ВТОРИ клас - 4 тема

  • 35 401
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 19 338
Милото дете! Бързо възстановяване и пълноценна почивка вкъщи!

Относно закуските, в нашето училище онзи ден са имали... сирене в пластмасова чашка.
Как се яде само сирене Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: X
Благодаря много! Ритали са мач в междучасието, май тогава е станала белята. Момчешка им работа, но не можем да ги вържем да стоят мирни. Аз като се сетя каква луда глава бях, състезавахме се като деца кой ще скочи от най-високо, просто ми е чудно как съм оцеляла. Simple Smile

# 692
  • Варна
  • Мнения: 2 339

Относно закуските, в нашето училище онзи ден са имали... сирене в пластмасова чашка.
Как се яде само сирене Rolling Eyes

И аз това се чудя... Поне винце да им бяха дали на децата, то така само мезе  Joy
При нас не знам има ли закуски, няма ли... И да има тя не ги е яла никога. Но пък и нищо не носи у дома. Ще питам.
Сетих се да се похваля обаче, че ни отпадна едно половин килце от раницата. В училище има чешма, построена с дарение от някаква фирма (дали не беше Ротари клуб, всъщност newsm78), която филтрира водата и реално пият такава като онази в бутилките - обработена с обратна осмоза. Трябва да се поинтересувам повечко, но Марти категорично отаза да носи шишето вече и каза, че в училище си има вода и всички пият от там...

# 693
  • Мнения: 2 038

Относно закуските, в нашето училище онзи ден са имали... сирене в пластмасова чашка.
Как се яде само сирене Rolling Eyes

И аз това се чудя... Поне винце да им бяха дали на децата, то така само мезе  Joy
При нас не знам има ли закуски, няма ли... И да има тя не ги е яла никога. Но пък и нищо не носи у дома. Ще питам.

Хайде де Simple Smile Моята много обича сирене и би го яла и само така, но това било гадно. Иначе им дават портокали и ябълки от време на време. За ябълките не са помислили май, че на половината деца в тази възраст им се клатят предните зъби и да отхапеш от цяла ябълка в този случай е мисия невъзможна...

# 694
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
Луси, много неприятно. Sad Ох, изтръпнах. Да се оправя детенце бързо и повече да не му се случват такива неща, гуш. Hug
Dive, супер е това с чешмата. Peace

И на мен много ми хареса идеята за умножението. Наистина е забавно. Grinning

Той не е споменавал да дават млечни продукти.  newsm78 В училището на каката има. В неговото май не. Тестените закуски обикновено си ги връща в чантата, само нахапани - за радост на котката, която ги измъква и яде с голям кеф. По принцип котките не ядат лоша храна, но нашата не е показател - тя яде всичко.  Mr. Green

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Питах Гушкан - няма промяна в закуските. Тоест - три пъти седмично тестена закуска, два пъти полод/зеленчук.  Няма сирене, кашкавал, чай, мляко.
А иначе моята също би яла сирене/кашкавал без нищо друго... и още как. Simple Smile  Тя и само масло много обича, няма на кой да прилича де... аз като малка, когато ме пратеха за масло, донасях половината, на онези малките (125г) пакетчета.  Wink 

# 696
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Сетих се да се похваля обаче, че ни отпадна едно половин килце от раницата. В училище има чешма, построена с дарение от някаква фирма (дали не беше Ротари клуб, всъщност newsm78), която филтрира водата и реално пият такава като онази в бутилките - обработена с обратна осмоза. Трябва да се поинтересувам повечко, но Марти категорично отаза да носи шишето вече и каза, че в училище си има вода и всички пият от там...
Имаме същата придобивка и също вече не носи шише. В началото му давах празно шише, докато се ориентира откъде да си налива. Сега е открил втора чешма, от която може да пие без шише или чаша (като в градинките) и съвсем отпадна носенето.
Закуски имат, в понеделник плод, в другите дни тестена закуска. Харесва 1 вид сандвичи, другото обикновено носи вкъщи. Дават им и някакви сиренки от бутер тесто, от които изпитва отвращение, не знам каква е причината.

