Дайте ми съвет

  • 4 445
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте дами първо искам да се извиня ако не поствам където трябва и не знам дали ще ви заинтересува това което ще напиша просто искам да споделя с някой и ако може да ме посъветва какво да напраавя и така започвам

моите родители не са заедно от 16 години бил съм на 6 години когато са се разделили майка ми ме взе с нея в друг град живяхме заедно с нейния брат моят вуйчо в една къща там израснах да завърших баща ми е на 50 км от мен сега съм при него майка ми живее с друг който и посяга удря я с срам пред вас искам да споделя че майка ми обича да пие и мисля че има проблем с алкохола а когато пие обича да се заяжда  не бях добър син не съм се загрижвал така за нея колкото сега имал съм няколко конфликта с нейния приятел пратих го веднъж в двуседмична отпуска не се гордея с това мразя насилието мразя алкохола не живея с нея не съм сигурен в кой е проблема но чуя ли че я е удрял полудявам и правя глупости без да питам кой е виновен снощи бях свидетел на скандаал бях при нея беше пийнала имаше рожден ден скараха се нищо не казах постоянно и надувам главата да се махне да дойде при мен и баща ми не иска казвам и да се върне при вуйчо ми пак не иска и постоянно повтаря че няма къде да отиде побърква мен казвал съм на моя вуйчо какво става но нищо от негова страна дори не и се обажда да пита как е аз не знам какво да правя посягала е да пие хапчета аз дори спрях да мисля за моя личен живот тя не разбира че мен побърква от време на време мисля да бягам далеко но в следващия момент се замислям и си казвам ако го направя излизам страхливец не знам вече какво да направя да я водя на психиатър нямам такава възможност мисля да заминавам извън българия искам да я взема с мен само да се отърве но ако не спре да пие как ще се справям за това казвам и помисли и за мен но сякаш не я интересува а знам че не е така а този който я бие сегашния и каквато и да е това не му дава право да бие това не е мъж когато съм там ме гони но не казва на мен а на нея наричал ме е копеле,търтей и какво ли не но не ми го казва на мен дори в затвора може да вляза ако му направя нещо ако аз го съдя няма да влезе в затвора най много условна или пробация нямаме закон какво да правя посъветвайте ме

извинявам се за разбъркания ми пост не мога да подредя мислите си ако някой е прочел всичко благодаря за отделеното време...останете със здраве

# 1
  • Мнения: 341
В целия пост има само два препинателни знака! Shocked
Абсурд някой да прочете това...

# 2
  • Мнения: 2
това ли е големия проблем ок моля темата да бъде премахната

# 3
  • Мнения: 131
Остави ги и си гледай и оправяй собствения живот. Предвид разказа ти, подозирам, че там също имаш сериозни проблеми и/или тепърва ще имаш още. На майка ти можеш да кажеш, че може да разчита на теб, в случай че реши да промени нещо - да се разкара от този си приятел и/или да лекува алкохолната си зависимост. Ако ли не - да живее, както реши, ти не си и родител на нея, а тя на теб, не си разменяйте ролите. Ти може и да не го разбираш, но на нея явно нещо в този начин на живот ѝ харесва. Да, сбъркано е, но ти не можеш да я "поправиш", само тя може, ако поиска. Няма смисъл да разбиваш собственото си настояще и бъдеще в опити да ѝ помагаш насила.

Не те съветвам да ѝ помагаш с пари, особено ако отидеш в чужбина. Освен ако не става дума за здравословни проблеми и това при положение, че можеш да контролираш, че парите ще бъдат изхарчени точно за това, а не за нещо друго, например алкохол или субсидиране на приятеля ѝ.

Знам, че не е лесно, но много полезни ходове нямаш  Confused

# 4
  • Мнения: 502
Майка ти е достатъчно възрастна за да взима свойте решения - грешни или не. Моят съвет е да започнеш да градиш своето бъдеще сам . Бъди внимателен , не бъди агресивен .Успех ти желая !Вземи животът си в ръце !

