Коледа 2015 - 2

  • 67 397
  • 566
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 253
Здравейте, страхотни неща показвате!
Аз за пръв път правя линцери. Много полезни съвети давате.  bouquet Всичко стана супер до момента на печенето. Тестото се омеси, беше гладко, оформих ги лесно, защото разточих върху хартия за печене и за малко оставях в хладилника. После като изваждах се изрязват много лесно.
Но като сложих да се пекат избиха едни водни капчици отгоре и замириса не съвсем на краве масло. А бях взела едно немско. Може би кравето масло ги развали.

# 271
  • София
  • Мнения: 2 702
След като успешно се справих с направата на меденки, сега ми се иска да ги опаковам за подарък, но се чудя точно как. Вие какво правите? Мислях си за някакъв целуфан, но не знам от къде да го взема, може би от цветарски магазин. Иначе си принтирах нещо като картички
Скрит текст:

# 272
  • София
  • Мнения: 6 280
От цветрските магазини е мръсен, поред мен. Има целофанени торбички в един магазин за опаковки зад халите или целофан на листове от ДМ съм вземала, на руло е като опаковъчната хартия.

# 273
  • Мнения: 385
 koikoii , миналата година приготвих подаръци със  сладки в големи буркани от течен шоколад.Отгоре над капака, слагах красива коледна салфетка с панделка.Сладките бяха няколко вида и  се получиха красиви  и оргинални подаръци.Идеята беше подсказала дама от форума.

# 274
  • Мнения: 1 153
Тъкмо мислех, че съм приключила със сладките за тази година, но Кучидатите ме изкушиха, явно и утре няма да почива цеха:)

# 275
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте!Тази година едва сега откривам темичката  Simple Smile Ще трябва да се връщам да чета.Много полезно ми е всичко,което споделяте  Hug
Тази година съм решила да приготвям само изпитани рецепти.Единственото,с което експериментирах е украсяването на меденките с айсинг.Има още какво да се желае.Много ми е трудно да постигна тънка и фина линия на айсинга.Правя миниатюрна дупчица с игла в ъгъла на торбичката,обаче айсинга не ми излиза.Ако разширя дупката,излиза,обаче линията вече не е толкова фина.Ако го направя по-рядък пък се разлива по повърхността на меденката.Не знам къде бъркам  newsm78 Някакви съвети?Ще съм много благодарна!

# 276
  • Мнения: 680
Здравейте прекрасни момичета,
От поне 3 години ви чета, но така и не се престраших да пиша. Благодарение не тази уютна темичка, вече всичките ми приятели очакват коледните си подаръци с нетърпение. Превърнах се в "майстор" сладкар в очите им. А съм толкова далеч от вашите красоти!
 Обичам коледа и не ми липсва желание за сладкоправене  Grinning
Добре че се срещнах с един проблем, че да се усмеля да пиша..... Embarassed
Не мога да намеря рецептата за едни Мини щоленчете, които пекох миналата година и много се харесаха. Мога да поясня, че рецептата беше с масло и се правеха едни фитилчета които после се режат на прачета(по-къси фитилчета) и се слагат две едно до друго, а третото върху тях. Ох... ще е цяко чудо, ако някой ме разбере Laughing
Но имам надежда, вие сте невероятни! bouquet
Ще се радвам да ги открия, ако не имам доста богат избор! Wink


  Заповядай рецептата, в момента ги пека
50гр. сушени плодове
50гр. стафиди
50гр. смлени бадеми
250гр. брашно
1 ч.л. бакпулвер
75 гр. захар
1 пакетче ванилова захар
5 капки ромова есенция
1 яйце
150 гр краве масло
щипка сол
пудра захар за поръсване
С миксер се разбива маслото, яйцето и захарта.Добавям останалите продукти и замесвам тесто с ръце.


# 277
  • Мнения: 1 557
След като успешно се справих с направата на меденки, сега ми се иска да ги опаковам за подарък, но се чудя точно как. Вие какво правите? Мислях си за някакъв целуфан, но не знам от къде да го взема, може би от цветарски магазин. Иначе си принтирах нещо като картички
Скрит текст:
Целофан купих от кауфланд, намира се при опаковачната хартия над картичките за различни поводи. Води се опаковачно фолио и е на руло.

# 278
  • София
  • Мнения: 9 850
Джемма, благодаря!
Спретнах 3 дози рохлички и една доза линцери, които отлежават сега. Оформянето и печенето оставих за утре. Днес опекох една доза меденки на Джемма, но обърнах пропорциите и сложих 1ч.ч. мед вместо 1к.ч. Съответно тестото стана адски лепкаво и се наложи да му добавям страшно много брашно. В момента медените камъчета са в кутия с резени ябълка, мисля утре да ги слепя, че да има шанс да поомекнат за Коледа.
Търся идея как да изпратя по куриер сладки. В кутия ли е най-добре? Със салфетки ще трябва да уплътня, предполагам, за да не се счупят сладките? Изобщо има ли шанс да стигнат цели сладки, а не на прах?

# 279
  • насън...
  • Мнения: 234
След като успешно се справих с направата на меденки, сега ми се иска да ги опаковам за подарък, но се чудя точно как. Вие какво правите? Мислях си за някакъв целуфан, но не знам от къде да го взема, може би от цветарски магазин. Иначе си принтирах нещо като картички
Скрит текст:
Целофан купих от кауфланд, намира се при опаковачната хартия над картичките за различни поводи. Води се опаковачно фолио и е на руло.
има и в джъмбо, също на руло...на готови торбички обаче не съм виждала там, май някой беше споделил че има...
Малко Сладко Коте, според мен си трябва сериозно опаковане и аз мисля да пробвам някой ден - с много балончета и амбалажна хартия, да не шават

# 280
  • Мнения: 1 080

Търся идея как да изпратя по куриер сладки. В кутия ли е най-добре? Със салфетки ще трябва да уплътня, предполагам, за да не се счупят сладките? Изобщо има ли шанс да стигнат цели сладки, а не на прах?
Значи ако има нещо за слепване като линдзери и меденки, не ги лепя. Уплътнявам ги и не е имало оплаквания, но това ако е за хора, които обичат сладки, а не могат да си правят, да ти кажа и с лъжицата ще ги изгребат  Laughing

# 281
  • под тепетата
  • Мнения: 9 378
Аз изпратих по Еконт до Германия. Сложих ги в пластмасови кутии и уплътних със домакинска хартия. Стигнали са здрави, само по 2 е имало счупени, но много зависи от вида сладки. Рохлички за мой срам не съм правила досега, а вие казвате, че са много крехки и може би ще се начупят. Пращах меденки, студентски рула  и браунис бисквити - те са доста стабилни.
 За подарък опаковам сладките в картонени чинии с коледни мотиви, целуфан, панделка и тагче.

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
Ох, сега си погледнах щолените - попили са почти цялата захар!
Дали да ги развия и овалям наново - ще се получи ли нещо? Ползвам пудрата на Захира, да не е от нея, не знам...

# 283
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!  wavey

Обожавам да разглеждам снимките с коледни сладости, които публикувате.  Heart Eyes Очите ми останаха в бисквитите на Наталина.  smile3501

Миналата година за първи път правих меденките на Джемма. Мъжът ми помагаше. За първи път правих и айсинг, части от който оцветих, и двамата /най-вече той/ рисувахме. Тогава правих и маслени топчета /имам рецепта от мама/ и някакво друго тесто замесих, за да използвам едни силиконови форми.
Ето всичко от миналата Коледа:

Скрит текст:

Вчера правих пак меденките, но бях сама и пекох, рязах фондан, докупувах фондан, украсявах и така... 8 часа.  Joy Докато тестото беше в хладилника, разтопих шоколад, за да изпробвам една нова силиконова форма за бисквити. Направих шоколадчета:

Скрит текст:

Ето и меденките:

Скрит текст:











Повече нищо няма да правя, защото са само за мъжа ми и за подарък на някой и друг приятел. Аз не ям от тях.  Wink

# 284
  • София
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета, може ли един бърз въпрос...

Искам да направя за утре сладки за градината на детето - да са тип бисквити, вкусни и меки, но достатъчно твърди да стават за формички, ще ги украся с роял айсинг.

Мислех да са курабийки с шоколадови парчета, но не откривам рецепта да стават с формички...

Харесаха ми бисквитените бисквити на Йоли и шоколадови меденки, както и няколко рецепти от първа страничка за бисквити, но тотално се обърках - може ли помощ? Изпробвана рецепта - да са вкусни и готови за консумиране утре? Благодаря предварително! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт