Баба Зима пак дойде,а бременният ни списък расте!Бъдещи мами над 35

  • 23 549
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 037
Доктора каза поне 3 мес. да пия хапчетата ,за да се усети някакво по-сериозно подобрение.Дано е така.

# 31
  • Мнения: 3 406
Шери, да се оправяш бързо и главата да спре да те тормози  Hug Hug Hug  Много красива тема си спретнала   bouquet
Честито на Дона! Лека бременност до термин пожелавам! Опияняващо щастие, много спокойствие и усмивки!
Лисичето не знам дали ще сколаса за тази тема, като ви гледам темпото на писане  ooooh!  newsm78

# 32
  • Мнения: 1 368
Шери, отново благодаря за прекрасната тема bouquet. Дано да се напълни само с хубави новини и едно здраво лисиче да посрещнем. Ако не в тази, в другата тема Praynig
Честит празник на всички минали, настоящи, бъдещи студенти, на Кали, Уанчето и момчето на Патето – да си вземате с лекота изпитите! Hug
Пате, маслото го разтопявам за 20-30 сек в микровълнова и с една четка мажа вътрешната част на формата. За 5 минути работа, ама не залепват. Лошото е, че стават леко мазни от масълцето.
Даре, важната  нагласата и спокойствието. Не само разбира се, но останалото специалистите ще го направят Praynig.
Миана, много ти е талантливо детето Hug
За Дона вярно ли е? Дано да е! Честито, миличка, лека и безпроблемна бременност  Hug
Аз от вчера съм в ново притеснение
Скрит текст:
Бяхме на преглед с Борис вчера. Като цяло расте и наддава повече. Лекарката каза, че всичко е наред, но нещо между другото спомена, че другият път пак ще му измерим главичката. Знам, че се мери всеки път, но нещо ме жегна и цял ден го мислих. Вечерта почнах да се ровя в документите му и излиза, че главичката е пораснала доста – сега е 39 см края на втори месец. Цяла нощ четох в интернет, таблици, криви, мерих го. По таблиците излиза в норми, но това не ме успокои. Ревах, ревах, още ми е на рев. Самоуспокоявах се, че това можело да се види на ФМ през бременността, а не е имало индикации за проблем; казвам си, че може да не са го мерили точно, че може да му по-голяма главичката просто, че цялостно расте по-бързо. Ако са го мерили вярно излиза, че е пораснала 5 см за 2 месеца – това при едната лекарка /ние ходим при личния лекар и на платени прегледи в частна болница/, а при другата мерките са съвсем други са 3 см. Но при двете всички мерки са доста различни /ръст, тегло, гърди, всичко/. Та, сега съм в голям филм. Снощи посред нощите се чудих къде да го водя, но то ако не е мерено точно всеки път, едно мерене нищо няма да покаже. Вътрешно съм убедена, че всичко е наред, обаче това да си майка…Всеки ден нещо за притеснение. Съжалявам за неясното и обърканото ми писане. Съжалявам и че ви натоварих. Стискайте палци и се молете детенцето да си е наред, а това да са напразни притеснения

# 33
  • Мнения: 13 937
Шери  bouquet дано по-бързо отшумят всички болежки
Честито на Дона  Hug

# 34
  • Мнения: 1 423
Ививкееее,
 спри да плачеш, грам нямаш основание. На Момчил и на братовчед му в Германия ей така главите бясно растяха. На Момо нищо не му казаха доковете, на братчеда му спретнаха някаква терапия за изправяне на главата, че била и леко крива. Сега единият е на 1.4год, другият на почти 2, таман са си момчетата.

Дона не шише, но ако чете голямо честито и от мен!

Амини днес как си? Пазиш ли се повече?

# 35
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Ивка,и аз ти казвам,нямаш основание да плачеш! Това са пълни глупости за мен с това мерене,на нас вечно излизаше нещо не как трябва. Един път не са мръднали размерите,на другия пък много. Няма да забравя как един път са му измерили ръста по-голям,а на другия преглед излезна че се е смалил,което е невъзможно . Екстра си е детето,не се кахъри!
Мира,вие как сте? Нищо не разказваш за вас! Как е красивата кака и сладкото момченце?

# 36
  • Мнения: 1 207
Ививка аааа, няма да се разберем така - спирай четене, мерки и плач. Една майка какви притеснения има за децата си, нали хората са казали "Да не ти се случва това, което мисли майка ти".
Добре си е детето, то това не е супер точно с меренето. Няма му нищо, расте си момчето. Просто не го мисли, а и все някога ще се оправдае някой твой страх - децата също се разболяват.В случая му няма нищо, но ти трябва да се пазиш, да си щадиш нервите и да запазваш самообладание.
Едно време като се роди каката и викам на мм - е какво, до сега само за теб и мен се притеснявах, а сега как ще нося всички страхове за това мъничко бебе  #Crazy.Е, порасна бебето, още едно след него - страховете са по-големи и доста на брой.Просто трябва да намериш начина да ги отпращаш, да се фокусираш върху хубавите мисли и малките усмивки.
Сега кажи Борко усмихва ли ти се вече, раздава ли беззъби усмивки.Почерпи с една нова снимка.
 Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 6 302
Шери, чудна тема си направила, благодаря  Heart Eyes Дано я изпълним само с хубави емоции!

Миана, браво на твоето момиче! Страхотна е рисунката, личи си, че детето има въображение и усет  Peace

Амини, пий но-шпа, на мен ми помагаше и за болките в кръста. На работа ставай на всеки час, разхождай се малко поне в коридора, че тази седнала поза хич не е добре..... Иначе те разбирам как искаш да си приключиш нещата, а и размерът на майчинството не е без значение.

Мария, благодаря за милите думи. Всъщност щерката прилича повече на татко си.

Даре, до сега някой доктор говорил ли е за донорски материал, или ти сама си ги мислиш тия неща?

Честито на Дона, лека и безпроблемна бременност до термин!  bouquet

Ививка, спокойно, мила, всичко си му е наред на Борис. Докато навърши 1 годинка детето, всеки месец се мери главата от педиатъра, това е по стандарт. А и ти сама си видяла, че сте в нормата, няма за какво да се тревожиш

Ние имаме подобна на показаната от Илейн прахосмукачка с пластмасов контейнер, Електрролукс е марката. Води се със самопочистващи се филтри.

# 38
  • Мнения: 13 937
Благодаря за съветите момичета, днес реших да работя да обяд и им казах, че ако не се чувствам добре така ще е. Чувствам си кръста, но не е като вчера, значително по-поносимо е.

Иви, нищо му няма на детето, тези лекари как шашкат родителите ейй  #Cussing out И Лили я бяха изплашили за няма нищо.

# 39
  • Мнения: 2 168
Ививка, само не се притеснявай излишно  Hug всеки път се мерят главичките първите месеци, на мен ми изглежда съвсем наред обиколката, ако успея ще видя колко са нарасвали дребните. И много хубава фотосесия, разкошна бременна си била и щастлива Simple Smile

Тихичко честото на Донна

# 40
  • Мнения: 8 527
Зази, говорили сме с Калчев. Казали сме му решението си. Всички говорят с недомлъвки. Не харесвам така. По-добре да го сложиш въпроса на масата и да бъде решен.
Ививка  Hug

# 41
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Шери, прекрасна тема....толкова уютна, спокойна и зареждаща....

Имам въпрос към девойките с кученца и то по-пресните....баща ми най-после се нави, след като племенника явно го е обработил и вече е готов за куче....само че иска дакел (това си му е мечта още от преди години), но да е малък- на около 2-3 месеца...обаждах се на обяви от интернет, но повечето са вече изкупени, а от развъдник ми искат 300 лв. в краен случай и това е вариант, но като виждам, че в нета има за 100-150 лв. някак си не ми се иска веднага да минаваме на него.... та, въпросът ми е, вашите кученца как ги взехте и ако са от развъдник да ми дадете координати да питам за дакели/мини дакели....или ако познавате хора, които продават

Бременните девойки - пазете се, ако вие не се щадите няма кой да ви влезе в положение

Ививка и аз да се присъединя към изказаното мнение, че си много сладка бременна....само където се криеше...

Мамаса, ама "много си добра", как може да ти е само хоби сладкарството

Даре, не знам какво да ти кажа за донорския вариант, ти знаеш моето мнение, но ако има шанс да се пробвате поне веднъж с ваш, защо не го направите

МианаНия, браво на детето, да се развива все по-добре и да не губи интерес

нещо последните дни се разсеях и изпуснах кой даваше рецепти - освен Две в едно със супата от праз, и сега Мимчето за сладките - някой друг???? че да ги пусна в блога

# 42
  • Мнения: 8 527
Манди, ще питам довечера за кученце. ММ има един приятел в Нова Загора, който е кучкар. Не знам дали имаше развъдник или какво и ще ти пиша или ще ти се обадя да ти кажа какво сочи проучването.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 703
Манди дакелите са сладки, както всички кученца, но често имат проблеми със задните крака, парализират се...слабо място им е...

# 44
  • Мнения: 2 168
Ививка, 38 см е бил Тео малко по-малко от 2 месеца, така че си е добре, и пак видях, че ги мерят тука всеки път, дори и през две седмици

Общи условия

Активация на акаунт