Коледа 2015 - 2

  • 67 371
  • 566
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 937
Меган, аз приключих със сладките, че ще развием диабет вече. Mr. Green Търся си соленки, за да разнообразя малко.

# 16
  • Мнения: 1 232
Утре ще правя коледни сладки снежинки. Имам формички с бутала. Все още не съм решила какви.

# 17
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
И аз благодаря за темата, имам готови два вида масленки-обикновени и портокалови, ще продължа с меденки и после ще пада украсяване. Напоследък ползвам една рецепта за меденки, по която не стават толкова твърди, бях я прочела някъде в нета, но не намирам сега къде, основната разлика е че се правят с олио, а не с масло.
 Ще пробвам и бонбоните Рафаело с кондензираното мляко. Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
Меган, аз приключих със сладките, че ще развием диабет вече. Mr. Green Търся си соленки, за да разнообразя малко.

Приготвям Соленки със синьо сирене. Много лесни и бързи за приготвяне.  Peace

# 19
  • Мнения: 154
Наталина, благодаря за прекрасната тема  bouquet
Аз в петък правих локумките на Джемма, много вкусни!
Вчера и днес, застой. Вчера работен ден, после имахме гости, днес пак, а след обяд направихме хубава разходка в близката горичка, събрахме клонки, шипки, глог и всякакви тръни  Laughing
Но от утре пак се захващам.
 Lulumba, аз анасон на прах имам, но пише отгоре да се поръсят с немлян, от него нямам, но нищо, може и без него да мина.

# 20
  • Мнения: 1 517
Благодаря за темата bouquet
Днес се отчитам с едни гъсенички с мас и вино
кокоски
и портокалки. Май май ще слепвам линцерите тия дни и ще приключвам Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 2 265
Благодаря, Наталина, за темата!

 bouquet bouquet bouquet

# 22
  • Мнения: 13 188
Благодаря за темата!
Всичко, което беше приготвено досега вече е изядено. Сега започвам отново меденки и арменски сладки. През седмицата ще направя розмаринови топчета. Останалите като изляза в отпуска.

# 23
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
моите меденки по рецепта на Джема са станали точно като нейните  Laughing
Скрит текст:
а аз се притеснявах, че съм прекалима с набухвателя и затова са се понадигнати и имат пукнатинки, и че няма да могат да се украсяват  Peace

вчета месихме тесто за шведски коледни бисквитки, днес трябва да печем, но май няма да стигне време  Confused  ще останат за утре

# 24
  • DE
  • Мнения: 9 068
Никога не съм правила соленки, но ми се иска да опитам с показаната от Ваня рецепта. Обаче не знам как изглежда синьото сирене  Blush може ли картинка.

# 25
  • Мнения: 88
И аз съм поредната,която благодари за прекрасната тема.В предишната някой беше писал рецептата за "Базелски медени сладки".Въпросът ми е кога да ги направя за Коледа?Не е ли много рано сега,след като в рецептата няма масло?

# 26
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Благодарности за темата и от мен! bouquet
И аз най-накрая започнах сладкоправенето с линцери и меденки. Следващите сигурно ще са капучиновите звезди. Рохлички, бисквитени топчета и не знам още какво ще са по-късно. И  джинджифилови бисквити искам да направя, но още се чудя по коя рецепта, защото не съм правила досега.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 268
Никога не съм правила соленки, но ми се иска да опитам с показаната от Ваня рецепта. Обаче не знам как изглежда синьото сирене  Blush може ли картинка.

Гугъл е за това:

https://www.google.be/search?q=%D1%81%D0%B8%D0%BD%D1%8C%D0%BE+%D … =1600&bih=704

# 28
  • Мнения: 721
Ето още едно предложение за солени бисквитки с кашкавал

http://neliyonevakitchen.blogspot.bg/2015/12/blog-post_12.html

Аз тази година не съм писала в темата, но ви следя Simple Smile До тук съм готова с линцеровите сладки, ще ги слепя дни преди Коледа. ...с  меденките, тях ще украсявам през седмицата, а вчера изпекох и ванилените кравайчета. В момента нямам фотоапарат за да ви ги покажа, но при първа възможност ще го направя Simple Smile

Тези са от предни години



Последна редакция: нд, 13 дек 2015, 19:34 от zllate

# 29
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Пфу, добре,че сте вие. Нещо хич не ми се твори тая година. Насила ги правя. А имам още по план да правя.

Общи условия

Активация на акаунт