# 697
  • Перник
  • Мнения: 4 868
Нашите млечни продукти са хубави - киселото мляко е в малки кофички (200 гр. мисля), пробвах го, хареса ми, а и е на фирма, чието мляко предпочитах преди баба да започне да ни кваси домашно. Кашкавалът е на същата фирма, в малка опаковчица - само тя беше останала вчера, Калоян си го е изял вкъщи. Той рядко яде безплатната закуска. Доскоро я вземаше само, ако я хареса, но напоследък взема всичко и каквото не хареса, носи вкъщи на мама и тати. В краен случай - на котарака  Mr. Green

# 698
  • sf
  • Мнения: 10 205
А моят твърди,че вече не им дават закуски, но май е за да си изпроси повече джобни.  hahaha
Ох, от играчка-плачка много ме е страх. А аз колко бях луда като малка, тръпки ме побиват, мъка ми е за нашите  Joy

# 699
  • Мнения: 2 460
      Луси,как е днес Оги? Кое по ред ви е това премеждие???      Моренка,и аз се впечатлих от почерка на Гушкан и съчинението...Браво на детето!      За закуските-имат една голяма щайга с плодове-ябълки,мандарини,портокали- заредена в стаята.(ядат на корем)Иначе за 2-те паузи се носи сандвич от вкъщи и зеленчуци.Тук бая си хапват... WinkДжобни...не се дават.Ами няма нито лавка,нито откъде нещо да се купи.Училището е до 4 клас. При баткото минава служител с количка ,по стаите ,с топли гевречета и др.и си купуват.За обяд имат карта за стол ,която родителят зарежда с някаква сума.Менюто за седмицата се избира   предварително(избор на супи,готвено и т.н.) и се дава заявка.Не се притеснявам ,че яде прословутите пици на парче и снаксове....

Последна редакция: пт, 15 яну 2016, 14:36 от Roo Roo

# 700
  • Мнения: 341
Моето момиче донесе онзи ден от училище страхотен портокал. Изядох го. Не бях яла от години толкова вкусен портокал. Така ми се искаше за знам откъде е, за да купя за вкъщи. Когато имат мандарина или банан, ги изяжда там. Два пъти в седмицата си носи от нас сандвич, мъфини или кекс.

# 701
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
... Не бях яла от години толкова вкусен портокал. Така ми се искаше за знам откъде е, за да купя за вкъщи.
Партида. Simple Smile  И да знаеш от къде я е същата като идеш, я не.

# 702
  • Мнения: 2 998
Милият Оги, да се възстановява бързо! Вярно много ви се насъбра, скоро май беше със счупена ръка, нали.
Скрит текст:
На моята щерка от два дни лежане вкъщи малко й намаляха болките в краката, не мисля, че е от израстването, макар че е дръпнала, чакаме резултатите, пуснаха й някакъв Це реактивен протеин и антистрептозолинов титър, както и стерилна урина. Ама не смея да я запиша на ски училището, че тя едвам ходи, а на ски хич не иска да се качи
Закуските при нас са баничка или нещо подобно и плод или зеленчук /морков/, като в петък имат мляко с какао, а другите дни - чай. Но напоследък съм й казала да не взима тестените закуски, а само плода, чая си пие, за жалост за млякото е голяма блъсканица, бутат се и се предреждат момчетата и няколко пъти тя и други по-кротки момиченца от класа са оставали без мляко. Моята също обича само сирене, е с домат се опитвам да го пробутам, но такива неща не им дават.
Много ми хареса при Ру как имат плодове на разположение да си взимат.


# 703
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Да това с плодовете "на корем"  като при Ру е много добра политика - нали си взаимодействат децата, та и неядащите плодове може да проядат.  Simple Smile

# 704
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 929
Харесва ми идеята с плодовете на корем. Моите по принцип ядат и то много, но има деца (като мен например Embarassed), които не докосват плод. Та биха се зарибили по този начин. Peace
Сашо нищо не носи в училище - нито джобни, нито закуски. Но той не ходи и на занималня, та няма нужда от такива неща. Обядва у дома. Дори от безплатната закуска не изпитва нужда, просто не е свикнал да яде така често. Единствено, ако е плод/зеленчук няма да му прости. Рядко връща неизяден плод или зеленчук. Тестените в повечето случаи ги прибира в чантата и донася у дома, където се изяждат от първия, който ги намери - обикновено е котката. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт