Коледа 2015 - 2

  • 67 426
  • 566
  •   1
Отговори
# 285
  • където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 790
Здравейте, момичета, може ли един бърз въпрос...

Искам да направя за утре сладки за градината на детето - да са тип бисквити, вкусни и меки, но достатъчно твърди да стават за формички, ще ги украся с роял айсинг.


Позволяват ли ви да носите домашно приготвени неща в градината?При нас са категорично забранени.И аз много исках да направя нещо,първо за рожденния ден на малката,после и за коледното тържество.

# 286
  • София
  • Мнения: 34
Ми казаха ни да носим нещо за почерпка... И аз чувах че някъде не дават, ама при нас дават Sunglasses

# 287
  • Мнения: 4 244
Ми казаха ни да носим нещо за почерпка... И аз чувах че някъде не дават, ама при нас дават Sunglasses
          Най-вероятно са допуснали, че знаете за изискването. На нас още в началото ни обясниха, че при почерпка за РД и други поводи задължително искат бележка със срок на годност и дата на производство /за тортите/, която пазят, ако случайно нещо не е наред. Помните за натровените с храна деца в училищен стол и т.н.  Не бих рискувала... (макар в моето детство все с домашно приготвени сладкиши да се черпехме). Освен това някои деца са алергични към определени съставки.

# 288
  • Мнения: 526
Здравейте!Много хубави сладки сте показали! Simple Smile
Ето и моите коледнни сладки Simple SmileМеденки и Жълъди/жълъдчетата станах по-скоро орехчета:)/За първи път украсявах,а жълъди правя също за първи път,майка ми правеше едно време и се сетих за тях.












# 289
  • Русе
  • Мнения: 5 264
Ванилените полумесеци са готови



Дотук празничната комбинацията с дребните сладки е такава - остава да се прибавят орехчета и базелски меденки.Помощниците ми много бързо ги редуцират ........... Дано успея Simple Smile

# 290
  • Мнения: 253
Ми казаха ни да носим нещо за почерпка... И аз чувах че някъде не дават, ама при нас дават Sunglasses
          Най-вероятно са допуснали, че знаете за изискването. На нас още в началото ни обясниха, че при почерпка за РД и други поводи задължително искат бележка със срок на годност и дата на производство /за тортите/, която пазят, ако случайно нещо не е наред. Помните за натровените с храна деца в училищен стол и т.н.  Не бих рискувала... (макар в моето детство все с домашно приготвени сладкиши да се черпехме). Освен това някои деца са алергични към определени съставки.

Абе вие на кой свят живеете? Как може да се сравняват домашно приготвени сладки с купешки и готови торти. Да не би в тортите по сладкарниците да се слагат най-качествените съставки? За срокове на годност въобще не коментирам. От работеща в голяма верига знам, че там всички етикети със срокове могат да се променят, за да не се връщат нещата.
А относно готови купени сладки, елате у дома да видите как се подхвърлят сладките, които ги разкарват по училищните лафки, в калта при изпражненията на кучетата преди да стигнат до там. Има един незаконен склад до дома на родителите ми, който зарежда магазини и какво ли не.
Пращала съм снимки на БАБХ, нито ги затвориха, нито дори глоба им наложиха.
И после някой ще ме убеждава, че това, което е по магазините е по-безопасно от домашното. И в тия детски градини вече се чудят и те какви глупости да измислят.

# 291
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Темата се пълни с все повече и повече красоти. Hug

Аз украсих меденки с фондан.

# 292
  • Мнения: 526
Ехааа,стахотни са Джема! Simple Smile

# 293
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря. Нямах синьо и зелено, а не ми се правеше фондан сега и затова са в розово-червената гама само. От лидълския фондан е това.

# 294
  • Мнения: 526
Благодаря. Нямах синьо и зелено, а не ми се правеше фондан сега и затова са в розово-червената гама само. От лидълския фондан е това.

