ЕЛП 51 - празнична, предколедна, черешова

  • 23 245
  • 737
  •   1
Отговори
# 615
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
то и аз от кокошка тръгнах, а до Оскар Кокошка стигнах  Blush но не питай как  Blush




и още

# 616
  • Мнения: 3 735
Някой чел ли е Одисей на Джойс?

Ангелина и Све. На мен "Дъблинчани" ми стигнаха, та ми и останаха. Затуй, Лоана, само си колекционирам чели, нямам съвсем никакво намерение да си го причинявам аз.  Mr. Green

# 617
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 149
На мен Дъблинчаните ми харесаха. (Ама беше много отдавна, тогава бях друга. Joy)

Нося ви нещо за усмихване:

# 618
  • n/a
  • Мнения: 3 341
 Joy Както ми се подрежда снежната седмица, дето
идва, може и да зачета Одисей. Току виж го и завър-
ша по някое време.

# 619
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Днес пак се нахендрих в разговор кой е чел Одиесй на Джойс и се потресох със скоростта на светлината, та ида да си оправя вкуса. Свечи, това ми е на мен един от най-любимите писатели изобщо. Него виня за злощастното си влечение към мъже - католици и последвалите истории.Simple Smile

Исках нещо да кажа, ама забравих. И докато си спомням , да кажа на Пуц как ристе ходи и купува всичко излязло от серията за Звездни войни, подарява и на всички се хвали как ЛИЧНО познава преводачката и даже му е приятелка!

И случка свързана със Звездни войни. Познат, на възраст десетина години над моите, тръгнал да учи английски. Въпросният мъж в студентските си години в МЕИ на изпита по немски превел Айншайн като Един камък и после много се сърдил на ниската оценка. ТА! Отива човекът в сладкарница с поръка и задание да поръча торта за невръстния си внук, като инструкцията е тортата да е със Звездни войни. Показвали му, картинки, показвали му, все не му харесвало. Накра обвинил сладкарките в невежество, защото имало торти само със Звездни войни (STAR WARS) и никакви с Междузвездни войни ( BETWEEN STAR WARS) и заръчал торта с Костенурките Нинджа...

# 620
  • София
  • Мнения: 5 718
BETWEEN STAR WARS  Joy
Добре, че не е търсил торта с Микеланджело и Леонардо, че такава ренесансова феерия щеше да получи  Mr. Green

# 621
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
мухахаха, представих си я Simple Smile

и ние имаме книжка от (между)зведните войни  Crazyще става джедай, но съм го хванала на къс пас Simple Smile ще я пипне след двете почнати

ние четем по две, по три едновременно  Blush като сложа и моите на мен ми стават 4-5 Blush

не знам как се оправяме, оказа се, че не е общоприето, както си мислех до сега  Blush

# 622
  • Мнения: 3 735
Исках нещо да кажа, ама забравих. И докато си спомням , да кажа на Пуц как ристе ходи и купува всичко излязло от серията за Звездни войни, подарява и на всички се хвали как ЛИЧНО познава преводачката и даже му е приятелка!

Ох, то за хвалба да беше с тоя редактор. Нали му каза, че "Мама" и "Татко", наред с поарменчения "Карлизиян" не са от мен?  Tired Аз па ше се фаля, че Ристе ми е приятел, фръц. ПО-хубаво е.

Такъв чичак като тоя с Един камък  Joy)  имахме за съсед преди години. Ужасация.  Mr. Green

Кажи ся за "Одисей" и как ти развалиха вкуса.

# 623
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Съвсем по темата. Я кажете кои са изданията на Междузвездните,
дето са за четене. Имам заръка от ЛоДж да се изнамерят  Hug

Одисей го погледах, погледах вчера, па не му посегнах. Явно не
съм доузряла все още.  Mr. Green

# 624
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
ние имаме тази  Peace още не сме я почнали, но може да видя какво има в нея довечера



тази била "мъжка", а онази, с принцеса Лея на корицата "женска", каквото и да значи това Peace

# 625
  • Мнения: 3 735
Ники ги знае, тя да каже.

Онази, която аз превеждах, се казва "Изгубени звезди". Става, предполагам, ама да е шедьовър, не ми сля. Наред с редакционните проблеми.

# 626
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 149
Никой не идва в пъба. Студено ли ви е? Да туря още дърва в камината?
Да приготвя грог, глювайн и една бака чай?
Гумени грейки?
Електрическо одеялце?

Да обявим дървена ваканция?

# 627
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
аз ще поприседна до каминката, а ти, ако искаш, сипни по едно Hug

нещо не ми е добре.
не здравословно, а инак.
вчера срещнах човек, когото много уважавам. попита как съм на новата работа и аз си дадох сметка, че не мога да му отговоря  Tired

май,както казва поетът: искахме както е по-добре, а стана както винаги.


# 628
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 149
Веднага ти сипвам. Но какво? Кафе, чай или нещо истинско?

Да знаеш, от гадния ретрограден Меркурийй е  Joy- всички се оплакват от някакви дупки.

Пусни си най-любимата си весела музичка.
Погледни навън слънчицето. Не забравяй, че точно след два месеца ще бъде пролет - няма къде да бяга, има си график да спазва. Joy Ще живне всичко - първо мънички зелени листенца, после и цветчета ще покаже. Оня стар римски път от Расник може и да се въкреси. Joy И тогава предвиждам такъв живот....!

Обади се по телефона на някой, който те обича и когото и ти обичаш и си подрънкайте, квото ви дойде на устата.

Поетите, да ти кажа, винаги са прави. Сигурно, щото пишат със сърцето обикновено...

# 629
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 782
щумръ  Crazy

изпълнила съм две от три препоръки, преди да те прочета  Hug

мммм... такова... от няколко дни се зачитам в темата за астрологията  Crazy не им разбирам много, но т'ва за ретроградния меркурий и сатурновите дупки съм го мернала  Hug

а наздраве  Hug

Общи условия

Активация на акаунт