Коледа 2015 - 2

  • 70 079
  • 566
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 1 133
здравейте майсторки,

днес и аз правих меденки и напукани какаови сладки, но последните не ми станаха   Thinking

разплуха се още докато правих топчетата и се обезформяха.

# 301
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 4 329
Аз мислех днес да украсявам меденките, ама ме домързя  Laughing Отложих борбата с айсинга за утре вечер.

Онзи ден изпекох още една доза ванилови полумесеци и забърках шоколадови трюфели с коантро:
Cointreau truffles by Mira Donkova, on Flickr

И с това приключвам официално сладките за тази година (е, до десерта за Коледа, който ще бъде спретнат на 24ти следобед като се върна от работа  Grinning).

# 302
  • Мнения: 137
Айде и от мен едни меденки (на Джули) за сутрешното ни коледно кафе.




Lulumba как залепи украсата на сините звезди и цветенцата, които са без глазура.

# 303
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 8 306
didcheto, всичко е с глазура, няма без. Според поръската изчаквам определено време леко да стегне и поръсвам или лепя.  Peace

# 304
  • Мнения: 7
Здравейте, започвам и аз с рохлички меденките на Джули ноо бих искала да помоля за рецепта за лебкухен: тези пропукващо шоколадови коледти сладки..по възможност да не е много засукана;)

# 305
  • Мнения: 137
didcheto, всичко е с глазура, няма без. Според поръската изчаквам определено време леко да стегне и поръсвам или лепя.  Peace

Благодаря!

# 306
  • София
  • Мнения: 12 357
Другарки, прекрасни!
Аз приключих за тази година. Благодаря ви за споделеното. Много научих от вас и всеки съвет ми беше от полза. Благодаря!
Черпя с последните сладки - френски макарон. За първи път ги правих днес и това си е успех на начинаещия, направо. Сложни са и то най-вече печенето. Има какво да се желае , втория път още по-хубави ще ги врътна.  Simple Smile Повечето са с шоколад, че се изморих  накрая и не ми се бъркаше маслен крем. Има и с кайсиево сладко, но не е подходящо, защото се разтича, ама пък е много вкусно.  Хубаво розовки са за съжаление, защото ми казаха, че боята е много силна и да сложа само по една капка...трябваше по повече за да станат хубаво червени, нищо..
Скрит текст:
и още малко и това е...
Скрит текст:
.
На всички ви пожелавам прекрасна Коледа!
 Hug

# 307
  • Мнения: 721
И аз приключих с коледните сладки  Grinning
Направих меденки, украсих една част с фондан, а за другите ползвах фонданова хартия. Изпекох и ванилини кравайчета, станаха чудесни, много крехки и вкусни. И линцерови сладки, които слепих с ягодово сладко, няма да ги ръся с пудра захар, така ми харесват повече Simple Smile











Смятам да направя и баклава или локумена, но не съм решило още кое от двете ще е.


Последна редакция: пн, 21 дек 2015, 03:18 от zllate

# 308
  • София
  • Мнения: 9 850
След вчерашните меденки, днес опекох рохличките и линцерите. Този път с тестото за линцерите нямах проблеми, работеше се много лесно с него. Утре ще слепвам и ще подготвям за изпращане. Моите линцери нямат дупки в средата, защото нямам такива формички, но за догодина ще се подготвя предварително Simple Smile

# 309
  • Мнения: 101
Помощ, момичета! Направих меденките на Джема, но нещо ми куца  Sad Меденките станаха твърде меки (едвам удържат форма) и някак тестено, недопечени в средата. В старанието си да не са твърди си мисля или не съм сложила достатъчно брашно при месенето или съм ги пресовала твърде дебели с точилката. Кое е по-вероятно или и двете?

# 310
  • Мнения: 101
Сега чета рецептата за ванилените кравайчета и пише да се направят най-съсно две седмици преди Коледа. За да омекнат ли? Съвсем ли няма да стават за ядене, ако днес ги почна?

# 311
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 42 757
Сега чета рецептата за ванилените кравайчета и пише да се направят най-съсно две седмици преди Коледа. За да омекнат ли? Съвсем ли няма да стават за ядене, ако днес ги почна?

ще стават, не се притеснявай Simple Smile прави, но повечко, че бързо свършват  Hug

# 312
  • под тепетата
  • Мнения: 11 728
zllate , разкош ! Радост за всичките ми  сетива  bouquet
 Коте, по-рано ползвах капачка от дебел флумастер докато си купя формичките.

# 313
  • Мнения: 1 080
zllate , разкош ! Радост за всичките ми  сетива  bouquet
 Коте, по-рано ползвах капачка от дебел флумастер докато си купя формичките.
Аз ги направих с по 3 малки дупчици както се правеха мечета Simple Smile
Много красиви сладки!

# 314
  • Мнения: 1 885
Помощ, момичета! Направих меденките на Джема, но нещо ми куца  Sad Меденките станаха твърде меки (едвам удържат форма) и някак тестено, недопечени в средата. В старанието си да не са твърди си мисля или не съм сложила достатъчно брашно при месенето или съм ги пресовала твърде дебели с точилката. Кое е по-вероятно или и двете?
печи ги още, то няма друг вариант.

Общи условия

Активация на акаунт