Школа по математика или частен учител?

  • 16 868
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 148
Аз не мога да изброявам имена на учители или школи, но ще отговоря директно на зададената тема. Ако изберете добър частен учител, той ще усети детето ви и ще работи спрямо неговия темп на работа, където трябва ще му обяснява по-изчерпателно и ще му дава повече упражнения, където всичко е схванато от раз няма да тъпче излишно. Детето ще може да си пита спокойно независимо дали е срамежливо или не, а и учителят ще вижда по резултатите дали детето е разбрало. Това в случай, че преподавателят си разбира от работата. В школата детето пак ще учи математика, но няма да е само. Ако са повече деца, например 10, имаме 10 деца с различен темп на работа и бързина на възприемане. Учителят обаче трябва в определено време да обхване както всички деца, така и целия материал, което не е толкова лесно. И ако детето е по-свито и не пита всеки път, когато не му е ясно, няма и да му стане ясно. Но, ако детето се отличава със схватливост или може да работи с общото темпо на групата и да не изостава, то ще постигне нужния напредък и в школата.

Това са важните моменти в груповото и индивидуалното обучение, вие си познавате най-добре детето и може да прецените кое от двете да е.

Последна редакция: чт, 31 мар 2016, 17:40 от night_sky

# 31
  • Мнения: 2 986
Здравейте, питането ми не е съвсем по темата, но да не пускам нова.
Колебая се каква допълнителна форма за занимания да избера за дъщеря ми, която ще е 3 клас от наесен. Не целим прием в СМГ и съответно не искам техните курсове, още повече, че ни е неудобно като локация. Идеята е все пак да се работи допълнително, защото часовете в училище са недостатъчни. Ако може и да заобича и се заинтересува повече от математика. Класната им явно не е много активна и тя се справя, но до ниво учебен материал.
Колебая се между допълнителната школа в НПМГ - води се от Румена Маринова и допълнителната школа в Питагор, която според информацията ще се води от Райна Алашка. Много ще съм благодарна, ако има родители, чиито деца са били при тези преподаватели и на въпросните школи да изразят мнение, може и на лични.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз специално за моето дете стигнах до извода, че частен учител е по-добрият вариант. Тази година беше на курс в НПМГ при Маринова. Хареса ми как тя обяснява задачите и сигурно за някое по-осъзнато и с изявен интерес към математиката дете е ок. За нас проблем беше, че броят на децата е голям и няма обратна връзка учител - дете. Просто при толкова деца няма и как. През цялото време Маринова обяснява (много добре), но  децата не участват, нито пък се проверяват домашните им работи или се решават от тях задачи и съответно моето май е дремало.

Общи условия

Активация на акаунт