преди в едно безистенче имаше като РЕП, т.е. будка за вестници, в което обаче продаваха само подправки, може би и някакви дребни сладки, не помня. Продаваше жена на над средна възраст.

Също там, като завиеш от Е. Йосиф надясно, преди да стигнеш РЕП-а, има едно малко магазинче (то си е магазин, не сергия или будка), на което пише "Арабски подправки", продава млада жена вътре. Като влезеш, на лявата стена има рафтове с мнооого подправки, вкл. годжи бери и други по-странни. Като си там, питай и за оцветители. Жената е много мила и ако няма, ще те насочи.

Двата магазина са на има-няма 10-20м един от друг, съветвам те да минеш и през двата. Освен това, между тях има и още магазини за подправки, мисля, че в този район, това ти е най-големият шанс.
Hug

# 614
  • Мнения: 2 786
zvanche , от сухите сладкарски бои на Меркури при нас има във почти всеки що годе зареден квартален хранителен магазин, попитай продавачките...

П.п Дописвам,  оказа се, че имам нужда от помощ - колко долу горе като количество са според вас корите на 2 портокала? 2-3 или повече с.л  newsm78. Ще правя портокаловите бисквитки , но имам смлени портокали, мисля тях да ползвам....чуденката ми е колко да сложа?

Последна редакция: вт, 29 дек 2015, 16:59 от polly

Общи условия

Активация на акаунт