нищо им няма, и така са си супер,без синьо и зелено,чудесни! bouquet

# 295
  • Мнения: 5 459
Мили момичета, ама на мен доста линкове не ми се отварят. Може ли рецептата за рошлите!  Praynig Praynig

# 296
  • София
  • Мнения: 2 704
Много благодаря за съветите за опаковане, страхотни сте  bouquet
Днес минах през Кауфланд и по указанията намерих целуфан, утре ще направя още едни сладки и ще опаковам. Междувременно се възползвах от съвета за буркана от Нутела и подарих няколко меденки
Скрит текст:

# 297
  • Мнения: 2 787
Алина, заповядай

Скрит текст:
http://natalyna.blogspot.cz/2015/12/10.html
копирам, ако не можеш да отвориш
Ванилени кравайчета  28 Ноември 2006

Vanilkové rohlíčky

Тук по Коледа се правят поне 10 вида сладки(печени и непечени) и смятам да пусна рецептите на няколко вида, обичани от нас.

Днес ви предлагам рецептата на най-известните коледни сладки в Чехия - ванилковé рохлички(ванилени кравайчета). Тази рецепта е отново от тетрадките на бабата на мъжа ми(страхотна кулинарка  ) и е изпитана с годините.

Сладките се правят поне 2 седмици преди Коледа. Това са масленки с ядки.


Продукти за една доза(една тава, защото са малки и не се надуват много):

150г брашно
70г готварско нишесте (т.е без примеси - чисто) - царевично, пшенично, картофено(според оригиналната рецепта)
70г пудра захар
80г орехи или лешници - смилат се
150г масло със стайна температура
1-2 жълтъка(зависи от големината)

За след изпичането, си пригответе една купа с около 150 - 200г пудра захар, в която сте сложили 2-3 пакетчета със ванилена захар или прахчета ванилин.

Приготвяне:

На дъската за месене пресяваме брашното, прибавяме нишестето и захарта, смлените орехи. Отгоре нарязваме на късчета маслото и прибавяме жълтъците. започваме да месим, докато тестото стане гладко. Оставяме тестото за една вечер на хладно място да отпочине. На другият ден правим от тестото цилиндър и режем еднакви по големина колелца, които правим на пръчици 6-7 см. дълги и 1 см дебели и завиваме на кравайчета (под формата на буквата С). Печем върху ненамаслена тава, на умерена температура (170 градуса Ц) до порозовяване (не ги правете много кафяви, за да не се втвърдят). Аз пека по две тави на вентилатор на 170 градуса - около 10 -12 минути. След като ги извадите, оставете да поизстинат, но още топли овалвайте по две-три в приготвената пудра захар с ванилия.
Съхраняват се в картонена кутия, на хладно място. Издържат поне месец, месец и половина. Могат и да се замразят.

Публикувано от Natalyna в 9:00  

Вчера направих портокаловите бисквитки, но при мен доста се разплуха, не са така компактни като на снимката, т,е станаха като бисквитки кръгли и тънки, а иначе точно спазих всичко, но са страшно вкусни и ароматни. Днес направих мини щоленчетата, прекрасни, само добавих малко настъргана кора от портокал, уникални Heart Eyes Лабрекс bouquet, благодаря!
И аз ще правя рохличките, че първите свършиха Mr. Green, този път с лешници ще пробваме.

Последна редакция: нд, 20 дек 2015, 18:59 от Jane2013

# 298
  • Мнения: 155
И аз почти приключих, остават Двойно шоколадовите сладки и Рафаело.
Ето ги тазгодишните ми меденки, украсени по мързеливия начин  Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:
и слепените линцери
Скрит текст:
Тази година приготвих
Меденки
Линцери
Рохлички
Шоколадови звезди с капучино
Шоколадови сладки с фъстъчено масло
Руски пряники
Лекерли
Джинджифилови сладки на Зори
Пълнени марципанени талери
Локумки
Анасонови луни
Меломакарони
Ароматни трюфели с уиски
Маслени орехови кошнички
Kokos Haselnuss Makronen
Във вторник ще опаковам кутиите и в сряда ще раздавам.

# 299
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 933
Айде и от мен едни меденки (на Джули) за сутрешното ни коледно кафе.


Последна редакция: нд, 20 дек 2015, 19:11 от lulumba

Общи условия

Активация на акаунт