Получих Коледния си подарък вече, във мен живее мъничко човече! Тема6

  • 30 012
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 528
Знам, че повечето от вас минаха втората ФМ и за това искам да попитам - измерват ли нещо конкретно (както при първата ФМ беше нухална транслуценция и носна кост) или просто правят подробен оглед на всички органи?

При моята втора ФМ мерихме ръчички, крачета, главичка, както и колко грама тежи бебка. Отново броихме пръстчета на ръчичките и крачетата, а след това преминахме към обстоен преглед на органите - мозък, бъбреци, сърце, стомах, пъпна връв, коремна стена. Накрая с 4д огледахме долна и горна челюст, личице и устни. Проверихме и кръвоснабдяването на матката от ляво и от дясно. Дано не пропускам нещо, но май тези неща гледахме.  Rolling Eyes

# 721
  • Мнения: 47
Благодаря  bouquet
Исках да знам за какво да внимавам и какво да питам, ако пропусне нещо да ми спомене доктора Simple Smile

# 722
  • Мнения: 109
Знам, че повечето от вас минаха втората ФМ и за това искам да попитам - измерват ли нещо конкретно (както при първата ФМ беше нухална транслуценция и носна кост) или просто правят подробен оглед на всички органи?


На мен ми предстои втора ФМ и в сайта на клиниката, където ходя са дали такова описание.
http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content& … -14&Itemid=63
след прегледа ще мога да дам по-точна информация.

# 723
  • Мнения: 47
Чика, Благодаря! Доста изчерпателно е описано всичко!

# 724
  • Мнения: 48
Искам да се похваля... Поръчах количка...  Grinning много спонтанно... Още не съм казала на ММ дори, че сега е на един курс и не исках да го безпокоя. Още докато си бяхме в България и разглеждахме колички, едната, която си харесахме беше Mountain Buggy Cosmopolitan (https://mountainbuggy.com/us/Products/strollers/cosmopolitan#.VpfcO_krLIU ) , но винаги, дори и в интернет, я имаха само в дънково и червено или дънково и ярко синьо, а ние и двамата обичаме по-дискретните цветове. Имахме я в списъка като вариант (дънково и червено), но бяхме почнали да гледаме по-скоро други модели. И днес, съвсем случайно, докато търсих коментари за разни други модели и попаднах на един холандски сайт, в който я имаше в дънково и сиво... Cамо една бройка... И за буквално минута реших, че я искам и я поръчах.  Laughing Ще пиша след седмица, като я получа. Дано всичко е наред с доставката и да е наистина, това, което искам.


# 725
  • Мнения: 13 929
Флос, честито за новата придобивка, със здраве да си я ползвате  Grinning Маунтин бъги са много добри колички, аз също гледах двойния им вариант, но се оказа една идея по-голяма за нас.

Днес бях на преглед и си видях дечицата  Grinning Той е 770 грама, а тя 660, съвсем добре и в норма били и двете. Шийката ми е 49 мм, сякаш нараства с всеки преглед.

# 726
  • Мнения: 510
Честито, Флос! Такива спонтанни решения са винаги най-добрите. Със здраве!
Амини, радвам се за добрите новини. Големи Тя и Той Simple Smile

# 727
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Флос супер, много се радвам и аз съм и фен на МБ  bouquet !

Амини  Hug браво  bouquet !

# 728
  • Мнения: 1 256
Амини, прекрасни новини!

# 729
  • Мнения: 528
Флос, честито за новата придобивка - страхотна е! Със здраве да си я ползвате!  Hug
Амини, браво и на вас, все така добре да сте и тримата!

Аз днес се събудих с болки в стомаха, разстройство и веднъж повърнах.  ooooh! Сега пък от къде ми дойде това чудо не знам. Сигурна съм, че не е от храна, защото на другите вкъщи им няма нищо. Сега уж ми размина, пък да видим. Sick

# 730
  • Мнения: 27
Привет мамчета.
Имам питане някой запознат ли е с допълнителните здравни осигуровки или застраховки, които покриват част от разходите по време на бременността и самото раждане?
Благодаря Ви предварително.
И нека си ви е слънчево, цветно и нежно...

# 731
  • Мнения: 47
Аз имам допълнително здравно към ДЗИ, но уж картата ми тази година е от по-високия клас, а не покриват бременност и раждане - да не ставало дублиране със здравната каса, по която ти се полага уж всичко, свързано с бременността. Трябва да четеш внимателно полицата, там си пише всичко. На моя приятелка например й покриваха прегледи и изследвания по време на бременността, вип стая след раждането и т.н.

# 732
  • Мнения: 741
Flos,честита количка със здраве да си я ползвате.Излежда ми хубава и удобна. Peace

amini чудесни новини,браво на дечицата.

matahari дано бързо ти минава.

# 733
  • Мнения: 604
Flos честита ти количка. Със здраве  да си я ползвате. bouquet
 amini браво за добрите новини.
matahari как си? Дано е било нещо инцидентно сутринта.
Аз се завръщам от невролога. Оказа се, че имам проблем с вестибуларния апарат. Изписа ми някакви хомеопатични хапченца и каза задължително витамини от група Б да приемам. Те ги има в пренатала, който ми изписа доктора, но не знам дали са в достатъчно количество. Някой по-запознат, ако може да каже.

# 734
  • Мнения: 2 532
Здравейте и от мен!
Аз пък се завръщам от лабораторията тъкмо. Пусках отново изследвания на щитовидната. ТСХ този път ми е в норма - 1.01(за първи път толкова високо от началото), ама пък ФТ4 е паднало под долна граница - 10.90 (12.00 - 22.00). С ендокринолога преди понеделник няма как да го изкоментирам и почвам да се чудя да се шашкам ли или не ooooh! Някои момичета бяха споменали, че имат проблеми с щитовидната и следят хормоните. Ще се радвам на малко информация за това ФТ4, защото нещо не откривам много по въпроса Thinking

amairani, за витамините неврологът не ти ли каза някакви дозировки newsm78 Аз бих го изкоментирала и с АГ. По принцип за вестибуларен апарат не мога да кажа нищо, но след раждането ми се беше наложило да лекувам фациалис и тогава освен болничното лечение, после откарах няколко месеца с домашно, а витамините от група Б ги пих доста време(тях последни ми ги спряха). Идеята ми е да се съгласува дозировката и с невролога, и с АГ. Неврологичните проблеми не са шега работа

Общи условия

Активация на акаунт