# 5
  • София
  • Мнения: 24 839
това ли е големия проблем ок моля темата да бъде премахната
Разбира се, че е проблем, ако наистина искаш да разберем какво пишеш и какво питаш.
А, като се врътнеш като ощипана мома, то си е за теб.

# 6
  • Мнения: 3 166
Аз пък го прочетох и без препинателни знаци.

Виж какво, вместо да си готов да лежиш в затвора, следващия път когато и посегне, се обади в полицията. Обаждай се всеки път!  Ако изгонеш този, тя ще си намери друг, който да я бие, ако сама не иска да си помогне. А твоята помощ е необходима всеки път да реагираш на момента и да викаш полиция.

# 7
  • Мнения: 212
Това цялото едно изречение ли трябва да бъде? Извинявай, но не можах да го прочета до края.

# 8
  • Мнения: 32 547
Това цялото едно изречение ли трябва да бъде? Извинявай, но не можах да го прочета до края.

Аз до половината не успях да стигна. Заболяха ме очите.
Точките и запетаите не са измислени да тормозят децата, а поради съвсем друга причина.

# 9
  • Мнения: 827

didkoyy, на колко си години и с какво се занимаваш?

# 10
  • Мнения: 7 325
Чувал ли си приказката - От пияният и лудият бяга - е, вярна е. Никой не може да и помогне на майка ти освен тя самата. Като чета обаче как се събира с отрепки, явно няма желание за промяна. Колкото и грубо да звучи - спасявай се. Знам, че е трудно да зарежеш родителя си, но ти си млад и имаш шанс да работиш, да се образоваш, да постигнеш нещо ако не си край нея. Единственото, което може да направи тя е да те завлече на дъното. Дали ще ти пропиват заплата или ще те осъди гаджето и все е дъно. Ако си далече и се оправиш по имаш шанс да и помогнеш, като седиш при нея наврян там в л... та и раздаваш шамари сте загубени всички.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 257
I.Hr ти го е казала - Бягай... Майка ти сама трябва да осъзнае какво се случва и да промени начина си на живот. Малък си, живота е пред теб, бори се за себе си и за бъдещето си. Не можеш да отговаряш за постъпките на големи хора... Също съм на мнение, че ако се вземеш в ръце и поемеш посока в живота ще имаш по - голям шанс да я измъкнеш, отколкото ако седиш и се опитваш да я опазиш. Трудно е, но може пък и да и дойде акъла в главата, като види, че се отдръпваш, не се знае. Пожелавам ти успех.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 11 599
ЧАкайте бе, той ни харзулна нещо, и си би камшика после. Такива с шепи да ги ринеш. Или дори и да не ни е хързулнал, след като не сте му засвидетелствали благо веднага, край.
Как беше - цак-мак-пак и после, цак-мак-пак  Joy Спомняте си... този екземпляр, нали

# 13
  • Мнения: 827
Аз затова зададох въпрос, за да не си говоря с клавиатурата.

# 14
  • Мнения: X
Чудно ми е, не се ли прави преценка от някои пишещи относно това, дали пък споделеното наистина не е важно. Че вечните забележки за запетайките и правописа в такъв момент, когато човека споделя нещо важно, наистина действат неприятно и отблъскващо. Какво точно се предлага в случая - човека да завърши вечерно училище първо, или да си плати на редактор, ако има нужда от мнение и съвет.  Peace
И освен това подобни мнения за правописа с нищо не се различават по полза и информативност от спама "хоп и аз се записвам" ,  "#2gunfire #2gunfire #2gunfire",  " hahaha hahaha hahaha" и подобни.




didkoyy , и аз смятам, че ако майка ти не поиска сама да си помогне, ти по-скоро ще си навредиш, ако я теглиш насила. Наистина, не прави нищо сам, викай полиция при нужда. Не зная също дали не можеш да направиш така да изпратят майка ти на лечение от алкохолизма.. Успех  Praynig bouquet


Общи условия

Активация на акаунт