ОСМИ КЛАС - тема 73

  • 64 029
  • 776
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 275
Нещо да знаете за тази книга:

http://www.amazon.com/ABLES-Jeremy-Scott/dp/1940262658/ref=sr_1_ … jeremy+skott+book

Поиска да му я платим и аз за първи път се загледах какво иска да чете.
Не че е много инфото но ми изглежда натоварваща за него, казах му и чух само:
Оххх мамо нищо не си разбрала.
Корицата ми е позната от някъде, нещо ми се мяркаше пред очите за нея ама като не помня къде   Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 3 824
Не съм я чела и за първи път чувам за нея, обаче изгледах видеото към книгата и, честно казано, впечатлена съм Simple Smile Супергерои-инвалиди не звучи натоварващо, даже точно обратното. Аз не бих се замислила да я купя точно заради сюжета.  Те нашите деца и без това нямат шанс да видят и общуват с инвалиди - инфраструктурата не го позволява. Такава книга е шанс е да се докоснат до света на такива хора, да се възхищават от тях (нали са супергерои) и да се поставят на тяхно място  Simple Smile

//edit
Предложих я на моят син. Той каза, че със сигурност е супер забавна, защото познава автора от you tube- всичко, което прави било много смешно. С удоволствие би я прочел и сега ще трябва да се разровя да видя как мога да я поръчам на хартия.

# 77
  • Мнения: 1 275
Ще я поръчаме за киндъла, баща му и той я е разгледа.
Според детето я няма на хартия по книжарниците, не знам дали от четеца може да я препраща, ако може да ви я препратим, ще го попитам утре.

# 78
  • София
  • Мнения: 12 013
Чудя се аз защо никой не пише в темата, а единственият  ми пост в темата е изтрит и не идват известия Rolling Eyes

След родителската среща, за която ви се оплаках, моят синковец се е стегнал и за една седмица нареди 5 шестици. На последното контролно има втори резултат от класа. Познавайки го, се плаша, че съвсем скоро ще приключи светлият период и пак ще го хване мързелът.

Ще ходи на олимпиада по испански, учителката е казала "няма не искам". Ествествено не знам кога е ooooh!

В класа ще си разменят подаръци. Той не искаше изобщо да ходи на подобно събиране, но и класната е казала, че "няма не искам". Разбрал се е със съученик, че няма да си разменят подаръци.

# 79
  • Мнения: 445
Вчера ми съобщи, че се е записала  на олимпиада по немски, доколкото разбрах някъде края на януари.
Вчера за първи път(или аз не знам за други) имаха за домашно да разказват бая дълъг текст по немски.Поозори се, но да свиква, догодина как ще учи разказвателните предмети на немски език.
Класните още не са им ги върнали. Вчера правиха поредната контролна по математика(изобщо не знам какво учат и до къде са) справила се е отлично.
Коледното парти ще  е в ХИБРИД и то за всички класове в ЕГ Пловдив, още го умува, но май  не и се ходи много.

# 80
  • Мнения: 1 275
Тази сутрин ми каза, че имал две петици на класната по МАТ.
Питах го ще се бори ли за шестица отговора беше НЕ.
Не иска да си дава зор човека, колкото толкова.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
охлювчетоо, нашият господин не бърза да връща класни. Вчера децата се пошегували с него, като му предложили другата седмица да се преоблече като дядо Коледа и в последния час преди ваканцията да раздава резултати от контролни и от класната.  Laughing
Утре ще правят класна по БЕЛ, а девойката си чете книжки. Никакви олимпиади не я вълнуват, то не че предните години е ходила. Даже миналата седмица, когато беше олимпиадата по английски, беше доволна, че в клас били само 17 човека и било много забавно.
Борба за 6, забрави. По нищо. Като я гледам все й е едно, само да не е 2. Обаче каквото, такова.  Peace

# 82
  • Мнения: 4 225
Вчера контролното по химия, уж било лесно.
Днес по математика, казала, че ще проверява точността на чертежите с линийка и санкции! ooooh! Точно на него това е  Tired Не че вярвам, че ще реши изцяло задачите, ама и с това отгоре ако додрапа до  тройката...
Утре по БЕЛ. Да подкрепят готова теза.
Парти петък  вечерта във фолкклуба. Неговият приятел с рождения ден е поръчал в подаръка да има нещо месно. Купих 200г нарязана пастърма.  Crazy Другото е Тери Пратчет, "Морис и неговите учени гризачи". Търсех второто издание на книжката за номите, ама не открих.
Не се напъваме тази година по друго, освен по химия.

# 83
  • София
  • Мнения: 6 161
ra2, продават и малки парченца луканка, опаковани като бонбони.

# 84
  • Мнения: 4 225
ra2, продават и малки парченца луканка, опаковани като бонбони.
Благодаря за информацията, за пръв път чувам. За тоя път вече купих, ама евентуално за друг път- къде точно предлагат подобно нещо? Във фантастико не е, кварталният ни магазин е такъв

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
ra2, в Била съм виждала, в картонени кутийки.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 6 376
Утре щели да излязат резултатите от олимпиадата по английски.
Училищният ден протича забавно.  Confused Ще я видим тази работа. Ми те почти по всичко са със заместници в момента.
Играят ли хора?  Laughing

Гръцко, Бяла китка ще закича, дунавско и др.. Пот се лее по физическо и много било хубаво.
Преди малко ми изтанцува нещо, което не разпознах, ама ѝ харесало.

# 87
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Не съм чула за хора. Ама голямо ядене пада последните дни в класа. Носят се питки, сладкиши... снощи и аз месих питка, получих поздравления. Laughing
Дали се появи някъде в нета олимпиадата по АЕ?

# 88
  • София
  • Мнения: 18 217
:
Дали се появи някъде в нета олимпиадата по АЕ?
Oсвен ако няма практика самото училище да качва общинския кръг на сайта си, не виждам причина той да циркулира в нета. Всяко училище изготвя първия кръг на олимпиадата по език самО. Peace Тя не се пуска от РИО/ МОН. Peace Не е като математиката..

# 89
  • Мнения: X
:
Дали се появи някъде в нета олимпиадата по АЕ?
Oсвен ако няма практика самото училище да качва общинския кръг на сайта си, не виждам причина той да циркулира в нета. Всяко училище изготвя първия кръг на олимпиадата по език самО. Peace Тя не се пуска от РИО/ МОН. Peace Не е като математиката..
Тази година в регламента е предвидена и друга възможност.
Общинският кръг се организира от училищата. По преценка на началниците
на РИО той се организира от РИО, като изпитните материали за провеждането му се
изготвят от комисия, определена със заповед на началника на съответния РИО.
До
областен кръг се допускат ученици със 75 и над 75 точки от 100 възможни.

Общи условия

Активация на акаунт