Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 106 557
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 35 812
Денис тази марка добавки добри ли са http://www.tnt-21.com/shop/?UILanguage=BG
Повечето не са ми известни, но някои са хубави.
ТНТ 21 е БГфирма

galetosweet
За Ресвератрола - зависи от технологията на производство, но за да се избегне образуването на конюгати може да се приема по 500мг кверцетин със/ или малко преди приема на ресвератрол.

# 736
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, привет Hug Сигурно много пъти е ставало дума в темата, но не намирам назад, извинявам се за което! Кои от добавките, които взимам, трябва да се спрат след трансфер и кои могат да се продължат? предварително благодаря!

Вит.Е 100мг – 2 табл
Герикапс - 2 по 1
Коензим + Б комплекс
Неофолик мета
МВИглика 
Omega 3
L-arginin

 bouquet

# 737
  • София
  • Мнения: 35 812
Денис, привет Hug Сигурно много пъти е ставало дума в темата, но не намирам назад, извинявам се за което! Кои от добавките, които взимам, трябва да се спрат след трансфер и кои могат да се продължат? предварително благодаря!

Вит.Е 100мг – 2 табл
Герикапс - 2 по 1
Коензим + Б комплекс
Неофолик мета
МВИглика 
Omega 3
L-arginin

 bouquet

Спираш всичко, освен ФК и Омега 3.
 Peace

# 738
  • Мнения: 121
Можете ли да ми препоръчате нещо за увеличаване на шансовете за (неасистирано) забременяване.

миналата година забременях от раз, спонтанно, но от няколко месеца (след миседа) не ни се получава.
решила съм да приемаме по-сериозно добавки и засега, освен неофолик мета и еутирокс, съм на:

МВИ, Рибено масло и вит. Е и Ц., очаквам и доставка на убиквинол, ще взема и герикапс, и б-комплекс.

ММ е на l-optizinc, вит. е и ц.

По принцип нямам проблем с цикъла, на прегледите не се виждат кисти, така че, без да съм напълно наясно, изключвам пкя и някакви по-сериозни проблеми. (тсх си взлезе в релси)

ММ не е правил спермограма, но предвид, че веднъж съм забременяла от него, не вярвам да има съществен проблем.

Сега се двоумя дали да вземем Инозитол, Nac, l-arginine, l'-carnintine, мелатонин (и... сигурно пропускам нещо), също в какви дози да ги приемам аз и в какви ММ.

ОК ли е да ги взимам с моята mthfr мутация, а ММ с неговата таласемия минор?

Може ли и ако не е много нахално, да ми препоръчате хубави продукти от iherb. марки, форми...  

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 22:50 от Alice_in_stv

# 739
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, мерси Hug Не че имаме някакви кой знае какви шансове за ест. забременяване, но все пак да разбирам, че при нормални опити за бебе, тези добавки трябва да се спрат след овулация? Мерси! bouquet

# 740
  • София
  • Мнения: 35 812
Денис, мерси Hug Не че имаме някакви кой знае какви шансове за ест. забременяване, но все пак да разбирам, че при нормални опити за бебе, тези добавки трябва да се спрат след овулация? Мерси! bouquet
При нормални опити за бебе/ на ЕЦ, без АРТ/, се спира всичко, след като разберете, че е станало.
При трансфер, положението е малко по-различно - не всеки информира лекаря за това, което приема, макар че повечето лекари нямат нищо против тези добавки, а и тогава вероятността да се зачене е много по-голяма, приемат се медикаменти и т.н.
Добавките действат бавно и ако се прекратява приема за 14-15 дни всеки МЦ, ефекта от тях ще се намали още повече. Голяма част от тях действат и през ЛФ.

# 741
  • София
  • Мнения: 4 884
Денис, мерси Hug Не че имаме някакви кой знае какви шансове за ест. забременяване, но все пак да разбирам, че при нормални опити за бебе, тези добавки трябва да се спрат след овулация? Мерси! bouquet
При нормални опити за бебе/ на ЕЦ, без АРТ/, се спира всичко, след като разберете, че е станало.
При трансфер, положението е малко по-различно - не всеки информира лекаря за това, което приема, макар че повечето лекари нямат нищо против тези добавки, а и тогава вероятността да се зачене е много по-голяма, приемат се медикаменти и т.н.
Добавките действат бавно и ако се прекратява приема за 14-15 дни всеки МЦ, ефекта от тях ще се намали още повече. Голяма част от тях действат и през ЛФ.


Много ти благодаря! И за мен беше логично да е така, но исках да потвърдиш! Още веднъж мерси bouquet

# 742
  • Мнения: 181
Има ли някакви добавки (натурални), с които да се намалява нивото на мъжките хормони?

# 743
  • Мнения: 2 339
Този мелатонин хубав ли е Now Foods, Melatonin, 3 mg, 60 Capsules
Чудя се и за тази Омега 3 Madre Labs, Omega-3 Premium Fish Oil, 100 Fish Gelatin Softgels
EDIT: Денис, благодаря ти отново  Hug

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 19:43 от Шефът Антонио

# 744
  • Мнения: 7 530
Има ли някакви добавки (натурални), с които да се намалява нивото на мъжките хормони?

И аз се присъединявам към питането. Конкретно за намаляване на 4 андростендион.  Peace

# 745
  • София
  • Мнения: 35 812
Има ли някакви добавки (натурални), с които да се намалява нивото на мъжките хормони?

И аз се присъединявам към питането. Конкретно за намаляване на 4 андростендион.  Peace
Всичко, което може да подпомогне О. и синтеза на прогестерон, вкл.  Див ямс


ПП.
за Iherb,   има  код:   JULY31  - 10% намаление, без ограничения в сумата на поръчката - до 31.07  Peace

# 746
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Денис, моля те да кажеш този аргинин по-добър ли е от нормалния или няма да има същото действие за ЖПС?
http://fitness1.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1 … nine-akg-1000-mg/
И ако става по една капсула ли да пия?

# 747
  • София
  • Мнения: 35 812
Денис, моля те да кажеш този аргинин по-добър ли е от нормалния или няма да има същото действие за ЖПС?
http://fitness1.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1 … nine-akg-1000-mg/
И ако става по една капсула ли да пия?
По-добре обикновения, защото формата алфа-кетоглутарат преминава през кръвно-мозъчната бариера.
http://fitness1.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1 … -arginine-500-mg/
http://fitness1.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1 … -arginine-500-mg/
http://fitness1.bg/%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1 … ginine-500mg-50c/

# 748
  • In transit
  • Мнения: 11 699
Благодаря ти Денис! bouquet

# 749
  • Мнения: 181
Има ли някакви добавки (натурални), с които да се намалява нивото на мъжките хормони?

И аз се присъединявам към питането. Конкретно за намаляване на 4 андростендион.  Peace
Всичко, което може да подпомогне О. и синтеза на прогестерон, вкл.  Див ямс


ПП.
за Iherb,   има  код:   JULY31  - 10% намаление, без ограничения в сумата на поръчката - до 31.07  Peace

А този Див Ямс има ли значение кога се започва да се пие? Може ли преди О. или трябва да е след това? И може ли да се смесва с други добавки?

Общи условия

Активация на акаунт